Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Modecien » 20 maja 2010, 21:10

Czy wśród uczestników tego Forum więcej jest zwolenników klasycznych metod, takich jak seanse z zastosowaniem Planszy Ouija lub pisma automatycznego, czy też zwolenników kontaktu z innymi bytami, polegającego na bezpośrednim odbiorze informacji w świadomości medium?

Ja zdecydowanie bardziej polegam na odbieraniu informacji za pomocą sprawdzonych metod, czyli Ouija i pisma aut. Litery, wyrazy i zdania pojawiające się wskutek używania tych technik są dla mnie bardzo konkretnym dowodem na obecność innych bytów, które podają wersy i informacje, których ja nie mogłam znać.

Nie mam dużego zaufania do channelingu polegającego na telepatycznym kontakcie z innymi istotami. Zawsze istnieje podejrzenie, że to tylko projekcja podświadomości takiej osoby...
Awatar użytkownika
Modecien
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2010, 08:49

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Voldo » 20 maja 2010, 22:37

Modecien pisze:Czy wśród uczestników tego Forum więcej jest zwolenników klasycznych metod, takich jak seanse z zastosowaniem Planszy Ouija lub pisma automatycznego, czy też zwolenników kontaktu z innymi bytami, polegającego na bezpośrednim odbiorze informacji w świadomości medium?


Jeśli już miałbym wybierać - na pewno wybrałbym pismo automatyczne.
Tabliczce za nic nie ufam. Nie miałem z nią do czynienia, ale wiem co może powodować ruchy tejże tabliczki ;) (z psychografią ani żadnym innym oczywiście również nie miałem do czynienia)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Luperci Faviani » 21 maja 2010, 00:35

Nie ufać należy raczej autorowi przekazu, niż kawałkowi tektury lub ołówkowi...
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Manta » 13 lip 2010, 15:15

Ale Voldo chodzi o to, że tak na prawdę przedmiot, który wyznacza poszczególne litery jest poruszany przez palce uczestników.
Bardzo łatwo to sprawdzić, oglądając w zwolnieniu nagranie z takiego seansu ze zbliżeniem na palce- wystarczy przyjrzeć się skąd pochodzi siła, która przesuwa dany przedmiot.
Autosugestia to straszna rzecz ;)
Manta
 
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:13

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Loxlei » 10 sie 2010, 22:35

No tak , ale my mówimy o czymś , że tak powiem PRO xD Tzn , grupa , która nie wciska sobie kitu i jak się nie udaje to nie .
Loxlei
 
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2010, 01:01

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: troll1 » 14 lis 2010, 10:27

http://www.otn.com.pl/transcomm/trans3.html obraz przekazany komputerowo z innego wymiaru, nie tylko pismo automatyczne, ciekawi mnie czy przy włączonym komputerze i włączonym edytorze tekstowym (np, Word) po przywołaniu ducha może on na ekranie odpowiadać na pytania zamiast na tabliczce ? mamy erę komputerów i wydaje mi się to możliwe, ale o przypadkach takich prób nie słyszałem
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Luperci Faviani » 14 lis 2010, 10:43

Konrad wspomniał kiedyś o medium piszącym na komputerze, ale ponieważ kobieta ta pobiera opłaty za przekazane komunikaty, postanowiła odciąć się od ruchu spirytystycznego.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: troll1 » 14 lis 2010, 11:40

to gdzieś mi umknął wątek o medium piszącym na komputerze, mógłby ktoś podać jak znajdzie ten post, bo jakoś nie trafiłem na niego
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Luperci Faviani » 14 lis 2010, 14:42

To nie był nawet wątek, tylko pojedynczy post, więc przeoczenie go nie było trudne.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: troll1 » 14 lis 2010, 18:06

ale gdzie ten post się znajduje bo nie znalazłem ?

Pytania do raczej do założycielki tego tematu
* na forum infra w czacie było że jedna osoba pisała że duch podął liczby lotto na seansie ale tylko 3 zapamiętali i te liczby padły, czy to możliwe ? gdzieś też czytałem o trafnych inwestycjach giełdowych i wyścigach konnych ale to we śnie duch doradzał, (mogę poszukać tych linków do tego)
* czy z duchami wyższymi się Pani kontaktowała ?
* czy dalej używa Pani tabliczki Ouija ?
* czy z Panią Izabelą Węgrowską ma dalej Pani kontakt ?
* czy w dowolnym momencie może się Pani z zaprzyjaźnionym z Panią duchem skontaktować ?
* czy duch na ekranie monitora zamiast na tabliczce może odpowiadać ? odp byłyby
* czy duchy znają przyszłość, przeszłość i teraźniejszość ?
* czy duch może powiedzieć czy dana osoba ma jakieś choroby i jak to leczyć ?
* czy duch może podać lek na AIDS lub raka? coś czytałem kiedyś o takim przypadku ale osoba nie zapamiętała składu
* czy duch może podać czyjeś dane osobowe, oraz numery tel, maila i hasła ?
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości