Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 15 kwie 2016, 08:27

Pablo diaz pisze:Prawo,które zostało ustalone przez człowieka nie oznacza ,że jest prawem Bożym.

Zgadza się, ty też nie jesteś w stanie wiedzieć co jest prawem bożym, bo jakoś nigdy Bóg nie przemówił do człowieka. [Nie biorę pod uwagę bajdurzeń w Biblii.] Bóg też nie podał ani konstytucji, ani Kodeksu Karnego, ani żadnego innego.

Pablo diaz pisze:Nauka i spirytyzm udowodnili, że życie zaczyna się od poczęcia.Od tego momentu cokolwiek zrobi człowiek w stosunku do życia staje się nieuzasadnionym przestępstwem przed Bogiem.

A skąd ty wiesz, co jest przestępstwem przed Bogiem, skoro Bóg nie podał praw kodeksu karnego?

Pablo diaz pisze:Spirytyzm niczego nie zabrania jak tylko informuje o konsekwencjach.

I tu dopiero się zgadzam. Można tylko informować o konsekwencjach, ale nie wolno podejmować decyzji za kogoś.

Pablo diaz pisze:„Prawo do życia; to dlatego nikt nie ma prawa pozbawiać życia bliŹŸniego ani też czynić czegokolwiek, co naruszałoby jego istnienie cielesne.” Księga duchów

A czyje prawo do życia jest ważniejsze, twoje czy innego człowieka? Morderca napada cie w twoim własnym domu. Wrzeszczy, że zabije ciebie i twoją rodzinę. I co? Stoisz i czekasz aż wykona swoją groźbę, czy jednak bronisz swojej rodziny i siebie? Czyje według ciebie życie jest ważniejsze? Nie żyjemy w Utopii, ale w prawdziwym życiu.

Pablo diaz pisze:Dla przeciętnego człowieka w tych czasach (w Polsce) poczuciem bezpieczeństwa jest mieć przysłowiowy wikt .Kobieta martwi się o to ,co będzie jutro i to często jest tym ,co skłania ją do podjęcia takiej ,a nie innej decyzji .
Gdybyśmy tylko zrozumieli słowa Jezusa,które właśnie mówią o wikcie :
Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać?
Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

Manna nie spada z nieba, ubrania też nie spadają. Znasz powiedzenie "Bóg pomaga tym, co sami sobie pomagają." I tak wikt jest bardzo ważny. Głodowałeś kiedyś? Odliczałeś po jednej kromce dzieciom, a sam nic nie jadłeś przez kilka dni? A na prośbę dzieci o jedzenie odpowiadałeś, że nie mogą dostać więcej, bo nie ma. Przeżyłeś kiedyś coś takiego??????
Dopóki tego nie przeżyjesz, nie śmiej mi mówić, że jestem marna, bo zwracam uwagę na wikt i opierunek. TO TEŻ JEST CZĘŚĆ ŻYCIA. A raczej przeżycia. Łatwo myśleć o Bogu i duchowości, gdy ma się brzuch napełniony i dach nad głową.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Pablo diaz » 16 kwie 2016, 07:25

Prośmy Ojca o zrozumienie Jego praw.
Prośmy Go ,aby posłał do nas dobre duchy ,aby zasiały w nas miłość,która otworzy nasze serca,
i pokieruje w duchowe zrozumienie.
Niech dobre duchy oświetlą nam drogę i pokierują ,aby uzyskać harmonijne doświadczenia,dzięki czemu pokonamy bariery nieporozumień i rozbieżności,a które wzbudzą w nas poczucie braterstwa i nas zjednoczą.
Jezus powiedział Ja jestem światłością świata Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności
prośmy Go o oświecenie,abyśmy znależli drogę do spełnienia Jego woli.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Stop aborcji

Postautor: Nikita » 16 kwie 2016, 08:53

Dzieki Pablo, ze piszesz o tym. Podziwiam , ze dokonaliscie taka decyzje o nieusunieciu ciazy. Znam osobe tutaj w Niemczech, ktorej lekarze polecili usuniecie ciazy w piatym miesiacu bo dziecko mialo urodzic sie kalekie. I to byl dla mnie szok bo oboje byli dojrzalymi ludzmi i poradziliby sobie. Ale oni nie Maja tej swiadomosci co my mamy. Malo ludzi zastanawia sie nad sprawami duchowymi. Dla nich wrecz to byla dobra decyzja bo nie chcieli kalekiego dziecka rodzic aby ten dzieciak nie musial cierpiec. Ja nie jestesm za aborcja ale staram sie tez zrozumiec te druga strone bo naprawde sa ROZNE sytuacje zyciowe. Tylko to. Czasami rodzice sa nieprzygotowani do rodzicielstwa...Dlatego generalnie nie jestem za aborcja ale staram sie nie osadzac i nie straszyc. Ale Ty Pablo robisz dobra robote bo USWIADAMIASZ...dzieki!
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 17 kwie 2016, 20:21

Xsenia pisze:Jak to dobrze , że istnieje ktoś, kto
rozumie, że każdy ma swoją własną
moralność. I że czasem te moralności
mogą sie nakładać , a czasem być
totalnie sprzeczne . I każdy ma do
tego prawo I nie wolno nam
narzucać naszej własnej moralności
innym
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Krzysztoff » 17 kwie 2016, 21:08

Xsenia pisze: I że czasem te moralności
mogą sie nakładać , a czasem być
totalnie sprzeczne . I każdy ma do
tego prawo I nie wolno nam
narzucać naszej własnej moralności
innym

No nie . Żyjemy w jednym "stadzie", prawo obowiązuje wszystkich (karne) i to jest narzucanie właśnie norm moralnych tym którzy nie chcą ich przestrzegać (nie zabijaj, nie kradnij itd.)

każdy inny system to anarchia
Spór jest gdzie indziej , to spór o to czy płód powinien być traktowany przez prawo jak człowiek.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 18 kwie 2016, 08:23

Krzysztoff pisze:Spór jest gdzie indziej , to spór o to czy płód powinien być traktowany przez prawo jak człowiek.

Dokładnie. Jak na razie to żaden kraj, żaden nie wprowadził prawa, że płód ma osobowość prawną. W żadnym kraju płód nie ma prawa spadkowego, nie ma prawa być pochowany na cmentarzu, nie dostaje zapomogi i nie dostaje 500+. W żadnym kraju prawo nie traktuje płodu jak człowieka.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 19 kwie 2016, 10:17

"Złość i opór wobec przedmiotowego i nakierowanego wyłącznie na rozmnażanie ciała kobiet jest nie tylko aktualną emocją."
http://ksiazki.onet.pl/recenzje/ginekol ... zja/te6hc4
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 19 kwie 2016, 13:15

Rozmnażania ciała kobiet?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 21 kwie 2016, 20:56

Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Spór jest gdzie indziej , to spór o to czy płód powinien być traktowany przez prawo jak człowiek.

Dokładnie. Jak na razie to żaden kraj, żaden nie wprowadził prawa, że płód ma osobowość prawną. W żadnym kraju płód nie ma prawa spadkowego, nie ma prawa być pochowany na cmentarzu, nie dostaje zapomogi i nie dostaje 500+. W żadnym kraju prawo nie traktuje płodu jak człowieka.

W starozytnym Rzymie płód miał już prawo do dziedziczenia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 21 kwie 2016, 21:14

Mirek pisze:
Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Spór jest gdzie indziej , to spór o to czy płód powinien być traktowany przez prawo jak człowiek.

Dokładnie. Jak na razie to żaden kraj, żaden nie wprowadził prawa, że płód ma osobowość prawną. W żadnym kraju płód nie ma prawa spadkowego, nie ma prawa być pochowany na cmentarzu, nie dostaje zapomogi i nie dostaje 500+. W żadnym kraju prawo nie traktuje płodu jak człowieka.

W starozytnym Rzymie płód miał już prawo do dziedziczenia.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrobowiec
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości