Kursy angielskiego

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Kursy angielskiego

Postautor: OneNight » 10 sty 2016, 20:15

Cześć,

Będę potrzebował niemal perfekcyjnej znajomości angielskiego na studiach do czytania różnych materiałów i książek. Moja znajomość angielskiego jest dobra, ale nie na dość dobra - potrafię zrozumieć pojedyncze wypowiedzi osób, ale nie całe książki. Mam braki w słownictwie, a wklepywanie w translator słówek robi się uciążliwe. Możecie mi coś polecić do nauki angielskiego? Wolałbym amerykański, a nie brytyjski, ale nie będę wybredny.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kursy angielskiego

Postautor: Pawełek » 10 sty 2016, 20:29

To czego mógłbyś spróbować to zdobycie książki którą już na przykład czytałeś, lub znasz jej treść (np. Harry Potter) w wersji angielskiej. Na początku będziesz siedział ze słownikiem, ale z biegiem czasu powinieneś prawie wszystko rozumieć, a na pewno wszelkie konteksty wypowiedzi. Jeśli chcesz wypływać od razu na głębokie wody (książki specjalistyczne) to może być trochę krucho.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kursy angielskiego

Postautor: atalia » 10 sty 2016, 22:22

Metoda nauki uzależniona jest od tego, jaką sprawnosć chcesz osiągnąć, tzn. czy ma to być porozumiewanie się na poziomie komunikacyjnym czy też czytanie jakiejs literatury specjalistycznej na przykład. Z Twojej wypowiedzi wynika, ze ma to być czytanie , czy możesz powiedzieć, jaka to tematyka?
Między pisanym brytyjskim a amerykanskim są naprawdę bardzo niewielkie różnice, co innego z mową.
Mogę tylko powiedzieć, ze jeśli chodzi o naukę mówienia, niezastąpione są nagrania połączone z nauką słownictwa i zwrotów, ta metoda naprawdę działa cuda.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kursy angielskiego

Postautor: Olek87 » 22 mar 2016, 14:02

Moim zdaniem jeśli chodzi o rozmowy to można się nauczyć tylko przez praktykę czyli jakieś konwersacje...
Olek87
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2016, 13:55

Re: Kursy angielskiego

Postautor: atalia » 22 mar 2016, 21:20

Można też konwersować z materiałem nagranym, to całkiem dobra metoda.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kursy angielskiego

Postautor: OneNight » 05 kwie 2016, 20:43

Słuchałem nagrań do samouczka angielskiego na poziomie A1 i niczego niezrozumiałem dopóki nie przeczytałem. Nienawidzę brytyjskiego, to jest jakiś dziwaczny twór. Jestem przyzwyczajony do amerykańskiego, bo tam mam znajomości, tam jest NASA i wiele materiałów do nauki elektroniki, fizyki, matematyki i robotyki, a także programistyki. Dla mnie brytyjczycy seplenią.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kursy angielskiego

Postautor: cthulhu87 » 05 kwie 2016, 20:52

A mnie się wydaje (po filmach i muzyce), że w wersji brytyjskiej angielski brzmi jakoś tak ostro i wyraźnie, może nawet sztucznie... a Amerykanie z kolei - jak dla mnie - mówią trochę szybko i niedbale.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kursy angielskiego

Postautor: OneNight » 05 kwie 2016, 21:01

A dla mnie wręcz na odwrót. Brytyjczycy pomijają niektóre litery i mówią szybko oraz niedbale. Jesteś pewien, że nie pomyliłeś brytyjskiego akcentu z amerykańskim?

Zagraj sobie w Olive Green. To interaktywny film do nauki angielskiego. Główna bohaterka jest z USA, a reszta UK. Porównaj.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kursy angielskiego

Postautor: natasza22 » 07 maja 2016, 18:32

Musisz przede wszystkim z tym językiem obcować, wtedy słówka i zwroty, frazy utrwalą Ci się o wiele szybciej i nie będziesz czuł zmęczenie, które może się pojawić kiedy uczysz się na pamięć. Moja rada oglądanie filmów, słuchanie radia wszystko w języku którego chcesz się nauczyć i może o tematyce która jest Ci najbardziej potrzebna.
Awatar użytkownika
natasza22
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2016, 18:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Kursy angielskiego

Postautor: OneNight » 07 maja 2016, 21:26

natasza22 pisze:Musisz przede wszystkim z tym językiem obcować, wtedy słówka i zwroty, frazy utrwalą Ci się o wiele szybciej i nie będziesz czuł zmęczenie, które może się pojawić kiedy uczysz się na pamięć. Moja rada oglądanie filmów, słuchanie radia wszystko w języku którego chcesz się nauczyć i może o tematyce która jest Ci najbardziej potrzebna.


Doszedłem do takiego wniosku zanim zacząłem się uczyć angielskiego samodzielnie. Obecnie mam samouczek, niestety brytyjski :(
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości