JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 26 sie 2021, 12:51

Niska świadomość określa nie tylko tych, którzy narzucają innym swoją wolę, ale jednocześnie tych, którzy lubią być niewolnikami i nie potrafią samodzielnie myśleć. Nie szanują swojego ja. Lepiej jest nie pamiętać kiedy nie jest się w stanie ogarnąć wielu innych rzeczywistości razem a skupia się tylko na jednej. Bardzo ciekawy tu jest efekt Mandeli, gdzie duża grupa osób pamiętała zupełnie inny przebieg zdarzeń związanych z tą osobą. Które były prawdziwe, bo według mnie obie wersje zdarzeń.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 27 sie 2021, 00:08

danut pisze:Niska świadomość określa nie tylko tych, którzy narzucają innym swoją wolę, ale jednocześnie tych, którzy lubią być niewolnikami i nie potrafią samodzielnie myśleć. Nie szanują swojego ja. Lepiej jest nie pamiętać kiedy nie jest się w stanie ogarnąć wielu innych rzeczywistości razem a skupia się tylko na jednej. Bardzo ciekawy tu jest efekt Mandeli, gdzie duża grupa osób pamiętała zupełnie inny przebieg zdarzeń związanych z tą osobą. Które były prawdziwe, bo według mnie obie wersje zdarzeń.


Nie wiem, czy znajdzie się ktokolwiek, kto lubi być niewolnikiem.
Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie myśleć, to znaczy, że jest jakaś ku temu przyczyna i należy mu współczuć i jak się da spróbować pomóc.
Często nie ogarniamy innych rzeczywistości, bo jesteśmy na niskim stopniu rozwoju.
Wyrozumiałość, zrozumienie, empatia...
To przymioty, które powinniśmy okazywać w stosunku do takich osób ponieważ kiedyś też takimi osobami byliśmy.
Jeśli chodzi o efekt Mandeli, to wszystkie zdarzenia były prawdziwe.
Dotyczyły wydarzeń, które wzajemnie się przeplatały, z ludźmi, którzy w tym uczestniczyli bardziej lub najczęściej mniej świadomie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 19 paź 2021, 22:53

W zjawisku mediumizmu zawsze zastanawiało mnie to, że te zdolności raz przybierają na sile, by później wręcz nieraz zaniknąć.
Zastanawiało mnie dlaczego tak jest?
Myślę, że zdolność ta nie jest wybiórcza, tylko idzie z nią w parze również jasnowidzenie, telepatia a nawet zdolność bilokacji.
Spotkałem się z opinią, że można to rozwinąć poprzez medytacje.
Osobiście tego nie praktykowałem, ale wiem tak na bank, że można to rozwinąć poprzez interpretacje symboli.
Można to robić np. wróżąc z kart np. Tarota, albo interpretując sny i zawarte w nich symbole. ;)
Zdolność ta nieraz jest niejako przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 19 paź 2021, 23:17

Jeśli czyjaś dusza jest czysta, czegoś bardzo pragnie, ale nie są to głupie i dyktowane przez 7 grzechów głównych pragnienia i kiedy jest jej naprawdę potrzebny taki kontakt - nawiąże go. Kiedy się uzna za wielkiego maga, kierownika, przewodnika kończy się jak dziś wspomniany Szymon Mag. Medytacje srutu trutu, chyba że umie się skontaktować przez nie ze swoją duszą i to musi być bardzo silna i głęboka medytacja i przeżycie. Karty Tarot - hmm wszystko od pewnego szczepu Romów, to jest ta ich wiedza, czasami potrafi zaskoczyć, ale na pewno już nie ta wiedza, którą niby komuś przekazali, oni się nią nie dzielą z nikim i bardzo często jest tylko jedna wybrana osoba na wiele pokoleń do tego, a wiecie, że po mieście wróżą prawie wszystkie :D , to co krąży w internetach oraz modnych "gabinetach" to szlam. I nikomu nie ubliżam widzę to jasno i wyraźnie po tym co tacy oferują.
Ps. pragnienia nie mylić z zawołaniem, a medytacji z wywoływaniem, lub samohipnozą sugestyjną ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 19 paź 2021, 23:45

danut pisze:Jeśli czyjaś dusza jest czysta, czegoś bardzo pragnie, ale nie są to głupie i dyktowane przez 7 grzechów głównych pragnienia i kiedy jest jej naprawdę potrzebny taki kontakt - nawiąże go.


Proście, a będzie Wam dane. ;)
Jackowski np. kiedyś, gdy jeszcze nie był jasnowidzem, usiadł przy drzewie i poprosił Boga o zmianę w swoim życiu, żeby nie było takie szare, jakie wiódł.
Musiał mieć ważny powód i musiał to zrobić prosto z serca, bo został wysłuchany...
Potem trochę ,,zbłądził'' biorąc za to co robi pieniądze.
Myślę, że te wszystkie cięgi jakie dostaje od Drugiej Strony, gdy się myli, powoli skierują go na właściwe tory.
Gdy będzie wyznawał zasadę: ,,darmo dostałeś, darmo dawaj'' - wtedy przestanie się mylić.... ale to już inny temat ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 19 paź 2021, 23:51

Miałam napisać, ale pomyślałam co tam będę się go czepiać - i nie wierzcie już Jackowskiemu w żadną jego przepowiednię, bo żadna się nie sprawdzi. :) Co w sumie wyjdzie nam na dobre.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 19 paź 2021, 23:57

danut pisze:Miałam napisać, ale pomyślałam co tam będę się go czepiać - i nie wierzcie już Jackowskiemu w żadną jego przepowiednię, bo żadna się nie sprawdzi. :) Co w sumie wyjdzie nam na dobre.


Kiedyś na forum Nautilusa w jego temacie klika lat temu, mu to napisałem.
Napisałem mu dlaczego się myli.
Trzymam za niego kciuki, bo zrobił już bardzo dużo dobrego, jak i niestety złego...
Złego, bo brał nieraz pieniądze od osób biednych, które zapożyczali się, by mu zapłacić.
A to bardzo źle widziane jest przez Drugą Stronę.
Potem zostaje wstyd, gdy się nie trafi, nerwy, papierosy, choroba serca...
Wszystko to nie było potrzebne, gdyby parę lat temu posłuchał, bo wiem, że to co napisałem przeczytał.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 20 paź 2021, 00:01

A to prawda, że choroba serca wystąpiła po praktykach nad otwarciem mu trzeciego oka przez Lucynę? :D Pamiętam pisali tak na Nautilusie.

Ja szczerze krytykuje te wszelkie sztuczki magiczne i doskonalenia niby opracowane, ależ przez kogo, kiedy i gdzie? Tak że mnie one nie nabiorą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 20 paź 2021, 00:06

danut pisze:A to prawda, że choroba serca wystąpiła po praktykach nad otwarciem mu trzeciego oka przez Lucynę? :D Pamiętam pisali tak na Nautilusie.


Nie czytałem o tym.
Ale coś Ci napiszę, żeby odbierać Drugą Stronę, żeby robić to co on robi, trzeba być osobą bardzo wrażliwą.
Gdy przeżywasz porażkę, bo coś jednak źle zinterpretowałaś, myliłaś się, to przeżywasz to o wiele bardziej niż każda inna osoba, właśnie przez tą wrażliwość.
A gdy zaczynasz się częściej mylić, to nie ma siły, musi to się odbić na Twoim zdrowiu.
Każda energia musi mieć swoje ujście.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 20 paź 2021, 00:19

Obydwoje byli gwiazdami w tamtej organizacji, też byłeś tam w tamtym czasie na ich forum, ja też. Nie wiem jak jest z pomyłkami, ja w niepewne po prostu nie idę, wolę nie zbierać takich informacji, choć możliwe, że połączenia z fałszem mogą mieć też takie konsekwencje. Inną sprawą jest zabieranie od kogoś na siebie złego zapisu, ta energią niszczy zdrowie takiej osobie, która chce zabrać z kogoś np. chorobę i tak tu taka musi mieć swoje ujście. To są bardzo trudne sprawy i nie radzę nikomu robić z siebie chojraka i nimi się bawić, czy eksperymentować a nuż mi się uda. Nigdy nie trafiasz w nicość, nie ma czegoś takiego otacza nas prawdziwa sieć pajęcza, za którą nitkę złapiesz ta się do ciebie przylepi, więc po co to robić na chybił trafił?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości