Cytaty Chico Xaviera

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Pablo diaz » 10 lut 2022, 08:17

Praca i cisza

"Ci, którzy rozumieją ducha Doktryny, nie chętni są do udziału w dyskusjach...
Spirytyzm pomaga nam zidentyfikować nasze potrzeby tak wyraźnie, że gdy je sobie uświadomimy, nie znajdujemy innej alternatywy w sensie doskonalenia się. niż praca związana z ciszą.,,

Chico Xavier
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Nikita » 10 lut 2022, 15:54

jak to rozumiec? ze cisza jest najlepsza? spokoj umyslu?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Siewiczpl » 10 lut 2022, 21:42

Nikita pisze:jak to rozumiec? ze cisza jest najlepsza? spokoj umyslu?


A czy medytowałaś kiedyś tak intensywnie że cisza stała się balansem, ''nieprzejawionym''. Podczas fajnych medytacji cisza kompletna i kompletny spokój umysłu wyostrzają pewne wrażliwości, jak bycie ciałem anie być jego posiadaczem i ogólne zrozumienie. Podczas różnych programów medytacyjnych właśnie klasyczne ze świecą dało mi najwięcej . Cisza, spokój, absolut. Podobno podczas takiego stanu zrozumienia jak Chico opisuję można łatwiej skontaktować się z przewodnikiem.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: danut » 14 lut 2022, 14:32

Siewiczpl pisze:....
A czy medytowałaś kiedyś tak intensywnie że cisza stała się balansem, ''nieprzejawionym''. Podczas fajnych medytacji cisza kompletna i kompletny spokój umysłu wyostrzają pewne wrażliwości, jak bycie ciałem anie być jego posiadaczem i ogólne zrozumienie. Podczas różnych programów medytacyjnych właśnie klasyczne ze świecą dało mi najwięcej . Cisza, spokój, absolut. Podobno podczas takiego stanu zrozumienia jak Chico opisuję można łatwiej skontaktować się z przewodnikiem.


Tak, myślę że w podanym cytacie w temacie właśnie o to chodzi. To co ktoś ci powie a ty to usłyszysz, czy też, że gdzieś coś przeczytasz nie zgłębi twojej własnej duszy i potrzeba dopiero ciszy, by sobie w nią zajrzeć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Nikita » 14 lut 2022, 17:08

Siewicz czasem uda sie wejsc w glebsza medytacje i wtedy jest fajnie. Niestety nasze czasy sa zbyt stresujace bo czlowiek musi sie uzerac w pracy i w zyciu i ten spokoj pryska. Ale gdy mam troche czasu dla siebie to szukam wlasnie ciszy i spokoju...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: danut » 14 lut 2022, 17:12

Tylko, że tu nie chodzi o relaks ani by było fajnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Siewiczpl » 14 lut 2022, 19:43

Nikita pisze:Siewicz czasem uda sie wejsc w glebsza medytacje i wtedy jest fajnie. Niestety nasze czasy sa zbyt stresujace bo czlowiek musi sie uzerac w pracy i w zyciu i ten spokoj pryska. Ale gdy mam troche czasu dla siebie to szukam wlasnie ciszy i spokoju...


Zawsze możemy znaleźć wytłumaczenie by coś rozproszyło naszą uważność,spokój harmonie. Zawsze możemy znaleźć coś co nas będzie stresowało, co nam nie będzie pasowało. Jak byś była w przysłowiowym NIEBIE z tym nastawieniem, po jakiejś chwili stwierdziła byś wszystko jest tu takie piękne "ale".

Ty powinnaś wpływać, czyli z wnętrza twego na zewnątrz , nigdy na odwrót.


Postaraj się zaakceptować istniejące rzeczy które cię otaczają. Jest pewien wzór który jak jestem wystarczająco uważny staram wcielać się w życie.

Jeśli jest sytuacja życiowa która nie jest dla mnie przyjemna mam 3 rozwiązania. 1. Nic nie robić i zaakceptować 2. Wycofać się z niej i zaakceptować lub 3 . Iść jej na przeciw i zaakceptować. W każdym razie zaakceptuj.

P.s Większość ludzi ma problem ze swoimi bolączkami bo się z nią utożsamiają, myślą ze to co ich spotkało jest ich, a jest to jedynie sytuacja życiowa, nie są nimi samymi.
Pozdrawiam :)
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Pablo diaz » 06 mar 2022, 13:06

Nikita pisze:jak to rozumiec? ze cisza jest najlepsza? spokoj umyslu?

Jakiś czas temu pisałem wam o nie myśleniu , może przeczytałaś Kasiu, w tym wszystkim chodzi o to by uczyć się ciszy myśli ,i rozwijać głębię uczuć, odczuć,tam znajduje się esencja duchowa.

Kolega Tolle porusza ten temat

https://youtu.be/CVMpyrIaTNA
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Xsenia » 07 mar 2022, 15:18

Hm, a doświadczyliście kiedykolwiek ciszy? Prawdziwej ciszy, bez odgłosów rozmów, samochodów, stukania młotkiem zza ściany, śpiewu ptaków? Ja nigdy nie doświadczyłam CISZY. Podobno gdzieś w Krakowie jest pokój ciszy, który wygłusza tło. Chciałabym kiedyś tam pójść. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cytaty Chico Xaviera

Postautor: Nikita » 07 mar 2022, 21:00

Cisze znajdziesz daleko od cywilizacji...odglosy wiatru, szumu drzew czy ptakow sa czescia Natury dlatego dla mnie to tez jest cisza. Cisza jest wysoko w gorach, w lesie, nad brzegiem jeziora. Albo w gleboka noc gdzies na wsi. Mozemy sie wsumie od czasu do czasu wyciszyc bedac na lonie Natury. Nawet bedac w domu gdy czlowiek przestaje sie wszytskim zamartwiac. Robic to co ma sie do zrobienia ale bez martwienia sie, bez wewnetrznej paplaniny...czasem sa takie dni, ze mi sie to udaje. I wtedy jest dobrze, jest harmonia.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości