Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Pablo diaz » 19 mar 2016, 08:52

Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

1.Czy istnieje określony czas na reinkarnację?

Kodyfikator spirytyzmu Allan Kardec zauważył,że życie duchowe jest zmienne.W świecie duchowym zatrzymać możemy
się na rok lub na tysiąc lat.To zależy od naszych potrzeb i możliwości.

2.Czy więcej czasu spędzamy w świecie fizycznym ,czy w świecie duchowym ?

Duch przebywa dłużej w świecie duchowym,a populacja bezcielesnych jest znacznie większa od duchów wcielonych.
Nie jest błędem mówić o potrzebie doświadczania życia ludzkiego.Po tej stronie wiele duchów wyczekuje
na swoją kolej ,doświadczenia zanurzenia się w ciało.

3.Czy długie okresy przebywania w świecie duchowym nie są stratą czasu ?

Ewolucja nie jest uzależniona wyłącznie od fizycznego życia.występuje na dwóch płaszczyznach.Duch rozwija się także w świecie duhcowym-tu jest nasz prawdziwy dom.

4.Jakie inne kryteria oprócz reinkarnacji określają długosć pobytu w sferze duchowej?

To zależy od potrzeb ducha.Ktoś z poważnymi obciążeniami duchowymi ,po krótkim czasie potrzebować będzie powrotu
do ciała fizycznego.Misjonarze,którzy zazwyczaj przybywają na Ziemię,aby wykonać święte zadania -dla wspólnego dobra,w świecie duchowym przebywać mogą przez wieki.

5.Czy o powrocie do egzystencji fizycznej decydujemy my sami?

Zależy od poziomu rozwoju.Duchy bardziej dojrzałe,świadome swoich obowiązków same planują okres swojego powrotu.
Duchy niedojrzałe orientowane i prowadzonę są przez swoich duchowych mentorów.

6.Jeśli duch odmawia reinkarnacji ?

Duchowi mentorzy do skutku nakłaniają na powrót do życia fizycznego.

7.Będąc zmuszanym do ponownego reinkarnowania,czy będzie naturalnym kiedy duch nie będzie chciał wypełnić
swoich obowiązków , będzie się buntował?

Podobnie jak skazaniec ,którego ukarano więzieniem.
Porównac można to do kary więzienia,w której więzień ma zaprzestać działań przestępczych.Tak przymusowe wcielenie zniszczy duchowe niedoskonałości.
Dlatego Jezus powiedział:

Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Ewangelia wg św. Mateusza

Richard Simonetti ,,Reinkarnacja wszystko ,co trzeba wiedzieć,,
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: cthulhu87 » 19 mar 2016, 11:24

Ciekawa interpretacja słów Jezusa. Teologowie z pomocą tego cytatu bronili idei piekła. Tutaj mamy bardziej ,,humanitarną'' ideę ponownego wejścia duszy w ciało.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Nikita » 19 mar 2016, 12:45

No wsumie juz tutaj jest Placz i zgrzytanie zebow a my myslimy, ze dopiero po smierci sie zacznie... :twisted:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Pablo diaz » 19 mar 2016, 13:15

Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Ewangelia wg św. Mateusza

Jezusowi chyba chodziło o to,że :
Syn człowieczy (Jezus) pośle swoich aniołów (Duchy)aby duchy ,które siały zgorszenie zostały wrzucone w piec rozpalony( aby duchy ,które popełniały błędy powróciły (reinkarnowały) tam będzie płacz i zgrzytanie zębów ( tam będzie niesprawiedliwość ,bestialskie mordy,zamęt itd.czyli powórciły na ziemię.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: atalia » 19 mar 2016, 14:32

Nasza ziemia piecem rozpalonym? Dla niektórych na pewno.
Za czasów Jezusa jeszcze bardziej...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Nikita » 19 mar 2016, 14:36

Wsumie to ciagle nie moge tego zrozumiec dlaczego niektorym nikczemnikom uchodzi na sucho a innym nie...inni dostaja baty za kazde przewinienie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Pablo diaz » 19 mar 2016, 14:59

Czytając ten artykuł wyobrazić można sobie skalę naszego barbarzyństwa ,rozpalonego pieca,płaczu i zgrzyatania zębami
http://ciekawe.onet.pl/fototematy/10-na ... -maly.html

Kasiu w Ewangelii według spirytyzmu znajdziesz odpowiedż.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: czarnyMag » 21 mar 2016, 01:25

W tej teorii reinkarnacji w drodze do doskonałości poprzez cierpienia coś mi nie pasuje - mianowicie: duchy zostały ponoć stworzone jednocześnie jako równe sobie ale z wolną wolą czy tylko z wolną wolą w światach fizycznego wcielenia?
Z góry jakiś "dobry wujek" decydując na wstępie za nie wyznaczył im metę jako rozwój duchowy.
A ja nie chce się rozwijać! Nie chce brać udział w tym pomylonym wyścigu (obojętnie tu czy tam)! Obojętnie co mi dadzą czy pokażą - zawsze będę z Nimi walczył! Jeśli nie mam wolnej woli - to jestem bezwolnym robotem, gdy mam wolną wolę zapala się we mnie światło buntu - nie zresocjalizuje mnie żaden Bóg! Mam gdzieś rozwój co nie znaczy że chce zabijać czy krzywdzić kogokolwiek - Nie chce - ale rozwój duchowy mnie nie interesuje! A skoro tak to jednak ten Stwórca się pomylił - a skoro się pomylił to chyba doskonałym jednak nie jest :) A teraz czemu tu na Ziemi jest tulu niskich? Bo to jest zbieranina ze wszystkich niższych planet która się Mu stawia :lol: Zebrał nas do kupy i straszy kataklizmami i chorobami oraz cierpieniem bo już mu w swej doskonałości nerwy puszczają :lol: :lol:
A my (bo jest nas tu przynajmniej kilka milionów) nadal nie bo nie i co teraz dziadku borowy :?:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Nikita » 21 mar 2016, 08:28

No coz takie sa prawa kosmosu..ten rozwoj. Ale wcale nie musisz sie rozwijac...mozesz sobie odpoczac lub postac w miejscu lub sie nawet cofnac...to twoja wolna wola...Mi tez sie juz nie chce rozwijac bo Cale moje zycie sie rozwijalam a teraz jestem zmeczona i chce odpoczac. :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Pawełek » 21 mar 2016, 08:56

Ziemia jest jednym ze światów niższych - pokuty i odkupienia win - dlatego rządzi tu głównie materializm oraz zło. Jest tu przewaga niedoskonałych duchów, dobrych jest zdecydowanie mniej.

A tak poza tym - co Ci ten bunt daje? Nie mówię, że jest to złe, czy że błądzisz, ale jaki masz w tym cel? Co Ci to da?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości