Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Hansel » 11 gru 2015, 19:54

,,Brazylijski pastor 43-letni Jose Geraldo Soares z Belo Horizonte umarł, oglądając w kinie "Pasję", film Mela Gibsona o śmierci Chrystusa.

Wielebny Soares wynajął całą salę, by obejrzeć film ze swoimi parafianami. Zmarł w połowie filmu na zawał serca. Jego żona i przyjaciele są przekonani, że to nie sceny męki i ukrzyżowania Chrystusa spowodowały śmierć pastora.

Soares jest drugą osobą, która zmarła podczas seansu "Pasji". W lutym w Wichita w amerykańskim stanie Kansas, podczas projekcji filmu zmarła na zawał serca pięćdziesięciokilkuletnia Peggy Law Scott.,,

http://wyborcza.pl/1,75248,1983673.html ... rects=true
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Achill » 11 gru 2015, 22:02

primo to torche żenujące, że media maja w zwyczaju bić pianę. dwa zawały to jeszcze nie powód do atakowania filmu. Zwłaszcza, że nikt nie ukrywal, że film jest dla osób o mocnych nerwach. Jeśli takie masz, nie oglądaj. A sam Mel Gibson zasłynął jako reżyser nie pudrujacy tematu, pokazujący sprawy takie jakimi były (no przynajmniej takie jakie wiemy w oparciu o wiedze historyczną że były) więc wiadomo było czego oczekiwać.
Swoją drogą mam duzy szacunek do Mela Gibsona za ten właśnie film. Trzeba mieć wiele odwagi aby ukazać te wydarzenia odarte z religijnego uniesienia.
Przez co treści Jezusa staja tym wyraźniejsze a jego postawa tym mocniej kontrastuje z ówczesna rzeczywistością. Dopiero gdy zdamy sobie sprawę z tego jak naprawdę moglo to wygladac, bez nowotestamentowego uniesienia, dociera do nas siła wiary J w słowa które głosił. Dlatego lubie ten film, jeśli można mówic o lubieniu dla tak krwawej inscenizacji ostatnich dni Jezusa. Dla osoby wierzącej powinien ten film być uzmysłowieniem sobie wagi jego słow. I jego konsekwencji w swoich przekonaniach, których nie złamały nawet takie katusze.
W moim skromnym przekonaniu osoba, która oburza się na ten film a uważa się za chrześcijanina chyba czegos nie rozumie w swojej wierze.
Jak dla mnie Gibson majac wybór zrobić kolejny film o Jezusie który chodzi i czyni cuda, a pokazać to co w bije i z jego nauk - niezłomnośc ducha, siłe wiary i woli w swojej naczystszej postaci. I wybrał prawidłowo. bo to jeden z nielicznych filmów przepełniony przemocą od początku do końca, który paradoksalnie pokazuje jej bezsensownośc i niemoc w obliczu swojej ofiary. Niezachwiana siła wiary i woli w obliczu miażdżącego cierpienia i bezsensownośc przemocy - o tym jest ten film.

I piszę to ja - zadeklarowany niechrześcijanin ;)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: cthulhu87 » 11 gru 2015, 22:10

Czekam na sequel :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Achill » 11 gru 2015, 22:14

:O
co Ty piszesz, Marcinie.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Hansel » 11 gru 2015, 22:18

cthulhu87 pisze:Czekam na sequel :)
I jak on twoim zdaniem miał by wyglądać ?

Achill pisze:W moim skromnym przekonaniu osoba, która oburza się na ten film a uważa się za chrześcijanina chyba czegos nie rozumie w swojej wierze.
Jak dla mnie Gibson majac wybór zrobić kolejny film o Jezusie który chodzi i czyni cuda, a pokazać to co w bije i z jego nauk - niezłomnośc ducha, siłe wiary i woli w swojej naczystszej postaci. I wybrał prawidłowo. bo to jeden z nielicznych filmów przepełniony przemocą od początku do końca, który paradoksalnie pokazuje jej bezsensownośc i niemoc w obliczu swojej ofiary. Niezachwiana siła wiary i woli w obliczu miażdżącego cierpienia i bezsensownośc przemocy - o tym jest ten film.
Ja już wolę ten https://www.youtube.com/watch?v=spGpIV6PFU8

Myślałem że dobry Spirytysta i dobry Chrześcijanin to jedno i to samo...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: cthulhu87 » 11 gru 2015, 22:27

Hansel pisze:
cthulhu87 pisze:Czekam na sequel :)
I jak on twoim zdaniem miał by wyglądać ?


Po trzech dniach główny bohater wstaje z grobu i bierze odwet na swoich oprawcach.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Hansel » 11 gru 2015, 22:29

cthulhu87 pisze:Po trzech dniach główny bohater wstaje z grobu i bierze odwet na swoich oprawcach.

Odwet ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: cthulhu87 » 11 gru 2015, 22:38

Hansel pisze:cthulhu87 pisze:
Po trzech dniach główny bohater wstaje z grobu i bierze odwet na swoich oprawcach.

Odwet ?


Tak :) Ale nie udaje mu się dopaść wszystkich, bo ma na to tylko 40 dni... na końcu jednak obiecuje, że pewnego dnia powróci i dopadnie resztę. To byłby scenariusz na 3 część.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: Achill » 11 gru 2015, 22:55

Hansel pisze:Myślałem że dobry Spirytysta i dobry Chrześcijanin to jedno i to samo...

wałkowane już tysiąc razy.
co rozumiesz przez "jedno i to samo"?
spirytyści i buddyści wierza w reinkarnację. czy to znaczy że są jednym i tym samym? nie. to ich łączy.
Tak też spirytyzm z chrześcijaństwem łączy przekonanie o ogromnej wartości nauk Jezusa.
ale powiedz mi szczerze czy wiara w reinakarncję, kontaktowanie się ze zmarłymi, inna wizje nieba i piekła nie odróżnia nas od chrześcijan?
zatem nie, to nie to samo, choć wiele nas łaczy.

i czemu akurat ten zacytowany przez Ciebie fragment skłonił Cię do takiego pytania?
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Brazylijski pastor zmarł podczas oglądania "Pasji"

Postautor: cthulhu87 » 11 gru 2015, 23:41

Myślę, że kluczowe dla spirytysty jest rozdzielenie warstwy historycznej i mitologicznej chrześcijaństwa od moralności ewangelicznej. Nie lubię filmów biblijnych, bo albo podtrzymują wiarę w cuda, albo propagują ideologię (dogmatykę czy "prawdy wiary"), co do mnie nie trafia ;) Jedyny film tego typu, który mi się podobał, to Ben Hur, chociaż ciężko uznać to dzieło za klasyczny film biblijny :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości