Jak ma byc dobrze

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Jak ma byc dobrze

Postautor: Melys » 20 lut 2010, 16:58

miałam nie eagowac - bo co mnie to

ale... TVN ks, egzorcysta -ks. Wódka i pani która pomaga Jolanta Łocz
- czym sie ksiądz zajmuje
- wypedzaniem szatana

- dlaczego akurat ksiadz został wybrany jako egzorcysta
- bo mam nieposzlakowana opinne.

załamałam sie
przeczytajcie w wolnej chwili
http://newsgroups.derkeiler.com/Archive ... 01219.html

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,3003 ... detal.html
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: Voldo » 21 lut 2010, 12:01

Przeczytałem, oglądnąłem...
I też się załamałem.

Powinni sięgnąć do innych źródeł zamiast wbijać ludziom do głowy takie głupoty.
Szatan wchodzi w człowieka... Jak to usłyszałem to po prostu słów mi zabrakło.

"Nasza rola polega głównie na modlitwach i psalmach. Tak wypędzamy złego ducha z człowieka - zdradził ks. Andrzej Grefkowicz z Magdalenki pod Warszawą."
No to powodzenia życzę. Niech im ktoś powie, że skoro tak wypędzają "złego Ducha", i robią to z powodzeniem, to wcale go tam nie było.


"Uważamy, że nie tylko ludziom przydałoby się więcej wiedzy o egzorcyzmach."
A ja myślę, że szanownym księżom przydałoby się więcej wiedzy na tematy Duchów ich oddziaływania i tym podobnych rzeczy. No ale.

A teraz tak żartem...
"najczęstszym przyczynom opętania: okultyzmowi, ezoteryzmowi, wschodnim metodom medytacji czy homeopatii."
Wszyscy jesteśmy opętani! Albo niedługo będziemy.
Zbieramy się grupą i idziemy do księdza żeby odprawił egzorcyzmy?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: Melys » 21 lut 2010, 12:23

wiesz ja mysle ze to nigdy sie nie skonczy...
to co ludzie gadaja to jeszcze mnie jakos nie rusza... ale kościól katolicki... to mną zatrzesło. No ale cóz sie dziwic skoro to tylko ludzie. I tak sie dziwie.

brak mi słów po prostu :o
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: cthulhu87 » 21 lut 2010, 12:52

Voldo pisze:"najczęstszym przyczynom opętania: okultyzmowi, ezoteryzmowi, wschodnim metodom medytacji czy homeopatii."


Należy dodać jeszcze Jurka Owsiaka, Harry'ego Pottera, pedagogikę steinerowską, sztuki walki, ufo i wolnomularstwo.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: sigma » 21 lut 2010, 13:53

W Kościele Rzymskokatolickim jest tak że osoba wyrażająca wolę pełnienia jakiejkolwiek posługi poddawana jest próbie. Czas spędzony w seminarium duchownym, w nowicjacie (postulacie, junioracie, bądź też jeszcze inaczej) zakonnym to czas w którym człowiek ma możliwość przyjrzenia się konkretnej strukturze eklezjalnej i na odwrót.

Nie bez znaczenia jest też w takich przypadkach tzw. "opinia" księdza proboszcza z miejsca zamieszkania kandydata. Choć, co ciekawe, niektóre zakony takiej opinii nie oczekują wychodząc z założenia że same się człowiekowi przyjrzą.

Część kandydatów rezygnuje sama. Z części kandydatów rezygnuje Kościół. Tę sytuację określa się "brakiem powołania".

A czym właściwie jest powołanie ? Bo tak naprawdę to mało kto chyba się nad tym zastanawia.

Żyję w doczesności. Wierzę w istnienie pozadoczesności. Uważam że przejście z doczesności w pozadoczesność to istotny etap dla człowieka. I że potrzebuje w tym przewodnictwa. Uważam ponadto że posiadam zdolności i wolę do pomagania innym w tym przejściu.

Kościół Rzymskokatolicki wymagający od człowieka uznania że tylko Kościół Rzymskokatolicki dysponuje pełnią środków zbawczych...

Konieczność uznania że wola mojego przełożonego zakonnego jest wolą Boga...

I jeszcze kilka innych istotnych spraw...

Zaś miarą powołania jest gotowość do akceptacji tego wszystkiego.

Ja powołania nie mam.

Ale nie dziwię się jeżeli ksiądz u którego to powołanie rozeznano w rozmowie z którym powołuję się na jakąś książkę, bacznie mi się przyglądając, odpowiada zdawkowo: "Kojarzę". I koniec.

I dlatego dawno już z żadnym księdzem nie rozmawiałem. Bo nie chcę żeby zwalała się na mnie góra problemów tego człowieka.

Tyle. Nie wiem czy jasno to napisałem, starałem się w niedużej formie ująć dużo treści. Ale, w każdym razie, rzecz nie dotyczy tylko egzorcyzmów.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: Melys » 21 lut 2010, 15:15

Konieczność uznania że wola mojego przełożonego zakonnego jest wolą Boga...
I jeszcze kilka innych istotnych spraw...
Zaś miarą powołania jest gotowość do akceptacji tego wszystkiego.
Ja powołania nie mam.
to ja na pewno nie mam.

dziekuje.
Ty jak zwykle wyjasniasz wszystko książkowo. / rzeczowo, poprawnie, logicznie, wzorowo / ja wszystko biore na odczucia / no moze wiekszosc /

powinienie jakąs ksiazke, albo atrykuły do gazet / chociaz / pisac o relgiach swiata.

pozdrawiam
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: sigma » 21 lut 2010, 15:53

Melys pisze:...ja wszystko biore na odczucia / no moze wiekszosc...


:)

Dziękuję Ci za ułatwienie wyrażenia myśli :).

Jeżeli mogę się ośmielić, to słowo gwoli wyjaśnienia. Otóż każdy bez wyjątku człowiek, ba, każda, używając określenia buddyjskiego, istota czująca, doświadcza rzeczywistości emocjonalnie.

I to nie jest ani źle, ani dobrze. Taka jest natura człowieka i wszystkich istot czujących (stąd zresztą to określenie).

Co z tym można zrobić ? To można poddać refleksji czemu służy np. medytacja.

Co z tym jeszcze można zrobić ? Można z tego zrobić sposób na życie wykorzystując emocje innych. Ale wtedy tylko w tej mierze w jakiej na to pozwolą. A dowodem na to że pozwalają nawet ludzie myślący, poszukujący jest zaistnienie niniejszego wątku :).

Pozdrawiam :)
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: konrad » 22 lut 2010, 15:20

Melys pisze:powinienie jakąs ksiazke, albo atrykuły do gazet / chociaz / pisac o relgiach swiata.


Może sigmę namówimy na jakiś ciekawy artykuł do drugiego numeru "Spirytyzmu"? :D

A jeśli chodzi o egzorcystów i błędne informacje, które podają. Może brutalnie powiem, ale najzwyczajniej w świecie to, czy przetrwają, zależeć będzie od ich skuteczności, a także od tego, czy będzie istniała dla nich alternatywa.

Na dzień dzisiejszy ich skuteczność jest mierna, ale nie ma innej alternatywy, więc ludzie, którzy są opętani przez duchy niższe szukają pomocy właśnie u nich. Oczywiście nikt nie powie, że takiego ducha udaje się wypędzić w niewielkiej liczbie przypadków, ale to nic... Ludziom brak informacji na temat tego, czym jest taki opętujący duch, więc przemawia do nich wszystko - że to szatan, demon, diabeł Boruta z rogami i widłami itp.

Nie wydaje mi się też, żeby to w jakiś sposób zaszkodziło spirytyzmowi. Moim zdaniem, jeśli spirytyzm jest oparty na faktach - a jest - sam się obroni, nawet jak ludzie będą jakieś głupoty opowiadali na jego temat. Kiedyś ludzie stwierdziliby, że żarówki palą się dlatego, że jest w nich diabeł. Dziś już nikt tak nie pomyśli. Dlatego myślę, że zadaniem spirytystów jest po prostu rzetelne przekazywanie informacji na temat spirytyzmu i nieprzejmowanie się głupotami, które opowiadają ci czy inni ludzie. Ostatnio doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś opowiada bzdury, najlepiej go ignorować - rozpowiadanie o nich dookoła, tylko zrobi mu reklamę. A jeśli są to bzdury, to nie ma się nimi co przejmować. To tak jak wtedy, kiedy ktoś nas krytykuje. Jeśli mówi nieprawdę, szkoda naszego czasu na to, by mu odpowiadać. Jeśli mówi prawdę, zamiast reagować, po prostu spróbujmy się zmienić, by ta krytyka już nas nie dotyczyła.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: Melys » 22 lut 2010, 15:38

A jeśli chodzi o egzorcystów i błędne informacje, które podają. Może brutalnie powiem, ale najzwyczajniej w świecie to, czy przetrwają, zależeć będzie od ich skuteczności, a także od tego, czy będzie istniała dla nich alternatywa. - konrad jest alternatywa. ROZMOWA, ROZMOWA, ROZMOWA - CZAS POSWIECONY, MIŁOSC... to wszystko se bierze z samotnosci, z braku kontaktu/ i znowu wszystkie nasze watki sie splataja /
Wiele ludzi popada w smutek, przygnebienie, płacz, ból, depresje bo nie maja nigogo do wygadania, do zrozumienia, do wyjasniania.... Potem apatia, brak apetytu ... zaburzenie umysłowe itd ... opetanie jak ta lala. !
tylko o ile bardziej medialny jest szatan niz rozmowa, o ile fajniej brzmi egzorcyzm niz zrozumienie. to po prostu nie umiejetnosc radzenia sobie z emocjami. Co oczywiscie jest normalnym stanem. Ja nie radze sobie z cyframi, ktos inny z emocjami po przezyciach.
ale kosciól powinien miec czas.

Może sigmę namówimy na jakiś ciekawy artykuł do drugiego numeru "Spirytyzmu"?
jestem za... toz to genousz i skarbnica wiedzy :D
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ma byc dobrze

Postautor: Luperci Faviani » 01 mar 2010, 09:27

Melys pisze:Może sigmę namówimy na jakiś ciekawy artykuł do drugiego numeru "Spirytyzmu"?

Proponuję temat:
"Transcendentalne odbicia wierzeń eschatologicznych buddyzmu przez pryzmat kartezjańskiego racjonalizmu w kulturze Europy, w odniesieniu do filozofii spirytystycznej."

Ja bym chętnie o tym poczytał :P
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości