Kącik zdrowia..

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 12:08

Chlorella nie zawiera jodu bo to jest alga slodkowodna...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 12:15

Estia ja takze lecze sie domowymi sposobami...od kilku lat nie zazywam zadnych antybiotykow, jem zdrowo...oczywiscie zdarzy sie tez niezdrowo i zdarzy sie tez popic alkoholu itd...ale wszytsko w normalnych ilosciach. Nie mam zadnych chorob cywilizacyjnych oprocz niedoczynnosci tarczycy, ktora mam juz kilkanacie lat....kiedys miaalm Hashimoto ale dzieki zdrowemu stylowi zycia zrobila sie z tego niedoczynnosc i wlasciwie to nie mam zadnych objawow. Zazywam te tyroksyne ale czesato zapominam o niej i nic sie nie dzieje. Staram sie zazywac Jod w formie naturalnej czyli algi, skorupiaki, zoltka jaj itd. Mam tez w domu plyn Lugola ale stosuje go tylko zewnetrznie...nacieram nim sobie szyje w okolicach tarczycy i nadgarstki. Ladnie sie wchlania. Przez skore tez mozna serwowac sobie mineraly...ja tak robie z jodem i z magnezem ...magnez w formie oliwki magnezowej...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 12:24

Odnoszac sie do tego artykolu Dyzia o oleju kokosowym to od poczatku bylo wiadomo, ze zawiera on nasycone kwasy tluszczowe i dlatego nadaje sie lepiej do smazenia niz inne oleje roslinne.


Zdrowy jest napewno Kokos...a sam tluszcz kokosowy dobry jest do smazenia. Tluszcz kokosowy nie jest niezdrowy w umiarkowanych ilosciach mozna jesc.


Ja nie wiem wszystkiego...dlatego napewno warto jest szukac informacji z roznych zrodel.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 13:01

A teraz opisze to co ja sama na sobie robie. Od kwietnia tego roku rozpoczelam nowa trzyletnia szkole opieki przy starych...tu w Niemczech gdzie mieszkam nazywa sie to Altenpflegeschule. Nauka podzielona jest na bloki teoretyczne i praktyczne...ucze sie wiec duzo teorii jak anatomia, fizjologia, patologia i inne...oraz czesc praktyczna czyli praca ze starszymi ludzmi. Troche juz liznelam tej wiedzy a dodatkowo sama zaczelam zglebiac temat...szczegolnie temat DEMENCJI i ALZHEIMERA mnie ostatnio zainteresowal. Widze tych ludzi w mojej pracy i naprawde strach oblatuje czlowieka jak sobie pomysli, ze coraz wiecej ludzi na to zapada. Bedac na imprezce klasowej zauwazylam, ze po paru drinkach nie moglam przypomnac sobie kapeli muzycznej z dawnych lat i to mnie zaniepokiilo. Tez pare razy pod wplywem duzego stresu mialam taka pustke w glowie...szybko to mijalo ale mnie to troche zaniepokoilo. I tym bardziej zaczelam zglebiac temat...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Estia72 » 23 wrz 2018, 13:15

Nikita pisze: Chlorella nie zawiera jodu bo to jest alga slodkowodna...


No wlasnie z ta chlorella Nikito nie jestem do konca przekonana ,gdzies czytalam ze rowniez zawiera jod....na pewno spirulina na 100% ma jod,w chlorelle musze sie jeszcze wczytac :o

Nikito co to jest za olejek magnezowy mozesz podac nazwe lub producenta oraz tego jodu ?

Odnosnie tarczycy (ja mam wycieta tylko kikuty zostaly) gdy uzywam spiruliny biorac jednoczesnie hormony moje kikuty reaguja na jod, mam po spirulinie ADHD ;) i uczucie ucisku w miejscu na ciele zwanym tarczyca...Tak sie nawet ostatnio zastanawialam czy spirulina jest w stanie zastapic hormony, bo czuje sie po niej jak bym wziela podwojna dawke hormonow :shock:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, 13:16 przez Estia72, łącznie zmieniany 1 raz
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 13:16

Wiec zaczelam szukac pomocy ...bo jak czlowiek sam sobie nie pomoze to nikt mu nie pomoze.

Na podstawie zebranej wiedzy ,ktora nadal zglebiam i uzupelniam zaczelam oczyszczac organizm.

Najpierw tak z grubsza czyli oczyszczenie jelita grubego….bo to jest glowna droga detoksykacji. Juz od 3 miesiecy jem i pije osobno. Nie wolno jest jesc i popijac jedzenia woda. Pic mozna pol godziny przed posilkiem i 3 godziny po posilku. W czasie posilku nie wolno pic bo soki zoladkowe sie rozcienczaja i nie trawia dobrze pokarmow. Niestrawione bialka sa cialem obcym i wywoluja w organizmie alergie i stany zapalne. Zoladek musi dobrze trawic czyli w zoladku musi byc kwasno. Nie powinno sie obnizac kwasowosci zoladka bo wtedy zle trawimy i niestrawione resztki zagrazaja homeostazie. Jesc nalezy powoli i w spokoju dobrze gryzac….


A co jem? Jem troche miesa i duzo warzyw i owocow, w roznych formach...na surowo i gotowane. Duzo kaszy ( gryczana, jaglana, quinoa, orkisz, dziki ryz i ryz naturalny, kasza jeczmienna itd). Staram sie nie laczyc bialek z weglowodanami. Nie pije mleka...ale jem troche serow i feta. Lubie sery kozie i owcze. Jem tez duzo nasion jak slonecznik, nasiona konopii, sezam, siemie lniane, , czarnuszka itd. Jem tez orzechy i migdaly. Jem troche owocow morza i algi. Jem kiszonki...np. kiszona kapusta, ogorki, buraki itd. Zrobilam sobie sama kiszona kapuste z kapusty ekologicznje...jest bardzo pyszna...

Chleba jem malo tylko razowy na zakwasie z orkiszu lub zyta. Nie jem pszenicy ze wzgledu na gluten. Makarony kupuje z maki razowej, ryz naturalny i wszystko kupuje bio...no prawie wszystko. Wiem, ze to kosztuje ale wole kupic drozej niz sie potem leczyc i chorowac. Zreszta mozna kupowac tez tanio produkty ekologiczne...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 13:26

Estia z tego co pisza producenci chlorella nie ma jodu bo jest alga slodkowodna ale nie wiem oczywiscie czy w trakcie hodowli nie dosypuja tym algom Jakis mineralow aby lepiej rosly…


Szkoda, ze Ci te tarczyce wycieli bo tarczyca jest bardzo potrzebna . Moja tarczyca pomniejszona ale trzyma sie juz od kilku lat na tym samym etapie...chyba zdrowe zywienie zatrzymalo proces destrukcji...i licze na to, ze sie odbuduje jak sie porzadnie oczyszcze i wzmocnie... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 13:32

oliwka magnezowa to chlorek magnezu szesciowodny….i tylko to jest w skladzie chemicznym tej oliwki….nie ma zadnego oleju...on jest poprostu Taki poslizgowy...ja kupuje w Niemczech firmy Hübner w sprayu. Ale w Polsce tez napewno sa. Akurat magnez dobrze sie wchlania przez skore...dobrze robi na miesnie i nerwy... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 14:05

No wiec odzywiam sie zdrowo i prawidlowo...oczywiscie zdarza mi sie byc w towarzystwie i zjesc cos niezdrowego...ale malo i czasami. Generalnie stwierdzam, ze ludzie jedza strasznie niezdrowo...ja juz jestem na tyle oczyzsczona, ze odrazu czuje, ze cos bylo niedobre bo czuje reakcje organizmu.


Aby oczysic jelita pilam tez namoczone nasiona babki plesznik oraz jadlam gotowany orkisz i dziki ryz….rury zostaly dobrze przeczyszczone...zrobilam kilka razy takich oczyszczan i naprawde zostalo wszystko pieknie wyczyszczone...rury pracuja Nader prawidlowo. :D Poza tym duzo blonnika: kapusta w formie surowki, salaty, duzo warzyw surowych i gotowanych czy pieczonych ( dynia, marchew, pory, cukinia, duzo Naci pietruszki i innych ziol cebula i czosnek , papryka, pory, seler, Topinambur, buraki itd), owoce. Zaczelam robic smoothie z ronych owocow. Po 3miesiacach moge powiedziec, ze praca jelit jest znakomita. Odrazu po obudzeniu sie predze na toalete. Bezproblemowo dwa trzy razy dziennie. Stolec nie ma zapachu. Odchody zwykle mocno smierdza gdy jestesmy zatruci. Uryna tez jest bezzapachowa i ma jasny kolor...to takze oznaka, ze nerki sa na dobrej drodze. Na poczatku tak nie bylo...schodzilo duzo toksyn...w nocy sie pocilam ...toksyny wychodzily z potem.

Teraz nadal jem zdrowo...co Jakis czas jakas monodieta , a na codzien troche miesa, duzo warzyw, ziol swierzych i owocow, kiszonki, orzechy i nasiona itd itp. Nie jem cukru, nie pije napojow gazowanych, niejem bialego pieczywa i ciast i slodyczy, nie jem puszek i fast foodow.


Oczywscie , ze czasem lykne cole i napije sie winka i zjem cos malo zdrowego….ale generalnie trzymam sie zdrowo. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 14:16

W ten sposob oczyscilam z grubsza jelita, nerki i watrobe. I potem nastapil etap oczyszczania z metali ciezkich. Juz od miesiaca zazywam chlorelle w proszku pol godziny przed jedzeniem,. Przed samym posilkiem zazywam wyciag z kolendry 20 kropli. Dziala niesamowicie bo czuje to. Chlorelle kupilam z dobrej firmy ekologicznej i kolendre tez. Niestety juz nie ma swierzej ale planuje sobie posadzic kolendre do doniczek. To stosuje juz od miesiaca z malymi przerwami parodniowymi aby organizm odpoczal . A od jakiegos tygodnia dolaczylam jeszcze oczyszczanie watroby. Bo watroba ma teraz duzo pracy wiec trzeba ja wspomoc. Zazywam zmielony (miele sama) ostropest plamisty oraz rano na czczo pije miksture z oliwy i soku z cytryny….lyzka oliwy plus kilka kropli cytryny. Bardzo poprawia prace watroby i calego ukladu pokarmowego. Oczyszcza .


Robie tez czesto smoothie...dodaje opocz roznych owocow : Detox Green ( w skladzie jest proszek z trawy jeczmiennej i pszenicznej, moringa i spirulina) oraz zmielony ostropest i siemie lniane oraz nasiona konopii. Nie dodaje wsyzstkiego naraz...raz to a raz tamto… Nie ma co przesadzac .

W kazdym razie zazywam to wszystko i mam nadzieje, ze moj organizm w tym mozg oczyszcza sie.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości