The Life of Death - film

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

The Life of Death - film

Postautor: cthulhu87 » 28 paź 2016, 13:58



Tu można obejrzeć.

Co sądzicie o tym filmie? Jakieś refleksje?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: The Life of Death - film

Postautor: Pawełek » 28 paź 2016, 18:47

Ale mi się zrobiło smutno :(
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: The Life of Death - film

Postautor: cthulhu87 » 29 paź 2016, 21:24

Pawełek pisze:Ale mi się zrobiło smutno


Miałem podobne odczucia.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: The Life of Death - film

Postautor: danut » 29 paź 2016, 21:37

Filmik ma mocną wymowę, każdego dnia zbliżamy się do śmierci. Silna postawa i osobowość wie jednak kiedy ona ma nastąpić i sama o tym decyduje, inni za pierwszym dotknięciem już jej się poddają. To słabe dusze.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: The Life of Death - film

Postautor: Konrado73 » 29 paź 2016, 23:15

A ja , powiem tak .Wymowne ale bardzo prawdziwe , bo czasem bardzo ciężko jest ulec pokusie .
Konrado73
 
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2015, 16:19

Re: The Life of Death - film

Postautor: Nikita » 30 paź 2016, 08:40

Dla mnie filmik troche bezsensu bo smierc dotykala sobie zwierzatka jak popadkie bez rzadnego porzadku...jakby przypadkowo...a potem co? zakochala sie w sarence i oszczedzila ja dopoki sarna sama nie chciala jej uscisnac? Sarna sama szukala smierci?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: The Life of Death - film

Postautor: cthulhu87 » 30 paź 2016, 09:38

To jest pytanie, czy filmik miał jakiś głębszy zamysł, czy miał po prostu przemawiać do emocji ;) . Ot, jest personifikacja Śmierci, która decyduje, kogo dotknie szybko, a komu pozwoli pocieszyć się życiem.

Nikita pisze:Sarna sama szukala smierci?


To trochę tak wyglądało: najpierw są sceny, jak biega z innymi sarnami, zmieniają się pory roku. Może to takie nawiązanie do starzenia się czy "zmęczenia życiem"?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: The Life of Death - film

Postautor: Mirek » 30 paź 2016, 17:53

Chętnie poznałbym opinię autora tego filmu. Co chciał nam przekazac.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości