Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: Hansel » 29 kwie 2015, 09:36

Teraz poczułem potrzebę żeby podzielić się z wami ta przypowieścią:

,,Każdego dnia dociera do nas coraz więcej informacji na temat cierpienia ludzi żyjących razem z nami na naszej planecie - Ziemia. Czy one muszą istnieć i krzyczeć .. kim się staliśmy .. i co stworzyliśmy .. piekło czy niebo ?
Anegdota poniższa może nam uświadomić nasz błąd jaki powielamy.. powielamy go od tysięcy lat .. ale dzisiaj nastał czas szczególny .. szczególny na oczyszczenie.. na oczyszczenie ze złych samolubnych zachowań.. dopóki tego nie uczynimy .. nieba z nas nikt nie ujrzy.. chociażby znał wszystkie pisma i wyłożył krocie na tacę w kościele .. :

Pewnego dnia Uczeń zapytał Mistrza:

- powiedz mi, jak wyglądają niebo i piekło?

- Chcesz wiedzieć? Chodź ze mną. Pokażę Ci – odpowiedział Mistrz i zaprowadził go do miejsca, w którym stanęli przed dwojgiem drzwi.

Otworzył pierwsze. Na środku pokoju stał okrągły stół, a na nim duże naczynie z jedzeniem. Jedzenie pachniało tak aromatycznie, że obaj poczuli nieopisany głód.

Dookoła stołu siedzieli ludzie. Wychudzeni, smutni i szarzy. Każdy z nich trzymał w ręku łyżkę, która miała bardzo długą rączkę przytwierdzoną do ich dłoni. Każdy mógł sięgnąć łyżką do naczynia, ale nie mógł nasycić się jedzeniem, gdyż rączka łyżki była dłuższa, niż ręka.

Ucznia przeszły ciarki na widok tego cierpienia i nieszczęścia.

- Właśnie widziałeś piekło – powiedział Mistrz.

Następnie otworzyli drugie drzwi. Pokój wyglądał dokładnie tak samo, na środku pokoju stał dokładnie taki sam stół, a na nim dokładnie takie samo naczynie pełne wyśmienitego jedzenia. Dookoła siedzieli ludzie z takimi samymi długimi łyżkami przytwierdzonymi do ich dłoni. Wszyscy jednak byli weseli, w świetnej formie, prowadzili ożywioną dyskusję. Pokój promieniał radością i dobrobytem.

- Nie rozumiem – powiedział Uczeń.

- To proste – odpowiedział Mistrz.

Ci szczęśliwi ludzie nauczyli się karmić siebie nawzajem, podczas gdy tamci, chciwi, potrafią myśleć tylko o sobie.,,

http://www.eioba.pl/a/334s/nie-stwarzaj ... rzaj-niebo
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: karolina86 » 29 kwie 2015, 10:57

Bardzo ciekawa przypowieść, niby to takie proste : najpierw pomyśleć o innych a później osobie, a jednak dla wielu z nas pierwszą myślą byłoby co zrobić, aby się najeść. Z czasem wpadlibyśmy na rozwiązanie, wyjście z tej sytuacji, jednak czy kierowalibyśmy się po prostu chęcia pomocy innym, pewnie nie. Raczej byłoby to na zasadzie "pomogę Ci, a Ty mi". To uświadamia mi ile jeszcze muszę się nauczyć.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: Hansel » 29 kwie 2015, 11:12

karolina86 pisze:Z czasem wpadlibyśmy na rozwiązanie, wyjście z tej sytuacji, jednak czy kierowalibyśmy się po prostu chęcia pomocy innym, pewnie nie. Raczej byłoby to na zasadzie "pomogę Ci, a Ty mi".
Tylko że to wymagało by odażenia zaufaniem drugiej osoby że ta się odwdzięczy, a nie że nas wykiwa a ludzie którzy stwożyli sobie nawzajem Piekło nie byli w stanie się na coś takiego zdobyć.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 19:05 przez Hansel, łącznie zmieniany 2 razy
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: karolina86 » 29 kwie 2015, 13:11

ok czyli nie jest aż tak źle z nami :)
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: Krzysztoff » 29 kwie 2015, 15:09

ciekawe ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...

Postautor: Hansel » 30 kwie 2015, 13:04

W sumie ta wizja bardzo do Spirytyzmu pasuje bo z tego co pamiętam Kardec pisał że zarówno te złe jak i dobre Duchy wolą swoje własne towarzystwo w zaświatach.


Z tego by wynikało że duchy przyciągają towarzystwo sobie podobnych. Ta zasada dział chyba nawet w życiu doczesnym bo np na tym forum trafiłem na wiele ,,bratanich dusz,, w sensie ludzi którzy myślą w sposób bardzo podobny do mojego.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości