Manifestacja ??

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Manifestacja ??

Postautor: Nikita » 12 paź 2014, 09:14

Kalatala to bardzo ciekawe...jeszcze czegos takiego nie widzialam...nie wiadomo co to jest....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Manifestacja ??

Postautor: 000Lukas000 » 12 paź 2014, 11:53

Nikita pisze:Kalatala to bardzo ciekawe...jeszcze czegos takiego nie widzialam...nie wiadomo co to jest....


Nikito no ja cie proszę, Kalatala jest spirytystką i dam sobie głowę uciąć że nie doszukuje się w tym żadnych manifestacji, to po prostu zwykłe zdjęcie.
Nie bądźmy naiwni jak dzieci.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Manifestacja ??

Postautor: cthulhu87 » 12 paź 2014, 12:36

000Lukas000 pisze:Nie bądźmy naiwni jak dzieci.


Dzieci nie są wcale takie naiwne.
Mój pięcioletni bratanek, który pasjonuje się kolejnictwem, swego czasu chciał wybrać się do centrum, żeby pojeździć metrem. Szkoda mi było czasu. Na moją uwagę, że w metrze grasuje "zły mikołaj" i porywa dzieci odparł po prostu, że jestem głupi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Manifestacja ??

Postautor: atalia » 12 paź 2014, 13:47

Bystry młodzieniec!
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Manifestacja ??

Postautor: cthulhu87 » 12 paź 2014, 14:03

atalia pisze:Bystry młodzieniec!


Ano! Odkrył moją największą tajemnicę.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Manifestacja ??

Postautor: kalatala » 12 paź 2014, 16:00

Kiedy właśnie to zdjęcie naprawdę wydaje mi się dziwne. Jasne, że to może byc pyłek, przypadek. Absolutnie tego nie wykluczam. Ale tak patrzę na tego "orba" umieszczonego dokładnie przy moim słabiej słyszącym uchu... Sama lokalizacja jest jakby za mało przypadkowa. Może za bardzo chciałabym bardziej materialny kontakt z wymiarem duchowym niż tylko kontakty podczas snu (nie o snach ani kontaktach z Opiekunem mówię).
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Manifestacja ??

Postautor: Nikita » 12 paź 2014, 17:09

Lukas niech kazdy mowi za siebie... moze jestem naiwna ale coz...taka juz jestem...Ja nie wiem co to jest...nie powiedzialam, ze to duch....jakies dziwne zjawisko...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Manifestacja ??

Postautor: kalatala » 13 paź 2014, 01:20

Tak sobie myślałam... Oczywiście, że nie wszystko należy brać za próby komunikacji z wymiaru duchowego. Trzeba mieć zdrowy rozsądek. Ale z drugiej strony należy mieć zrozumienie, że takie kontakty mogą mieć miejsce i na milość Boską nie wykluczajmy ich. Przecież oni też chcą się z nami porozumieć. To też są ludzie.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Manifestacja ??

Postautor: Achill » 13 paź 2014, 06:13

kalatala pisze:"orba" umieszczonego dokładnie przy moim słabiej słyszącym uchu... Sama lokalizacja jest jakby za mało przypadkowa. Może za bardzo chciałabym bardziej materialny kontakt z wymiarem duchowym niż tylko kontakty podczas snu (nie o snach ani kontaktach z Opiekunem mówię).

Orby są transparentne i okrągłe. to coś tutaj nie ma tu żadnej z tych dwóch cech. poza tym uważam, że byłoby znacznie większe choć obawiam się równocześnie, że wielkość nie jest tu czynnikiem decydującym. Co do lokalizacji... nie widzę związku między usytuowaniem a brakiem przypadkowości.
1) weź pod uwagę fakt, że tak naprawdę nie wiemy w jakiej odległości od kamery znajdował się ten obiekt, byc może tuż przed, a może w połowie odległości między Tobą a obiektywem, a może rzeczywiście był blisko Ciebie - nie wywnioskujesz tego z tego zdjęcia - choć stopień ostrości obiektu wskazuje, że jest więcej niepewne że nie znajdował się blisko Ciebie - w przeciwnym wypadku miałabys ostre zdjęcie tego obiektu.
2) Czy coś się wtedy stało, że wątpisz w brak przypadkowości? nie wiem, usłyszałaś coś, zaczęłaś lepiej słyszeć, poczułaś "dotknięcie"?

Obawiam się, że naprawdę nie mamy podstaw do uznania tego za jakąkolwiek manifestację. Przykro mi.
Jestem duzym sceptykiem w kwestii orbów, myslę, że niewielki promil wszystkich zamieszczanych zdjęć to prawdziwe orby, reszta... to jedna wielka pomyłka, ludzi ktorzy się dopatrują tego co chcieliby zobaczyć we wszystkim.

Co do tego, że druga strona tez chce się skontaktować, myślę, że te mniej rozwinięte, słabiej rozumiejące sytuacje duchy robią to co "badacze spraw paranormalnych": szukają kontaktu nie rozumiejąc do końca jego zasady. Te wyżej rozwinięte - szukają kontaktu po pierwsze w uzasadnionych przypadkach, po drugie w okreslony sposób. Nie stosuja partyzanckich metod, lecz korzystają z mediów lub stopniowo pomagają odkryć/rozwinąć zdolności u osoby z kora chcą se skontaktować
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Manifestacja ??

Postautor: konrad » 16 paź 2014, 09:29

Może to była tylko jakaś niegroźna larwa astralna :lol:
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości