Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 05 gru 2016, 23:35

To nie jest wojna na słówka OneNight :) Tylko prośba by nazywać rzeczy po ich imieniu :) Zupa wegetariańska to zupa wegetariańska i tyle :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 06 gru 2016, 09:12

jest roznica miedzy zupa a bulionem...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 06 gru 2016, 12:50

Właśnie i dlatego bulion wegetariański ma takie samo znaczenie jak wegetariański kotlet schabowy ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: neuron » 06 gru 2016, 12:58

Mirek pisze:Właśnie i dlatego bulion wegetariański ma takie samo znaczenie jak wegetariański kotlet schabowy


hehehe dokladnie

i tak samo jak wegetariański smalec :)

serio widziałem cos takiego :)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 06 gru 2016, 18:04

Zapewne wegetarianin pisząc "wegetariański rosół" ma na myśli "wegetariański odpowiednik rosołu". Myślę, że to powinno samo narzucać się na myśl. Co innego, gdyby napisała, że idzie zjeść "wegetariańskie mięso".

Pokażcie, że my - mięsożercy jesteśmy mądrzejsi i nie obrażajmy wegetarian, tak jak oni nas. To tak półżartem, odnosząc się do słów Estii "jak ktoś, kto uważa się za inteligentnego i rozwiniętego duchowo może jeść zwłoki?".
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 06 gru 2016, 19:05

I to jest ciekawe, że tak nas mięsożerców wegetarianie atakują, a zapożyczają nazw potraw mięsnych. :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 06 gru 2016, 21:49

Ostatnio oglądałam program, w którym wegetarianka tłumaczyła, że wegetarianie dlatego używają nazw związanych z mięsem by oszukać własny umysł. Bo rozum ma zakodowane, że potrawy mięsne są bardziej kaloryczne. Ciekawe w sumie zjawisko. Oszukiwać samego siebie by się rozwijać duchowo. Czy to nie oksymoron?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wegetarianizm

Postautor: Anka » 06 gru 2016, 23:24

Ja jestem mięsożerna uwielbiam potrawy z mięskiem tzn uwielbiałam. Od jakiegoś czasu nie jem mięsa, nie moge. Mam odruch wymiotny. Nie jest to związane z żadnym doświadczeniem. Poprostu patrzę na mięso i nie moge go zjeść. Nawet plaster szynki mi nie smakuje. Bardzo to wszystko dziwne. Czuje ze cos sie zmienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Wegetarianizm

Postautor: Estia72 » 06 gru 2016, 23:51

OneNight pisze:Zapewne wegetarianin pisząc "wegetariański rosół" ma na myśli "wegetariański odpowiednik rosołu". Myślę, że to powinno samo narzucać się na myśl. Co innego, gdyby napisała, że idzie zjeść "wegetariańskie mięso".

Pokażcie, że my - mięsożercy jesteśmy mądrzejsi i nie obrażajmy wegetarian, tak jak oni nas. To tak półżartem, odnosząc się do słów Estii "jak ktoś, kto uważa się za inteligentnego i rozwiniętego duchowo może jeść zwłoki?[/b]".




wypowiedż Ducha Isaiasa na temat odżywiania....

Ludzie prymitywni nie dostrzegali żadnej nieprawidłowości jedząc ludzkie mięso ,ale dziś kanibalizm uważany jest za akt obrzydliwy i nieludzki dlaczego?

Ponieważ stopień wrażliwosci między ludzmi w porównaniu do tamtej prymitywnej epoki wzrósł ,
w przyszłosci ze zwierzętami będzie tak samo.
Kiedy większość ludzi stanie się wrażliwa na ich cierpienie i zda sobie sprawę ,że są bliskimi
ewolucyjnymi braćmi ,zarówno fizycznie jak i duchowo nie będą już ich zniewalać,torturować i zabijać po to aby jeść mięso lub nosić ich skóry
.W rzeczywistosci jest już wielu ludzi którzy uznają jako aberrację zjadać swoje maskotki,również wiele osób w waszym świecie staje w obronie praw zwierząt ,nie jedzą mięsa ponieważ wystarczająco ewoluowali i uświadomili sobie o więzi która ich łączy.
W cywilizacjach o jeden szczebel wyżej rozwiniętych od waszej spożywanie zwierząt byłoby obrzydliwe to tak jak dla was zjadać ludzkie mięso.W światach tych nie trzyma się zwierząt w klatkach nie ma tortur,zabijania jak to dzieje się w waszym świecie.

To rowniez tak pol zartem OneNight ;)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Wegetarianizm

Postautor: Natasza » 07 gru 2016, 09:59

Estia72 pisze:W cywilizacjach o jeden szczebel wyżej rozwiniętych od waszej spożywanie zwierząt byłoby obrzydliwe to tak jak dla was zjadać ludzkie mięso.W światach tych nie trzyma się zwierząt w klatkach nie ma tortur,zabijania jak to dzieje się w waszym świecie.




Estia w 100% masz rację dziewczyno
dla mnie dowodem na to jest ich wygląd : zero tkani tłuszczowej - ich sylwetki są smukłe , niektórzy by powiedzieli bliskie anoreksji - ale pełne zdrowia i witalności
do tego posiadają niezwykle rozwiniętą inteligencję

tylko ten świat jest pełen przelewanej niewinnej krwi - czy to ludzkiej czy zwierzęcej , nie mówiąc już o zachwianym całym ekosystemie
masakrujemy wszystko
jedni walczą z tym , a drudzy pogłębiają przepaść
co za dualizm
dobro i zło
i nie możemy się k. zdecydowac co wybrac globalnie - albo się zniszczmy albo weźmy za robotę i zmieniajmy świat
ale się nie da - mamy nad głowami panów władzy
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości