Witam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam

Postautor: ZabaZaba » 30 sie 2021, 15:00

soldado pisze:To proszę poczytaj do poduszki ;)

KLIK

A potem zobacz może to:

KLIK

I to:

KLIK

A potem to:

KLIK

I to:

KLIK


Przeczytałam powyższe, a potem drążyłam dalej, dzięki, dotarłam do publikacji w pismach naukowych z 2010, natomiast i tak wątpliwości są :roll:
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Witam

Postautor: ZabaZaba » 01 wrz 2021, 09:30

danut pisze:Ale staraj się nie oceniać innych ludzi, nie daj się też wplątywać w sieć tym, którzy rozczarowują. Musimy być ponad to.


staram się znajdować w ludziach pozytywne cechy, rozumieć ich motywację - łatwiej i spokojniej w ten sposób się żyje
Od zawsze też lubię obserwować ludzi, już jako dziecko lubiłam sobie zasiąść w autobusie gdzieś z boku, oddzielić się trochę od świata muzyką w słuchawkach i gapić się na współpasażerów. Jedno się w tym natomiast baardzo zmieniło - kiedyś żyłam swoim życiem wewnętrznym i poczynania, działania innych osób były dla mnie zupełnie abstrakcyjne, nie ważne, dziwne to i egocentryczne, ale miałam takie poczucie, że cały ten zewnętrzny świat kręci się wokół mnie i nie potrafiłam wyobrazić sobie, że inni mają uczucia, czy dążenia. Dzisiaj sobie myślę, jak bardzo ubogim byłam wtedy człowiekiem, dalej mam tendencje do samotnictwa, ale wyraźnie widzę, że jesteśmy wszyscy w jednym czasie i miejscu ze sobą powiązani i wpływamy na siebie. Choćby wczoraj poznałam fajnego, otwartego człowieka, z którym przy pierwszej rozmowie odkryłam dużo wspólnego. To bardzo przyjemne uczucie.

Druga rzecz - w pracy mam swój zespół. Kiedyś pięłam się na szczyt z niskich pobudek - ego, kasa. Teraz mi się zaczyna odwracać i bardzo zależy mi na zapewnieniu ludziom fajnych warunków i dobrej atmosfery w pracy i postanowiłam sobie, że zostanę tu gdzie jestem, dopóki uda mi się to realizować.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Witam

Postautor: danut » 01 wrz 2021, 19:34

" i nie potrafiłam wyobrazić sobie, że inni mają uczucia"- dla mnie to bardzo dziwne, bo nawet zwierzęta przejawiają uczucia i można to dostrzec na każdym kroku. Uczucia są podstawą egzystencji, a rzecz jest w tym które ujawniają się u kogoś częściej, czym dana istota jest przepełniona miłością, czy nienawiścią. "Lepiej być zimnym lub gorącym, ale nigdy letnim (obojętnym)" Te słowa bardzo wpisują się do obecnej sytuacji świadomości ludzkiej, do tego ku czemu zmierza świat. Pisałam, rozwój nauki może pójść w tym kierunku, że ludziom przyjdzie na myśl wybranie życia w skomputeryzowanym i sztucznie odtworzonym organizmie z wgrywaną w niego świadomością, tylko drugą mądrość Jezusa rozważcie - kto tak "będzie chciał zachować życia straci je, a ten kto je straci ten je zachowa. ZaboZabo - ale przyłączyłaś do tego forum szukając wiadomości na temat życia poza tym światem, ogólnie nazywanym życiem po śmierci. Nie masz żadnych osobistych rozważań o tym? Nic Ci nie podpowiedzieliśmy?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: soldado » 01 wrz 2021, 23:53

ZabaZaba pisze:
soldado pisze:To proszę poczytaj do poduszki ;)

KLIK

A potem zobacz może to:

KLIK

I to:

KLIK

A potem to:

KLIK

I to:

KLIK


Przeczytałam powyższe, a potem drążyłam dalej, dzięki, dotarłam do publikacji w pismach naukowych z 2010, natomiast i tak wątpliwości są :roll:


Pewnie, że wątpliwości będą... nie wierzę, że od razu w to uwierzysz, albo tym bardziej będziesz wiedzieć tak na 100%. :)
To pewien proces, który już w Tobie został zapoczątkowany.
Teraz z uwagą będziesz śledzić wszystkie publikacje na ten temat.
Z czasem uwierzysz, a potem wiarę zastąpisz na wiedzę o tym. ;)
Wiedza, nie wiara o czymś sprawia, że jesteśmy bardzo mocni w danej dziedzinie, w której ją mamy.
Np. gdyby egzorcyści wiedzieli pewne rzeczy, a nie tylko w nie wierzyli, byliby bardziej skuteczni.
Egzorcyzmy nie trwałyby często przez wiele sesji, ale zakończyłyby się zawsze po jednej. :)
Wiedza, nie wiara ma ogromną moc. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Witam

Postautor: ZabaZaba » 02 wrz 2021, 12:41

soldado pisze:Teraz z uwagą będziesz śledzić wszystkie publikacje na ten temat.

tak właśnie jest :lol: biorę na warsztat różne tematy, wczoraj trafiłam na Jackowskiego - zupełnie mnie nie przekonuje ten gość

danut pisze:" i nie potrafiłam wyobrazić sobie, że inni mają uczucia"- dla mnie to bardzo dziwne, bo nawet zwierzęta przejawiają uczucia i można to dostrzec na każdym kroku. Uczucia są podstawą egzystencji, a rzecz jest w tym które ujawniają się u kogoś częściej, czym dana istota jest przepełniona miłością, czy nienawiścią. "Lepiej być zimnym lub gorącym, ale nigdy letnim (obojętnym)" Te słowa bardzo wpisują się do obecnej sytuacji świadomości ludzkiej, do tego ku czemu zmierza świat. Pisałam, rozwój nauki może pójść w tym kierunku, że ludziom przyjdzie na myśl wybranie życia w skomputeryzowanym i sztucznie odtworzonym organizmie z wgrywaną w niego świadomością, tylko drugą mądrość Jezusa rozważcie - kto tak "będzie chciał zachować życia straci je, a ten kto je straci ten je zachowa. ZaboZabo - ale przyłączyłaś do tego forum szukając wiadomości na temat życia poza tym światem, ogólnie nazywanym życiem po śmierci. Nie masz żadnych osobistych rozważań o tym? Nic Ci nie podpowiedzieliśmy?


Może źle to opisałam, byłam takim zimnym obserwatorem, nie doceniałam wrażliwości innych osób. Ale owszem, podpowiadacie mi sporo i jak napisałam wyżej - szukam :geek: Czasem jak Was czytam, to cieszę się, że znalazłam fajnych ludzi, którzy myślą podobnie, innym razem znajdę coś, co wydaje mi się kompletnie odjechane i rodzi nowe wątpliwości :lol: Ale coś czuję, że zostanę tutaj dłużej
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Witam

Postautor: danut » 02 wrz 2021, 13:08

ZabaZaba - Ponad 6 tys. wyświetleń w ciągu 16 godzin od ukazania się tego wywiadu. Współautorka mojej książki tłumaczy rzeczywistość, ot to o czym ja piszę , może to wyjaśni Ci wiele kwestii https://www.youtube.com/watch?v=6dS0buMNEHo
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: soldado » 02 wrz 2021, 23:58

tak właśnie jest :lol: biorę na warsztat różne tematy, wczoraj trafiłam na Jackowskiego - zupełnie mnie nie przekonuje ten gość


Jackowski dużo odbiera, ale też często się myli.
,, darmo otrzymałeś, darmo dawaj'' - niestety nie wziął sobie tego do serca, dlatego będzie się często mylić.
Swoje usługi oferuje za pieniądze, biorąc je często od osób biednych.
Dlatego często będzie ośmieszany...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Witam

Postautor: ZabaZaba » 06 wrz 2021, 13:06

danut pisze:ZabaZaba - Ponad 6 tys. wyświetleń w ciągu 16 godzin od ukazania się tego wywiadu. Współautorka mojej książki tłumaczy rzeczywistość, ot to o czym ja piszę , może to wyjaśni Ci wiele kwestii https://www.youtube.com/watch?v=6dS0buMNEHo


dzięki Danut, bardzo fajna babka i słuchałam z ciekawością, ale jak doszłam do fragmentu o tym, że człowiek nie musi jeść przez kilka miesięcy, bo może żywić się wyłącznie energią kosmiczną, to dla mnie było za dużo :roll:
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Witam

Postautor: Xsenia » 06 wrz 2021, 14:59

ZabaZaba pisze:już jako dziecko lubiłam sobie zasiąść w autobusie gdzieś z boku, oddzielić się trochę od świata muzyką w słuchawkach i gapić się na współpasażerów. Jedno się w tym natomiast baardzo zmieniło - kiedyś żyłam swoim życiem wewnętrznym i poczynania, działania innych osób były dla mnie zupełnie abstrakcyjne, nie ważne, dziwne to i egocentryczne, ale miałam takie poczucie, że cały ten zewnętrzny świat kręci się wokół mnie i nie potrafiłam wyobrazić sobie, że inni mają uczucia, czy dążenia. Dzisiaj sobie myślę, jak bardzo ubogim byłam wtedy człowiekiem, dalej mam tendencje do samotnictwa, ale wyraźnie widzę, że jesteśmy wszyscy w jednym czasie i miejscu ze sobą powiązani i wpływamy na siebie. Choćby wczoraj poznałam fajnego, otwartego człowieka, z którym przy pierwszej rozmowie odkryłam dużo wspólnego. To bardzo przyjemne uczucie.

Źle myślisz. Byłaś po prostu dzieckiem i nastolatką. I jak 99% dzieci i nastolatek myślałaś tylko o sobie. To nie bycie "ubogim człowiekiem", tylko naturalna kolej rzeczy :) Dorosłaś i wydoroślałaś. I zaczęłaś myśleć nieegoistycznie. To też normalne (dla większości ludzi) :). Rozwijasz się i to jest w tym najlepsze :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam

Postautor: ZabaZaba » 14 wrz 2021, 12:47

danut pisze: Podobnie z tym niejedzeniem - siła umysłu jest w stanie utrzymać cię wiele dni bez szwanku pomimo braku pożywienia, żyjesz w takim transie, że masz mnóstwo energii w sobie i nie masz nawet czasu na posiłki, sama tak funkcjonowałam przez parę lat, nawet przez miesiąc gdzieś tak doraźnie tylko coś zjadłam( bardzo małe ilości), coś się napiłam, nie odczuwałam wcale głodu i czułam się dobrze i jestem w stanie uznać bretarianizm za możliwy :) .


w sumie ...przydałoby mi się ;) ale nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić, biorąc pod uwagę całą biochemię działania organizmu
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości