Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: Dyzia » 05 mar 2019, 14:42

Wybaczcie może jest gdzieś tutaj konkretny post na ten temat, ale nie mogę znaleźć.

Myślę o dziedziczeniu cech charakteru, zachowań od najbliższej rodziny ( rodzice, dziadkowie) w odniesieniu do NAS, naszej duszy...

Nie wiem jak sformułować właściwe pytanie, ale nurtuje mnie mój charakter, zauważyłam ostatnio i nawet brat zwrócił na to uwagę że "mam charakter ojca " (utarte jest zresztą takie stwierdzenie i funkcjonuje w rodzinach) Rzeczywiście pewne nawyki, zachowania, humor zauważam , ale z biegiem lat...

Jak to wyjaśnić w nawiązaniu do MNIE, MOJEJ duszy ?
Czy spirytyzm coś na ten temat "mówi" ?

Dziękuję i serdeczności!
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: ronald73 » 05 mar 2019, 19:42

Podobny 'nastawienie' działają jak magnesy, również nastawienie w duszy. Nowy płód ciągnie dusza do siebie która ma podobny charakter jak charakter rodziców.
Jeśli ktoś ma całkiem inny charakter, to być może że mamy do czynienia z naszą karmą.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: Dyzia » 07 mar 2019, 11:09

Ronaldzie dziękuję za "odpis" ;) czasami jakieś pytanie mnie gryzie i muszę mieć odpowiedź od mądrych głów :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: soldado » 07 mar 2019, 23:38

Dyzia pisze:Wybaczcie może jest gdzieś tutaj konkretny post na ten temat, ale nie mogę znaleźć.

Myślę o dziedziczeniu cech charakteru, zachowań od najbliższej rodziny ( rodzice, dziadkowie) w odniesieniu do NAS, naszej duszy...

Nie wiem jak sformułować właściwe pytanie, ale nurtuje mnie mój charakter, zauważyłam ostatnio i nawet brat zwrócił na to uwagę że "mam charakter ojca " (utarte jest zresztą takie stwierdzenie i funkcjonuje w rodzinach) Rzeczywiście pewne nawyki, zachowania, humor zauważam , ale z biegiem lat...

Jak to wyjaśnić w nawiązaniu do MNIE, MOJEJ duszy ?
Czy spirytyzm coś na ten temat "mówi" ?

Dziękuję i serdeczności!


Cześć :)

Po prostu wiele lat Obserwowałaś swojego tatę i podświadomie naśladujesz niektóre jego zachowania.
Chyba było tak, że byłaś bardziej wpatrzona w niego, tak samo jak on był wpatrzony w Ciebie.
Nie było tak, że byłaś trochę Córeczką Tatusia? :)
Tak jak to ma często miejsce ;)
To nic nadzwyczajnego, wiele osób tak ma. :)

Często jest tak, że spotykamy się z tymi samymi Duszami w różnych wcieleniach w różnych konfiguracjach.
Nieraz taka Dusza jest Twoim ojcem, nieraz bratem, a nieraz synem itd.
Nie jest to regułą, ale dosyć często właśnie tak jest. :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: Dyzia » 08 mar 2019, 09:41

Soldado dziękuję :) To chyba obserwacja ojca połączona z tym co napisał Ronald :)

Moje zachowanie do rodziców tez mnie czasami dziwi. Są kochani, czekali na mnie wiele lat, ale ja mam akurat do Nich zaporę co do przytulanek, całowanek i mówienia miłostek, ale Oni wiedzą że tak już ze mną jest. Ja mam czasami trochę żołnierskie zachowania :?

Ale ja jestem dziwna teraz myślę :? Jak jakiś żołnierz ale dezerter... Nie ma co... Ehhh...
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Nasz charakter i podobieństwa do krewnych

Postautor: Nikita » 08 mar 2019, 13:04

Ja zauwazylam, ze jak stajemy sie dorosli to powtarzamy niektore zachowania naszych rodzicow...ale to nie jest na poziomie duszy...to raczje poziom charakteru i zewnetrznych zachowan...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości