Pan Roman Nacht

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Pan Roman Nacht

Postautor: Bresson » 18 sie 2017, 09:55

Witam
W ostatnim czasie z zainteresowaniem obserwuję wypowiedzi pana Romana Nachta. Zapewne część z was kojarzy tego człowieka. Mówi całkiem sensownie i bardzo ciekawie. Poza tym czuję że otacza go jakaś taka pozytywna energia. Zastanawia mnie jednak jego podejście do spirytyzmu. Mam wrażenie, że albo go lekceważy albo równa z dogmatami i religią. Trochę mnie to zastanawia bo przecież to co on głosi dosyć wyraźnie pokrywa się z nauką płynącą ze spirytyzmu. Może się mylę, może wyciągam zbyt daleko idące wnioski, ale bardzo mnie to zaintrygowało. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Bresson
 
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:17

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: cthulhu87 » 18 sie 2017, 12:19

Bresson pisze: Zastanawia mnie jednak jego podejście do spirytyzmu. Mam wrażenie, że albo go lekceważy albo równa z dogmatami i religią. Trochę mnie to zastanawia bo przecież to co on głosi dosyć wyraźnie pokrywa się z nauką płynącą ze spirytyzmu. Co o tym myślicie?


Siemka :)
A możesz napisać na ten temat coś więcej? Tzn. o krytyce spirytyzmu i podobieństwach w jego poglądach.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Bresson » 18 sie 2017, 13:22

cthulhu87 pisze:
Bresson pisze: Zastanawia mnie jednak jego podejście do spirytyzmu. Mam wrażenie, że albo go lekceważy albo równa z dogmatami i religią. Trochę mnie to zastanawia bo przecież to co on głosi dosyć wyraźnie pokrywa się z nauką płynącą ze spirytyzmu. Co o tym myślicie?


Siemka :)
A możesz napisać na ten temat coś więcej? Tzn. o krytyce spirytyzmu i podobieństwach w jego poglądach.



To raczej nie jest krytyka, lecz wrzucenie do jednego worka z dogmatami i religią. "Za tym przekazem nie kryje się channeling, jakaś sekta, religia
lub spirytyzm" http://romannacht.blogspot.com/search?q=spirytyzm. W którymś z filmów pada podobne określenie.

"W każdym człowieku żyje kosmiczne dusza, która potrzebuje przewodnika, aby ten zaprowadził ją z powrotem do domu, do OJCA, do Światła. Tym przewodnikiem jest na Ziemi istota zwana tu Chrystusem. Nie rozumiejąc tego stanu świadomości, nie można wrócić o własnych siłach z ciemności do Światła. Nie mówimy tu o religii, ani o spirytyzmie, lecz o Boskiej, kosmicznej wolności - o waszym naturalnym stanie świadomości, który utraciliście i do którego powinniście powrócić". http://romannacht.blogspot.com/search?q=spirytyzmie

Dziwnie mi to kontrastuje. Bo z jednej strony ten człowiek mówi wiele mądrych rzeczy, z drugiej mam wrażenie jakby odstawiał spirytyzm na boczny tor mimo, że wiele z tych głoszonych mądrości można odnaleźć właśnie w spirytyzmie.
Awatar użytkownika
Bresson
 
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:17

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: czarnyMag » 19 sie 2017, 00:22

Na jego stronie jest mail do niego - on odpowiada na prywatne pytania i prywatne maile (mi odpowiedział).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 20 sie 2017, 19:55

Fajny gosc ale o spirytyzmie chyba za duzo nie wie...ma piekny glos i umie fajnie opowiadac... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: czarnyMag » 21 sie 2017, 00:25

Powiedział kiedyś, że Palestyńczycy od wieków wcielają się w Żydów gdy jako Palestyńczycy skrzywdzili Żydów lub ich nienawidzili a Żydzi na odwrót jak nienawidzili Palestyńczyków to rodzą się kolejny raz jako Palestyńczycy i że to trwa od wieków ta nienawiść duchów wcielonych więc chyba coś o spirytyzmie wie. Różni się tylko w kwestii nakierowania do wewnątrz bo spirytyści kierują się na zewnątrz. On uważa, że mamy szukać odpowiedzi wewnątrz naszej duszy a świat zewnętrzny nie krzywdzić. On uważa że kreujemy myślą swoje obecne życie (przyszłość).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 21 sie 2017, 10:24

Nienawisc wiaze mocno...dlatego warto jednak wybaczyc niz sie mscic...inaczej wpadniemy w kolowrot kata i ofiary....niestety wiekszosc z nas siedzi w tym....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: czarnyMag » 22 sie 2017, 08:16

Nikita pisze:Nienawisc wiaze mocno...dlatego warto jednak wybaczyc niz sie mscic...inaczej wpadniemy w kolowrot kata i ofiary....niestety wiekszosc z nas siedzi w tym....


A nie uważasz, że to jest za proste? Powiedzieć wybacz gdy głęboko w was siedzi rana która nie powstała na skutek jednej awantury na Ziemi w czasie jednego tylko wcielenia :) Że dopóki nie przypomnimy sobie podwalin pierwszego zatargu i nie wybaczymy wszystkich zatargów w czasie wszystkich wcieleń z danym wcielonym to mówienie "wybacz lub wybaczam" nic nie zmieni?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Nikita » 22 sie 2017, 08:22

Nie mam na mysli powierzchownego wybaczenia ale doglebnego...a to proste nie jest...wiem o tym dobrze...ale staram sie wybaczac i odpuszczac....tak dla swietego spokoju...bo nienawisc i tak nic nie zmieni...a tylko zaszkodzi...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: czarnyMag » 22 sie 2017, 08:45

Nikita pisze:Nie mam na mysli powierzchownego wybaczenia ale doglebnego...a to proste nie jest...wiem o tym dobrze...ale staram sie wybaczac i odpuszczac....tak dla swietego spokoju...bo nienawisc i tak nic nie zmieni...a tylko zaszkodzi...


Dogłębnie wybaczysz gdy będziesz się modlić za swego "oprawcę" który będzie nadal pełen nienawiści i triumfu.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości