Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Edi » 17 lip 2015, 09:19

Może zaproponuje ktoś jakiś temat który chciał by przedstawic?

Proponuję zrobić ogłoszenie o takich spotkaniach na portalu spirytystycznym
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: cthulhu87 » 17 lip 2015, 09:20

Edi pisze:
cthulhu87 pisze:
Edi pisze:A czym niby ten czat różnił by się od tego forum ?
Tak samo można pisać na forum lub na pw.


Tym, że można by rozmawiać na żywo i nie zaśmiecać forum zbędnymi dyskusjami.


A na forum nie można na żywo i można "zaśmiecać niepotrzebnym dyskusjami " :roll:


Można, widziałem kiedyś na innym forum taki czat na samym dole. Fajna sprawa
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Pablo diaz » 17 lip 2015, 10:29

...Tym, że można by rozmawiać na żywo i nie zaśmiecać forum zbędnymi dyskusjami./quote]

Tak,to bardzo sluszna uwaga Marcinie.
Powiem wam,ze wiele osob,ktore do mnie przychodzi (po uzdrowienie)
pyta,co dalej robic,gdzie siegnac po wiedze duchowa?
Niestety przemilczam temat forum poniewaz to forum nie jest przykladem tego,o czym naucza Jezus i spirytyzm.
Biorac pod uwage ,ze sa to katolicy i czcza Jezusa mogliby bardzo się urazic i zawiesc na tym o czym im mowie,(chodzi o nauki Jezusa i braci duchowych w swietle spirytyzmu)

Rowniez pisaly do mnie osoby,ktore nalezaly do tego forum i odeszly ,poniewaz zostaly urazone oraz zniechecone przeciwnosciami , ktore przedstawiaja ,co niektore osoby.Dlatego warto zastanowic sie nad uruchomieniem takiego czatu ,mogloby to pomoc w oczysczeniu panujacej atmosfery tego forum.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Achill » 17 lip 2015, 14:46

Pablo, nie wiem co złego widzisz w toczonych tu dyskusjach?
Wiesz dlaczego podejmuję polemike np z Mirkiem w pewnych naukowych kwestiach? Bo uważam, że kazdy kto przeczyta nasze dyskusje będzie mógł zobaczyc argumenty z obu stron i samemu ocenić co go przekonuje. Ja nie będę sie czuł urazony że ktoś wierzy w wersje przedstawioną przez Mirka... dla mnie ważne jest że podzieliłem sie swoją wiedza co do której nie wątpię, że jest prawdą. Nikt sie tu przeciez do niczego nei zmusza.
Narzucanie czy zamykanie dostepu do wiedzy jest prostą dorgą do zdogmatyzowania spirytyzmu. Narzucenia "jedynie slusznego" sposobu myslenia.
Pablo diaz pisze:Dlatego warto zastanowic sie nad uruchomieniem takiego czatu ,mogloby to pomoc w oczysczeniu panujacej atmosfery tego forum.

nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi. przeciez dostęp będa mieli dokładnie Ci sami ludzie wiec jak ma to niby zmienić atmosferrę?
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Edi » 17 lip 2015, 15:02

Dlatego uważam że ten czat niczego nie wniesie ale oczywiście nie jestem jemu przeciwny.
Wracając do tematu to co ze spotkaniami ?
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Xsenia » 20 lip 2015, 09:20

Pablo diaz pisze:Niestety przemilczam temat forum poniewaz to forum nie jest przykladem tego,o czym naucza Jezus i spirytyzm.
Pablo diaz pisze:Rowniez pisaly do mnie osoby,ktore nalezaly do tego forum i odeszly ,poniewaz zostaly urazone oraz zniechecone przeciwnosciami , ktore przedstawiaja ,co niektore osoby.


Kardec Allan "Czym jest spirytyzm"
"Wolność sumienia jest konsekwencją wolności myślenia, będącej jedną z cech człowieka. Spirytyzm byłby sprzeczny z zasadami miłosierdzia i tolerancji, gdyby jej nie szanował. W jego oczach, każda wiara, gdy jest szczera i nie ma na celu czynienia krzywdy bliźniemu, jest godna szacunku, nawet gdyby się w czymś myliła. Jeśli czyjeś sumienie nakazywałoby, na przykład, wierzyć w to, że Słońce kręci się wokół Ziemi, powiemy my: Proszę wierzyć w to, co się wydaje panu słuszne, jednak i tak nie zmieni to faktu, że to Ziemia się kręci wokół Słońca. Jeśli z wiary, samej w sobie niewinnej, uczyni pan narzędzie do prześladowań, stanie się ona szkodliwa (...)"
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Pawełek » 20 lip 2015, 10:04

Xseniu, czy Kardec to mówi podczas rozmowy z księdzem? Czy wcześniej?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Xsenia » 20 lip 2015, 10:35

Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Pawełek » 20 lip 2015, 10:48

Aaa, oki :D. Ale w sumie znalazłem to w książce przed chwilą i jak ktoś byłby zainteresowany to to jest właśnie rozmowa trzecia - z księdzem ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spotkania wirtualne - środy godzina 20:30

Postautor: Edi » 20 lip 2015, 15:28

Wracając do tematu tego postu
Czy jest ktoś chętny na te spotkania lub zaproponować omawiany temat ?
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości