Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Zuna » 09 gru 2016, 16:29

Czytałam kiedyś historię o krowie, której zabrano do innego odległego gospodarstwa cielątko i która tak za nim tęskniła, że udała się na jego poszukiwania i odnalazła! Gospodarze , którzy znali się ze sobą postanowili ich więcej nie rozdzielać... i tak matka z dzieckiem zamieszkały na farmie jednego z gospodarzy a ta niesamowita historia obiegła cały świat. Wydarzyło się to chyba we Francji lub Szwajcarii , nie pamiętam zresztą nie istotne, pokazuje to że zwierzęta też mają uczucia , jak ludzie. Takich różnych historii jest więcej. Poza tym całkowicie możliwe, że następnym wcieleniem danego zwierzęcia będzie postać ludzka.
Zuna
 
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2016, 18:05
Lokalizacja: Sląsk

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Arronax » 19 gru 2016, 11:28

Tak mi się dziś zebrała tęsknota za moimi zmarłymi zwierzaczkami ... Jednego ciałka jeszcze nie zakopałem jakoś się nie mogę go pozbyć a jest blisko mnie, temperatura na dworze i pora roku sprzyja. Żona mówi, że są u góry, szaleją i patrzą na nas :) maleństwa ... Małe Duszyczki.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Nikita » 19 gru 2016, 11:55

Ja nie rozumiem tej glupiej polityki rolnej aby rozdzielac matkki od dzieci...dlatego kupuje tylko bio bo wiem, ze nie bede wspierac tej szalonej masowej hodowli.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: cthulhu87 » 19 gru 2016, 17:38

Zuna pisze:Czytałam kiedyś historię o krowie, której zabrano do innego odległego gospodarstwa cielątko i która tak za nim tęskniła, że udała się na jego poszukiwania i odnalazła! Gospodarze , którzy znali się ze sobą postanowili ich więcej nie rozdzielać... i tak matka z dzieckiem zamieszkały na farmie jednego z gospodarzy a ta niesamowita historia obiegła cały świat. Wydarzyło się to chyba we Francji lub Szwajcarii , nie pamiętam zresztą nie istotne, pokazuje to że zwierzęta też mają uczucia , jak ludzie. Takich różnych historii jest więcej. Poza tym całkowicie możliwe, że następnym wcieleniem danego zwierzęcia będzie postać ludzka.


To piękna historia, ale myślę, że istnienie uczuć u zwierząt jest oczywiste i bez omawiania takich przypadków. Nie trzeba być zbyt bystrym obserwatorem, aby dostrzec w zwierzęciu złożone procesy psychiczne i afekty.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: danut » 20 gru 2016, 12:37

danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Hansel » 21 lut 2017, 14:09

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości