Dlaczego spirytyzm?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Pablo diaz » 20 sty 2019, 18:30

Fiolozofia Duchów podobnie jak w przeszłości Jezus wyjaśnia człowiekowi wyższe zasady panujące
w Uniwersum.Spirytyści i sympatycy spirytyzmu w większosci są osobami bardzo wrażliwymi
,którzy niosą spory bagaż cierpień z poprzednich żyć,co powoduje,że są
na wyższym poziomie uczuć ,szukając sprawiedliwości i prawdy.


Spirytyści pomimo że są uczuciowymi duchami mają jeszcze drobne wady moralne,które muszą
wyprostować.Wielu z nich niesie bagaż ciężkich błędnych doświadczeń z poprzedniego życia dla tego duch
spirytysty jest przygasły.Kiedy spotyka się z filozofią duchów jego duch (proszę zwrócić uwagę na to co piszę -duch,nie umysł) ożywia się,po pewnym czasie wraca równowaga psychiczna.
Inne osoby ,które nie żyją uczuciami,nie nauczyły się żyć w przestrzeni serca,są umysłami bardziej naukowymi,przywiązanymi do różnych teori, lub innych dóg interesuje je świat duchów i duchy,a nie nauki moralne przekazywane przez duchy .
Te duchy nie wysublimowały jeszcz wyższych uczuć dla nich przekazy duchów które inspirowane są najczystszą
i najbardziej głęboką wrażliwością są niezrozumiałe.

Szwajcarski psycholog, profesor psychologii fizjologicznej i eksperymentalnej Uniwersytetu Genewskiego Theodore Flournoy Powiedział:
Nie mam obaw,ani zastrzeżeń wobec tych,których przyciąga spirytyzm z powodu naukowego ,a niektórzy z nich pogardzają tą filozofią.
Aby docenić i zrozumieć całą wielkość doktryny duchów ,istota człowiecza wpierw musi wiele wycierpieć.
Szczęśliwi ludzie są w większym lub mniejszym stopniu egoistami i z tego powodu nie mogą zrozumieć z jakiego źródła pochodzi ta pocieszająca doktryna.Mogą być zainteresowani zjawiskami,ale ,aby przyciągnąć wewnętrzny płomień potrzebne jest zimne natchnienie przeciwności.Tylko duchy,które dojrzały przez ból ,mogą być zainteresowane prowokacją głębokiej prawdy,opatentowanej całą pełnią.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 18:37

danut pisze:Jakieś nieporozumienie? "forum jest ogólnodostępne z tego względu, że służymy osobom które szukają wiedzy na temat spirytyzmu."! Czyż form to nie służy czasem do wymiany informacji i poglądów miedzy osobami o podobnych zainteresowaniach? Twój wpis Pawełku to kolejny dowód na przywłaszczanie sobie monopolu na te zainteresowania, chcecie się tu prezentować, no to tylko własna strona, reklama, inne przedstawienia, ale nie forum.

Jakie kłamstwa i nadinterpretacje jario, dlaczego mnie pomawiasz?!



Danut wielokrotnie ostatnio zacytowane byly twoje slowa ktore nie sa zgodne z prawda ,najwidoczniej nie czytasz uwaznie.Nizej pierwszy cytat z brzegu ktory nie jest prawda.

danut pisze:Dwa - ostatecznym celem wielokrotności narodzin ma być rozpłynięcie się w nicości - też mi zacny cel.. :o Niestety spirytyzm temu też hołduje i dlatego daje tu ten swój głos sprzeciwu, niech spojrzą na sprawę uczciwie.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Dyzia » 20 sty 2019, 18:37

Jario dziękuję, oczywiście podpisuje się pod tym i życzymy sobie żebyśmy na codzien o tym pamiętali :)

To jest ogromna otucha i ulga...
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 18:50

jario pisze:
danut pisze:Jakieś nieporozumienie? "forum jest ogólnodostępne z tego względu, że służymy osobom które szukają wiedzy na temat spirytyzmu."! Czyż form to nie służy czasem do wymiany informacji i poglądów miedzy osobami o podobnych zainteresowaniach? Twój wpis Pawełku to kolejny dowód na przywłaszczanie sobie monopolu na te zainteresowania, chcecie się tu prezentować, no to tylko własna strona, reklama, inne przedstawienia, ale nie forum.

Jakie kłamstwa i nadinterpretacje jario, dlaczego mnie pomawiasz?!



Danut wielokrotnie ostatnio zacytowane byly twoje slowa ktore nie sa zgodne z prawda ,najwidoczniej nie czytasz uwaznie.Nizej pierwszy cytat z brzegu ktory nie jest prawda.

Dwa - ostatecznym celem wielokrotności narodzin ma być rozpłynięcie się w nicości - też mi zacny cel.. :o Niestety spirytyzm temu też hołduje i dlatego daje tu ten swój głos sprzeciwu, niech spojrzą na sprawę uczciwie.

No przecież taki wyłania się cel według poglądu spirytystycznego - dusza jest niczym, nie jest materialna jest uwolniona od materii, taka sobie fala, która fruwa i rozpływa się. Nie ma tu żadnej mojej nadinterpretacji. Jaki cel ma życie nasze skoro dążeniem jest tylko uwolnienie się od niego "od ziemskiej powłoki" od ciała. Bądźcie Wy prawdomówni i podajcie mi ten sens, sens naszego życia w materii według takiego pojmowania rzeczy i sens życia bez ciała - czy takie jest możliwe? - bo oczywiście, że nie jest możliwe czuć , myśleć, działać będąc bezcielesnym. Napisz jaki ma sens nasze życie według spirytyzmu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 19:01

Danut nadal mimo e podaje ci twoj cytat i mowie ze to nie prawda ty brniesz dalej w swoje wlasne interpretacje nie przedstawiajac dowodu gdzie ktos tak powiedzial lub napisal.To kolejny przyklad na to ze tak nie prowadzi sie dyskusji

Celem zycia w cielesnej powloce nie jest dazenie do uwolnienia od ziemskiej powloki tylko doswiadczanie,nauka, szeroko pojety rozwoj,smierc jest tylko zwienczeniem lekcji zyciowej na drodze niesmiertelnej duszy.
Znajac podstawy spirytyzmu wiedzialabys ze dusza niewcielona posiada tzw cialo duchowe.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 19:04

Ciało Duchowe

93. Czy Duch pozostaje odkryty, czy też – jak przypuszczają niektórzy – spowija go jakaś substancja?
"Ducha okrywa substancja, eteryczna z waszego punktu widzenia, lecz jeszcze zbyt niedelikatna z naszego; jest ona jednak wystarczająco eteryczna, by Duch mógł się unosić w atmosferze i przemieszczać, dokąd chce".
Jak zalążek okryty jest obielmem, tak i Ducha spowija powłoka, którą dla porównania można nazwać ciałem duchowym.

94. Skąd Duch czerpie tę półmaterialną powłokę?

„Z powszechnego fluidu w każdym ze światów. Dlatego też ciało duchowe nie jest identyczne we wszystkich światach; przechodząc z jednego świata do drugiego, Duch zmienia swą powłokę, tak jak wy zmieniacie ubranie”.

– Tak więc gdy Duchy zamieszkujące światy wyższe przybywają na Ziemię, to przyoblekają się w mniej delikatne ciało duchowe?

„Trzeba, by przyoblekły się w waszą materię; już to powiedzieliśmy”.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: danut » 20 sty 2019, 19:15

...plus "Duch Emmanuel ze swoim bagażem i doświadczeniem duchowym , pojęcie to syntetyzuje szerzej:
Mediumizm jest siłą umysłu,talentem twórczym duszy,umiejętnością komunikacji i interpretacją
ducha,emanowaniem z własnego istnienia. uznajemy,w czystej intuicji,mediumizm `jako ten twórczy talent duszy,najbardziej stabilny i najpiękniejszy jakim wszyscy jesteśmy uczestnikami" :) _ Tragiczna jest ta wymiana z Wami zdań, w których na siłę z białego chcecie zrobić czarne. Układ niefizyczny nie może podjąć żadnego działania, wymieniać myśli, myśleć, przekazywać, nawet przemieszczać się nie mógłby - skąd, naprawdę skąd to wytrzasnęliście, kto uwierzy takim hasłom? To ze np. ja słyszę czyjś głos w słuchawce telefonu, czy widzę czyjś obraz na filmie, czy przez przesłonięty ekran tv tylko jakieś przebłyski nie świadczy absolutnie o tym i nie udowadnia tego, że Ten kto to przekazuje, że Ten kogo słyszę nie jest prawdziwie fizycznym obiektem, fizycznym układem, ciałem, lecz jest tylko tym "subtelnym" w moim pokoju obrazem.
Ps. I to stwierdzenie, że ja piszę nieprawdę, bo wy znacie prawdę i ją udowodniliście? Tak? No to poproszę o te dowody i pokazanie mi tych subtelnych duchowych ciał.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: jario » 20 sty 2019, 19:39

Ps. I to stwierdzenie, że ja piszę nieprawdę, bo wy znacie prawdę i ją udowodniliście?


Danut ciezko sie z toba rozmawia

napisze prosto i rzeczowo

Nie-nie stwierdzam ze piszesz nieprawde bo my znamy prawde i ja udowodnilismy

Tak-stwierdzam ze piszesz nieprawde piszac ,ze spirytysci mowia ,ze ostatecznym celem wielokrotności narodzin ma być rozpłynięcie się w nicości
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: bernadeta1963 » 20 sty 2019, 19:54

Danut nie potrafię ci wytłumaczyć naukowo ,że duch potrafi czuć i myśleć .Kilka lat temu otrzymalam przekaz od ducha dla jego córki . Pomijam imię ,ale otrzymalam od niej zgode na to abym mogla przytoczyć na forum .
Odniosłam wrażenie ,że duch ten jest na etapie ''przemieszczania się'' do innego świata .To byl jego ostatni jak dotąd kontakt .Bylo to 3lata temu .
Czym innym jest ten wpis jak nie jego przemyśleniami ,uczuciami .
Pewnie zaraz napiszesz ,że to bzdury ,ale to co powiedzial pokryło się z tym jaki byl za życia .Potwierdziła to córka .

''Chcialbym przeprosić ,tak przeprosić wszystkich ,którzy się na mnie zawiedli .
Powiedz .....,że już nie będę jej niepokoił .Tam będę bardziej potrzebny .
Nie wiem ,co powiedzieć .Nigdy nie umialem przemawiać .
Wolałem śpiewać -po kielichu było lepiej.
Podobno ładnie śpiewałem .Teraz nie umiem,może zapomnialem .
Być,albo nie być -Szekspir?Nigdy go nie lubiłem ,wolałem Mickiewicza .
Po co ja to mówię ?
Coś mi każe wspominać ,pamiętać ,kochać i pamiętać .''

Uważasz ,że ten duch nie myślał i nie mial uczuć ?
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego spirytyzm?

Postautor: Dyzia » 20 sty 2019, 20:03

Danut a ja zapytam tak : Dlaczego spirytyzm ? Jak zapytała Nikita.
Nie wiem czy jesteś aktywna na innych forach, ale dlaczego tutaj ? Czy to Ci w czymś pomaga ? Chcesz nam pomóc ?
Czy dyskutujesz też z ludźmi o innych poglądach ? Forum o Buddyzmie, Hinduizmie i inne... A może jakieś forum naukowe? Katolickie ? Racjonaliści ? :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości