stwierdzenie

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

stwierdzenie

Postautor: fruwla » 28 maja 2015, 22:19

Pewna znajoma, WCIAZ mowi do swojego dziecka ,fajnej madrej
dziewcznki Z BYLE BLACHEGO POWODU
" szatan cie opetal " "diabel w ciebie wstapil " dzisiaj znow to slyszalam, az mnie zmrozilo.
Nigdy nie odwazylabym sie czegos takiego do wlasnego dziecka powiedziec.Jak mozna :shock:
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: stwierdzenie

Postautor: Obserwator » 28 maja 2015, 22:37

Jeśli mówi tak na poważnie, krzywdzi dziecko. Ja też nie rozumiem takich ludzi.

Mam w rodzinie pewną ultrakatoliczkę. Kiedyś jej córka (siedemnastoletnia !) pożyczyła ode mnie książkę o dojrzewaniu seksualnym chłopców i dziewcząt. Dowiedziałem się , że co prawda nie opętał mnie szatan, ale na pewno jestem pedofilem, zboczeńcem i czymś tam jeszcze (nie pamiętam). Niektórzy naprawdę mentalnie zatrzymują się na poziomie średniowiecznych krucjat.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stwierdzenie

Postautor: fruwla » 28 maja 2015, 22:41

Niektorymi rzadzi hipokryzja i zaklamanie nie mowiac o bezdennej glupocie, niestety.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: stwierdzenie

Postautor: soldado » 29 maja 2015, 20:48

fruwla pisze:Pewna znajoma, WCIAZ mowi do swojego dziecka ,fajnej madrej
dziewcznki Z BYLE BLACHEGO POWODU
" szatan cie opetal " "diabel w ciebie wstapil " dzisiaj znow to slyszalam, az mnie zmrozilo.
Nigdy nie odwazylabym sie czegos takiego do wlasnego dziecka powiedziec.Jak mozna :shock:


Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z potęgi słów i myśli...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: stwierdzenie

Postautor: fruwla » 29 maja 2015, 22:19

soldado pisze:
Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z potęgi słów i myśli...

Masz racje Soldado, ale dlaczego tak jest ?
Niektorym ludziom przychodzi latwiej rzucanie niezliczonych przeklenstw i zlorzeczen, niz jedno slowo pojednania.
Odkad zaczelam zwracac uwage na wlasne slowa, dobieram je staranniej i wiele sie we mnie zmienilo,
niestety tym samym zrobilam sie wrazliwa na nieodpowiednio dobrane , powiedzialabym BEZMYSLNE slowa u innych.
- A slowo cialem sie stalo-
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: stwierdzenie

Postautor: soldado » 29 maja 2015, 22:25

fruwla pisze:
soldado pisze:
Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z potęgi słów i myśli...

Masz racje Soldado, ale dlaczego tak jest ?
Niektorym ludziom przychodzi latwiej rzucanie niezliczonych przeklenstw i zlorzeczen, niz jedno slowo pojednania.
Odkad zaczelam zwracac uwage na wlasne slowa, dobieram je staranniej i wiele sie we mnie zmienilo,
niestety tym samym zrobilam sie wrazliwa na nieodpowiednio dobrane , powiedzialabym BEZMYSLNE slowa u innych.
- A slowo cialem sie stalo-


Bo jest tak jak napisałem, nie zdają sobie z tego sprawy.
Żeby cokolwiek zrozumieć, trzeba najpierw zacząć od siebie i zrozumieć kim naprawdę jesteśmy.
Gdy zrozumiemy, to patrzymy na wszystko z innej perspektywy.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: stwierdzenie

Postautor: Mirek » 30 maja 2015, 12:47

Nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ nikt nas tego nie uczy. Dopiero kiedy sami dotrzemy do tej wiedzy, za każdym razem kiedy chcemy coś w złości powiedzieć zaczynamy się zastanawiać, czy warto.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: stwierdzenie

Postautor: Krzysztoff » 30 maja 2015, 21:51

Takie zwroty mogą być używane bez kontekstu duchowego, w znaczeniu potocznym "chyba diabeł cię opętał" znaczy "chyba zwariowałaś" abo "dziwnie się zachowujesz"

Tak samo jak wołamy "Jezu Chryste !!!" co nie oznacza że modlimy się do Jezusa.

Oczywiście zgadzam się w pełni że zwracanie się tak do dziecka jest skrajną głupotą, programuje negatywnie dziecko na przyszłość.

Po prostu zwróć jej uwagę delikatnie że dziecko może taką sugestię przyjąć do swojej świadomości i podświadomości co może spowodować zaburzenia psychiczne i duchowe w przyszłości (postrzeganie siebie jako opętanego)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: stwierdzenie

Postautor: fruwla » 01 cze 2015, 21:49

Krzysztoff pisze:Takie zwroty mogą być używane bez kontekstu duchowego, w znaczeniu potocznym "chyba diabeł cię opętał" znaczy "chyba zwariowałaś" abo "dziwnie się zachowujesz"

Tak samo jak wołamy "Jezu Chryste !!!" co nie oznacza że modlimy się do Jezusa.



I wlasnie o to chodzi, powiem dosadnie, chodzi o bezmyslnosc, tzw. potoczny jezyk niektorych osob.
Nie mozna obrzucac kogos, ani siebie, niskowibracyjna energia po prostu POTOCZNIE.
To zawsze zostawia slad.
'
A jesli wolamy " Jezu Chryste " a sie nie modlimy , to po co wolamy ?
'
Tym podobne , krotkie zawolania kosciol nazywa Akty Strzeliste i maja one moc rowna z modlitwa.
Dlatego nie powinno sie " nadaremnie Imienia Pana " uzywac- NADUZYWAC.
'
Nawet nie probuje sobie wyobrazic, jak by to dla mnie bylo, gdyby wciaz, dzien po dniu, rozni ludzie z duzej grupy wolali moje imie, ot tak. Bez powodu, bez potrzeby, bez zastanowienia sie, ... w takim razie po co ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: stwierdzenie

Postautor: fruwla » 01 cze 2015, 21:57

Mirek pisze: za każdym razem kiedy chcemy coś w złości powiedzieć zaczynamy się zastanawiać, czy warto.

Mnie nawet nie chodzi o slowa wypowiedziane w zlosci, chodzi o mowe potoczny, nawet zarty czy zyczenia.
Ostatnio slyszalam nastepujace zyczenia urodzinowe: Kochany Arku, zycze ci duzo szczescia, milosci i
nie zycze ci zadnych chorob. :shock: Mina "obdarowanego"Arka byla bezcenna.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości