Samobójstwa dzieci

Forum dla osób cierpiących na depresję. Wymiana doświadczeń w radzeniu sobie z tą chorobą, spirytystyczne podejście, konwencjonalne podejście
Regulamin forum
Zamieszczane w tym forum materiały i dyskusje mają na celu pomoc osobom cierpiącym na depresję. , Regulamin viewtopic.php?f=2&t=412&p=4054#p4054

Samobójstwa dzieci

Postautor: Xsenia » 07 lut 2020, 21:28

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... zy/nbqxxwm

Przerażające. Dla mnie te dzieci po prostu są zbyt delikatne na nasze zimne, nieczułe szkoły. Czy nie można by było zrobić klas dla dzieci wrażliwych? Czy koniecznie trzeba je narażać na twarde traktowanie przez inne dzieci? Zresztą dużo też zależy od szkoły. Mój starszy syn też był "inny", ale szkoła działała NATYCHMIASTOWO. Najpierw wzywała policję, a dopiero później informowała rodziców. I choć zdarzały się różne incydenty, to mój syn jakoś to przetrwał. Ale innych dzieci szkoda. :(
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: danut » 07 lut 2020, 21:48

Szkoły nie dają rady pomimo wykształconej kadry, z nakazu zaznajomionej z koniecznością indywidualnego podejścia do ucznia z różnymi problemami, a także istnienia możliwości w ostrych przypadkach indywidualnego, domowego trybu nauczania, za które koszty ponosi państwo. Naruszenie godności dziecka skutkuje zwolnieniem z pracy i nawet odpowiedzialnością przed sądem. Ja winą obarczyłabym ogólnie: bardzo słaby i panoszący się światopogląd w naszych środowiskach, które od dawna tworzy grupy zamknięte na każdą inność, uważające, że "tylko ja mam rację", "tylko ja żyję jak Bóg przykazał". Drugą stroną medalu jest pojawienie się zjawiska, ongiś sporadycznego na coraz większą skalę, to samobójstwo dzieci. Należy zwrócić uwagę na to co może być tego powodem, że dzieci stają się tak nadwrażliwe i tak słabe psychicznie. Skąd się to bierze i kto za to odpowiada?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: fruwla » 09 lut 2020, 18:24

Xsenia pisze:https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/milosc-w-czasach-zarazy/nbqxxwm

Przerażające. Dla mnie te dzieci po prostu są zbyt delikatne na nasze zimne, nieczułe szkoły. Czy nie można by było zrobić klas dla dzieci wrażliwych? Czy koniecznie trzeba je narażać na twarde traktowanie przez inne dzieci? (

Klasy dla dzieci wrazliwych , to troche niebezpieczna rzecz, poniewaz konfrontacja z brutalnoscia gadziego zachowania , zostaje niestety jedynie
przesunieta na pozniej...
Dzieci wrazliwe, robia sobie krzywde, bo nie chca albo nie potrafia obarczac swoimi problemami - rodzicow.
Ja np. nigdy nie chcialam martwic mojej wiecznie zapracowanej i schorowanej mamy :|
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Xsenia » 09 lut 2020, 22:19

fruwla pisze:Dzieci wrazliwe, robia sobie krzywde, bo nie chca albo nie potrafia obarczac swoimi problemami - rodzicow.
Ja np. nigdy nie chcialam martwic mojej wiecznie zapracowanej i schorowanej mamy

No to wina rodziców.
To rodzice powinni dbać o dzieci, a nie dzieci o rodziców. Zresztą nie chcą ich martwić, a samobójstwo ich nie zmartwi? Nielogiczne.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: fruwla » 09 lut 2020, 23:04

Xsenia pisze:Zresztą nie chcą ich martwić, a samobójstwo ich nie zmartwi? Nielogiczne.

Tak, bardzo nielogiczne !
Ale miejmy na uwadze, ze chodzi tu o myslenie, bardzo wrazliwego- dopiero rozwijajacego sie mlodego czlowieka, lub dziecka, na dodatek w czasie, kiedy czuje sie skrajnie -niezrozumiany-zaszczuty- opuszczony itd.
Tak, jest to nielogiczne myslenie typu :[i] " Jak mnie juz nie bedzie na swiecie, to dla moich rodzicow tak bedzie lepiej, skoncza sie klopoty, ktore im przysparzam " itd[/i]
Absolutnie nie mozna za wszystko, co w zyciu dziecka staje sie dramatem, obwiniac rodzicow, za wszystko nie mozna....ale za wiekszosc nalezy. Niestety.
Dla porownania : KAZDY prowadzacy samochod,
musi zdac Prawo Jazdy. A i tak wypadki w wyniku umyslnego nie przestrzegania przepisow drogowych przez np, brawure i pijanstwo, sa na porzadku dziennym.
A rodzice , ktorzy sprowadzaja dziecko na swiat i wprowadzaja je w zycie, kiedy zdaja swoje egzaminy ´?
.....sorry,ale nie chce juz pisac w tym temacie :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Xsenia » 10 lut 2020, 11:14

fruwla pisze:" Jak mnie juz nie bedzie na swiecie, to dla moich rodzicow tak bedzie lepiej, skoncza sie klopoty, ktore im przysparzam "

Masz rację. Tak ja właśnie myślałam i myślę...
Nie przepraszaj, nie musisz. Dla niektórych to naprawdę ciężki temat.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: alexis200 » 18 lut 2020, 15:12

Witam

Pochylę się i ja nad tym problemem,

samobójstwa dzieci to przerażające wg badań w POLSCE najwięcej dzieci , młodzieży popełnia samobójstwa bo są nie akceptowani np za swoją Orientacje Seksualną - ostatnio młody chłopak się rzucił w WARSZAWIE pod metro bo uczniowie nie tolerowali jego Transseksualizmu - bili go, wyzywali od PEDAŁÓW -, nauczyciele też temu chłopakowi nie pomogli, bał się też o swoim Trans - tożsamości płciowej powiedzić rodzicom, w POLSCE - wg badań 65 % rodziców WYRZUCA SWOJE DZIECI Z DOMÓW jak się dowiedzą o innej orientacji swojego dziecka - kłania się brak EDUKACJI I WIEDZY .

Dzieci też popełniają samobójstwa też i z innych powodów - np są z ubogich domów i nie są tolerowane przez innych uczniów bo nie mają np ''wypasionej '' komórki, szałowych ciuchów itp , itd powodów jest wiele .... straszne to jest .

Rodzice w Polsce słabo wyedukowani - część też nie za wiele to daje, jak dziecko słyszy w domu że Gej, LES to PEDAŁ i trzeba go za......bać - to nie dziwota że potem prześladują swego rówieśnika który jest homo lub ma inny kolor skóry - i znów kłania się BRAK WIEDZY I EDUKACJI w szkołach na ten temat .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Hansel » 18 lut 2020, 15:24

Xsenia pisze:https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/milosc-w-czasach-zarazy/nbqxxwm

Przerażające. Dla mnie te dzieci po prostu są zbyt delikatne na nasze zimne, nieczułe szkoły. Czy nie można by było zrobić klas dla dzieci wrażliwych? Czy koniecznie trzeba je narażać na twarde traktowanie przez inne dzieci? Zresztą dużo też zależy od szkoły. Mój starszy syn też był "inny", ale szkoła działała NATYCHMIASTOWO. Najpierw wzywała policję, a dopiero później informowała rodziców. I choć zdarzały się różne incydenty, to mój syn jakoś to przetrwał. Ale innych dzieci szkoda. :(



Xeniu ja tego wszystkiego o czym piszesz jak najbardziej doświadczyłem na własnej skórze...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Xsenia » 18 lut 2020, 23:41

Wiem Hansel.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: tonas » 22 lut 2020, 14:22

Niezwykle bolesny temat dla mnie.
tonas
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2020, 14:16
Lokalizacja: Polska

Następna

Wróć do Depresja - pomoc

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości