Nikita pisze:Zbyszku dzieki za odpowiedz ale powiedz mi dlaczego jest mozliwe to cierpienie zwierzat skoro one nie podlegaja prawu karmy? .
Zastanawiasz się nad zwierzętami, ale powinnaś zastanowić się w pierwszej kolejności nad ludźmi. Zapomnij na moment o karmie i wielości wcieleń. Zauważ ze ludzie sami do siebie zachowują się w identyczny sposób, jak zachowują się w stosunku do zwierząt. Z punktu widzenia osoby czulej na takie sprawy, jest to okrutne, ale ci ludzie ze względu na swój niski rozwój moralny, tego nie zauważają. Prawo wolnego wyboru, pozwala na takie czyny, gdyż w ten sposób ludzie jak i zwierzęta, przez ból i emocje jakie im towarzysza rozwijają się. Jest to straszne z naszego punktu widzenia, ale gdy poznamy lepiej cały proces rozwoju, zrozumiemy ze to jest najlepsza droga i być może jedyna. Wszystkie stworzenia, służą sobie nawzajem, oddając tylko swoja materie, ale gromadząc coś cenniejszego, pierwiastek życia, który w miarę czasu zmieni się w dusze.
Nikt nie cierpi na darmo, zwierzęta w tym momencie służą nam, jako pomoc w naszym rozwoju i gdy przyjdzie na nich kolej, inne istoty będą służyły im.
