Medytacja dla początkujących. Technika świadomości, uważnośc

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Medytacja dla początkujących. Technika świadomości, uważnośc

Postautor: Hansel » 16 sty 2017, 12:20

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204748/m ... relaksacji

Jak myślicie czy warto przeczytać tę pozycję?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26



Re: Medytacja dla początkujących. Technika świadomości, uważ

Postautor: Ćma » 15 kwie 2017, 22:16

Seria "Dla początkujących" wydawnictwa Illuminatio jest ostatnio mocno na czasie. Czytałam "Wicca dla początkujących" oraz "Magia seksualna dla początkujących" - w przypadku drugiej pozycji bardziej z ciekawości, niż chęci praktykowania (oczekiwałam jakiegoś sensownego nawiązania do tantry - takiej, jak pojmowana jest w naukach Wschodu).
Żadnej z tych książek nie mogę polecić. "Wicca.." zawierała sporo błędnych informacji, powielała stereotypy etc., myślę, że środowisko neopogańskie mogło poczuć się zniesmaczone lekturą tej pozycji. Co do "Magii seksualnej" - absolutnie żadnych informacji dotyczących filozofii tantry, typowo "magiczne" podejście do tematu na zasadzie "jeżeli zapalisz czerwoną świecę, to..."
Medytacji nie miałam w łapkach, nie czytałam, nie znam treści. A jednak seria mocno odrzuca (ale jest to moje osobiste odczucie).

Propozycja przedmówcy jest bardzo sensowna, mam na myśli tę publikację: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/189925/m ... wiadomosci
Awatar użytkownika
Ćma
 
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medytacja dla początkujących. Technika świadomości, uważ

Postautor: magie » 08 sie 2017, 09:42

"Wicca dla początkujących" też czytałam tę książkę i później okazało się, że jest tam sporo błędów. Szkoda, że dla początkujących wydają takie książki, w których są błędy bo jednak ja jako osoba początkująca szukam czegoś z czego mogłabym czerpać wiedzę.. Dobrze, że trafiłam na ten temat, bo mogę teraz szukać lepszych pozycji.
Awatar użytkownika
magie
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2017, 10:02

Re: Medytacja dla początkujących. Technika świadomości, uważ

Postautor: assasin » 08 sie 2017, 10:10

Wicca... Hmm... Jeszcze czarnoksiężnikiem zostać nie chcę. Z tego co słyszałem o wicca, to raczej jakiś kult najlepszy do świata fantasy, niż realnego. Ciekawe kiedy zalegalizują zaklęcie avada kedavra.
Bierz z przeszłości nie popioły, tylko ogień!
Anonim.
Awatar użytkownika
assasin
 
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2017, 10:47
Lokalizacja: Wieś zabita dechami.


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości