Spirytyzm dla początkujących - blog

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Hansel » 20 lip 2015, 03:50

Hilary pisze:
A co z miliardem Hindusów, którzy nie kwapią się wcale do przyjęcia objawienia serwowanego przez chrześcijaństwo? Ci ludzie doskonale wiedzą, że taka religia jak chrześcijaństwo istnieje, a jednak świadomie odrzucają zbawienie.

Kiedyś egzorcysta chrześcijański stwierdził, że zbawienia może dostąpić każdy, również jeśli umrze jako innowierca. Kto z Was trzymał się dogmatów? //Serio nie wiem już w tej chwili, on był bardzo wierny tym "filarom" ;)

Zaskakuje(choć neutralnie) mnie też trochę, że nie zamieściłeś w bibliografii Kardeca. Bardzo przypomina mi to wywód z "Nieba i Piekła" :)
Nie ma to jednak znaczenia. Bardzo fajna notka, choć nie wiem, czy dla nowicjusza będzie chwytliwa. Nowicjuszowi trzeba chyba na wstępie zadać pytanie na które nie będzie umiał odpowiedzieć, a potem pokazać odpowiedź, której rozwinięcie go zainteresuje. Zobacz sobie na przedziały odrzuceń w analizach google- zobaczysz jak użytkownicy internetu działają. Szata graficzna ma większe znaczenie od tekstu u większości :P
//W tych nie celujemy, ale wszyscy idą w tym kierunku niestety.



https://www.youtube.com/watch?v=60N6C2c33Eo
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Hansel » 03 sie 2015, 15:16

sigma pisze:Moim zdaniem, ks. Hryniewicz to geniusz. Ale prawdą też jest to że od miejsca zamieszkania do myśli ks. Hryniewicza oddzielają człowieka tzw. "poglądy" (w istocie lęki) proboszcza, biskupa ... I niekoniecznie dotyczy to mieszkańców niedużych miejscowości ... Co niektórych skutecznie zniechęca do poszukiwań.

I z kim tu właściwie rozmawiać ?


http://www.stacja7.pl/article/1965/Pust ... pidi%C4%85
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: babel » 02 wrz 2015, 13:17

Odpowiedź na te cytowane pytania, myślę, że jest dosyć prosta. Po prostu każdy z nas ma lekko inną wersją. Jedni po prostu słuchają innych, inni jak tu wspomniani księża, próbują sięgnąć głębiej. Mają swoje doświadczenia, pewne rzeczy widzą inaczej. Nikt Ci nie powie jak jest naprawdę, bo nikt nie miał kontaktu rzeczywistego z Bogiem.
polecam, skuteczne Oczyszczanie Energetyczne
babel
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2015, 13:05

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Hansel » 02 lis 2015, 02:43

cthulhu87 pisze:od traumatycznych historii z dziejów II wojny światowej
O tym nie słyszałem...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 20 lis 2015, 11:53

Zapraszam do zapoznania się z ciekawym przypadkiem manifestacji ducha przedstawionym w książce H. Carringtona i sprawdzonym przez badaczy z SPR:

http://spirytysta.blogspot.com/2015/11/ ... iczku.html
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Edi » 20 lis 2015, 17:23

Bardzo ciekawy artykuł.
Ale zastanawia mnie dlaczego wszystkie opowieści i przykłady pochodzą z przed 200 lat.
Czy obecnie takie zjawiska się nie zdarzają?
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 20 lis 2015, 20:59

Edi pisze:Bardzo ciekawy artykuł.
Ale zastanawia mnie dlaczego wszystkie opowieści i przykłady pochodzą z przed 200 lat.
Czy obecnie takie zjawiska się nie zdarzają?


ha ha, nie... po prostu ja czytam wyłącznie stare książki. Mam duże braki w znajomości nowej literatury i to się niestety odbija na blogu ;)
Najwięcej informacji, które wrzucam, pochodzi z lat 1880 - 1939, bo ten okres w historii mediumizmu najbardziej mnie interesuje.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Edi » 20 lis 2015, 22:06

No właśnie. Bo osoba początkująca (wg tytułu postu) może pomyśleć, że przekazy pochodzą tylko z tego okresu.
Polecam również wszystkim książkę "Mój Kardecjański spirytyzm" P. Struczyka .
Tam są przykłady kontaktów z Lyonu z przed kilku lat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Achill » 22 lis 2015, 08:32

Edi pisze:Polecam również wszystkim książkę "Mój Kardecjański spirytyzm" P. Struczyka .

Słowem wyjaśnienia: tytuł brzmi "Mój kardecjański spirytualizm"

Marcinie nie przejmuj się. Taka wąska specjalizacja ma tez swoje dobre strony. ;)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 22 lis 2015, 18:13

Achill pisze:
Edi pisze:Polecam również wszystkim książkę "Mój Kardecjański spirytyzm" P. Struczyka .

Słowem wyjaśnienia: tytuł brzmi "Mój kardecjański spirytualizm"

Marcinie nie przejmuj się. Taka wąska specjalizacja ma tez swoje dobre strony. ;)


No pewnie :) Zresztą koledzy wrzucają sporo współczesnych materiałów na portal, więc czuję się usprawiedliwiony ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości