Tarot

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Tarot

Postautor: Krzysztoff » 07 paź 2014, 17:22

Pytanie zasadnicze Mikesz "po co wróżyć" ? jaki jest sens takiej czynności?

czy uważasz że wróżenie "czy uda mi się interes taki a taki" - ma coś wspólnego z rozwojem ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 07 paź 2014, 20:11

Do Atalia :

Nie wróżę przez telefon.

Do Krzysztoff :

Wróżę, bo lubię i ta umiejętność w jakiś sposób mi pomaga ( także w moim rozwoju ).
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 07 paź 2014, 20:55

Chyba tylko finansowym i manipulacyjnym ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 07 paź 2014, 21:15

Do Mirek:

Zdziwisz się, ale wszystkie wróżby udzielam gratis ( na forum i na e- mail ).

To wszystko z mojej strony.
Nie widzę możliwości funkcjonowania tutaj na forum.
Dziękuję za pytania i udział w tym temacie.

Mikesz
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 07 paź 2014, 21:29

Widzisz Miłosz, przyszedłeś tu aby zdobyć nowych klientów, a nie z chęci poznania spirytyzmu dlatego kazda krytyka wróżenia wywołuje w Tobie takie reakcje.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: Xsenia » 07 paź 2014, 22:09

Przesadzasz Mirku. Tutaj jest miejsce dla każdego. I do porozmawiania na każdy temat. Nawet te nieprzyjemne, i te do których są jakieś uprzedzenia.
Tolerujemy media, tolerujemy magnetyzowanie wody i energię reiki. A czym żesz to się różni od kart Tarota? I kimże my jesteśmy by negować czyjeś zainteresowania, jeśli nikomu nie szkodzą?
Mikesz nie odchodź z forum. Jak widzisz jest wiele osób zainteresowanych tym tematem, niech cię nie odrzuca jeden negatywny głos.
Nikita, ja nigdzie nie napisałam, że uważam Tarota za zły :) Po prostu uważam, że to dla ludzi doświadczonych, którzy mają dobrego nauczyciela.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tarot

Postautor: Obserwator » 07 paź 2014, 22:52

Moim zdaniem krytyka wróżbiarstwa nie polega na zarzucaniu komuś tego że kieruje się wyłącznie chęcią zysku i pragnieniem manipulacji. Osobiste przytyki sprowadzają dyskusję do poziomu na którym jakakolwiek wymiana poglądów nie jest możliwa. A cynizm ma to do siebie, że można wyśmiać każdy pogląd i każde przekonanie. W sumie również spirytyzm. Tylko że to nie najlepsza droga do rozwijania swojej wiedzy o ludziach i świecie.


Co do tematu.

Mam pytanie Mikesz. Przeczytałem "Tarot wróżebny i wizyjny" Wojciecha Jóźwiaka. Twierdzi on, że do pewnego momentu każdy posługuje się standardową symboliką kart np. Marsylijskimi albo Rider Wait'em. Później na wyższym poziomie sam poprzez medytacje opracowuje indywidualną symbolikę dla swoich kart, najbardziej zgodną z jego potrzebami. Próbowałeś czegoś takiego ?
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tarot

Postautor: cthulhu87 » 07 paź 2014, 23:41

Ja nie wykluczam, że tarot - jak każda zresztą metoda wróżenia - może do pewnego stopnia ujawnić zdolności prekognicyjne. Problem w tym, że cała otoczka tego wszystkiego utrudnia zrozumienie zjawiska i poznanie mechanizmów, które nim rządzą.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 08 paź 2014, 07:12

Xsenia pisze:Przesadzasz Mirku. Tutaj jest miejsce dla każdego. I do porozmawiania na każdy temat. Nawet te nieprzyjemne, i te do których są jakieś uprzedzenia.
Tolerujemy media, tolerujemy magnetyzowanie wody i energię reiki. A czym żesz to się różni od kart Tarota? I kimże my jesteśmy by negować czyjeś zainteresowania, jeśli nikomu nie szkodzą?
Mikesz nie odchodź z forum. Jak widzisz jest wiele osób zainteresowanych tym tematem, niech cię nie odrzuca jeden negatywny głos.
Nikita, ja nigdzie nie napisałam, że uważam Tarota za zły :) Po prostu uważam, że to dla ludzi doświadczonych, którzy mają dobrego nauczyciela.

Xseniu zgadzam się z tym, że jest to forum, na którym możemy o wszystkim porozmawiać i podyskutować.
Zaniepokoił mnie fakt, że Mikosz powiedział iż przybywa z sąsiedniego forum. Dla mnie sąsiednie forum oznacza zbliżone tematyczni do spirytyzmu.
Zadałem sobie trud i wszedłem na tamto forum aby zobaczyć to sąsiedztwo. Pierwszy temat jaki mi się rzucił w oczy to ten poniżej:
Magia i rytuały
praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia i zjawiska fizyczne... Poddziały: Magia, Rytuały, Magia ludowa, Żywioły w magii, Amulety i Talizmany, Uroki, klątwy i zaklęcia, i 3 więcej.

Czy spirytyzm ma coś z tym wspólnego?
W nagłówku jest reklama wróżb płatnych z promocją dla nowych klientów.
Mikosz jak na razie tylko reklamuje Tarota i nie porusza innych tematów. Ciekawe dla czego?...
Choć niektórzy z Was mogą wróżenie traktować jako zabawę i rozrywkę to mogę Was zapewnić, że nią nie jest.
Wszystko fajnie do póki, do póty wróżba jest korzystna dla tego komu się wróży. W momencie kiedy jest niekorzystna "ofiara" zaczyna programować swoją rzeczywistość podświadomie do samospełnienia.
Nikt nie jest w stanie w 100% przewidzieć przyszłości, ponieważ składa się ona z tysięcy różnych wariantów. Natomiast można po przez sugestię wróżbę) zaprogramować człowieka na konkretny wariant realizacji przyszłości. Dlatego zawsze będę uważać, że jakiekolwiek wróżenie jest niemoralne i nieetyczne. Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 08 paź 2014, 08:46

Do Mirek :

I po raz kolejny się mylisz. Nie przyszedłem tutaj po " nowych klientów", ponieważ wróżę za darmo.
Po drugie forum, o którym napisałeś ma wiele tematów, a nie tylko " Magia" jak to wybiórczo i stronniczo przedstawiłeś.
Oto podaję przykład:
Astrologia - Horoskopy
Poddziały: Astrologia, Miesięczny horoskop dla poszczególnych znaków, Znaki zodiaku, Horoskop urodzenia, Horoskop partnerski [zodiakalny], Horoskop majów, i 8 więcej. 893 2.837 KIN dnia...
Magia i rytuały
praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia i zjawiska fizyczne... Poddziały: Magia, Rytuały, Magia ludowa, Żywioły w magii, Amulety i Talizmany, Uroki, klątwy i zaklęcia, i 3 więcej. 243 2.194 UROK MIŁOSNY

Magia liczb... Poddziały: Tworzenie horoskopu numerologicznego, Wibracje podstawowe i mistrzowskie, Życie wewnętrzne - liczba duszy, Liczba ekspresji zewnętrznej, Interpretacja liczby niezależności, Interpretacja liczby rodziny, i Runy
magiczne znaki... Poddziały: Znaczenie poszczególnych Run, Skrypty runiczne, Działanie i właściwości Run, Rozkłady i interpretacja Run, Wróżby z Run 101 722 Właściwości Runy Kenaz i ...
Tarot
magia kart... Poddziały: Tarot - wprowadzenie, Tarot - Arkana Wielkie, Tarot - Arkana Małe, Tarot - Karty Dworskie, Znaczenie rozkładów, Karta dnia, i 1 więcej.
Karty
różne rodzaje i ich opisy... Poddziały: Karty Cygańskie, Karty Anielskie, Karty Klasyczne, Karty Lenormand, Karty Majów 487 732 Określenie czasu w kartac...
Poddziały: Różne metody wróżenia, Jak wróżono dawniej?, Metoposkopia, Chiromancja, Obalamy mity 191 10.336
Świat Aniołów
nasi skrzydlaci opiekunowie... Poddziały: Karty anielskie, Modlitwa, Rytuały, Zodiak Aniołów, Archanioły, Medytacja z Aniołami, i 6 więcej. 125 1.972 MUZYKA "anielska"
Tajemnicze zjawiska (1 przeglądający)
istoty nadprzyrodzone, przesądy... Poddziały: Duchy i demony, Wampiry i wilkołaki, Miejsca mocy, Ufo, Magia luster, Channeling 98 970 Ktoś mnie przestraszył
Tajemnice umysłu
odmienne stany świadomości... Poddziały: Hipnoza, Medytacja, Czakry, Psychologia, Pozytywne myślenie, Fobie i lęki, i 1 więcej. Czym jest swiadomość
Energia
Poddziały: Reiki, Bioenergia, Wahadełko, Uzdrawianie praniczne, Tai chi, Joga, i 2 więcej. 76 861 Mrok w energii
Religie i filozofie
Poddziały: Buddyzm, Chrześcijaństwo, Hinduizm, Islam, Judaizm, Rastafarianizm, i 4 więcej. 92 723
Spirytyzm
Sny
co przyniesie noc... Poddziały: Interpretacja snów, Nauka odczytywania znaczenia snów, Symbole w snach, OOBE, Oniromancja 430 1.788 Sennik Online
Poddziały: Sennik A, Sennik B, Sennik C - Ć, Sennik D, Sennik E, Sennik F, i 16 więcej. 1.180 1.403 Suknia ślubna
postów
Feng shui
koncepcja yin i yang oraz inne zasady...
Sklepy ezoteryczne
wasze ulubione i sprawdzone...
15 68 Księgarnia
Omeny, wierzenia, przesądy
mity, legendy, symbole... Poddziały: Reinkarnacja, Życie po życiu, Opowieści o duchach drzew, Język kwiatów, Żywioły, Uniwersalne symbole, i 6 więcej. 212 543 Przeslanie Istoty z Wyzsz...

Księga Przemian... Poddziały: Interpretacja heksagramów 18 24 I - Cing wróżba
Znaczenie imion
co Twoje imię mówi o Tobie... Poddziały: A - C, D - F, G - I, J - L, M - O, P - S, i 1 więcej. 114 352 znaczenie imienia KSENIA
Medycyna i kosmetyka naturalna
(ziółka, miksturki itp.) przed zastosowaniem zapoznaj się z opinią lekarza ;) Poddziały: Kącik z praktycznymi radami, Medycyna niekonwencjonalna, Medycyna naturalna, Kosmetyka naturalna, Dietetyka, Zdrowie z ogrodu 297 1.405 Żołędzie
Wasze opinie i sugestie
wypowiedz się na temat naszego forum: pochwal, skrytykuj, zgłoś problem
53 746
Tarociści Ezotop-u
Informacje od nas
informacje od administratorów i moderatorów
Pobieralnia
chcesz się podzielić ciekawymi plikami związanymi z ezoteryką i nie tylko? tutaj możesz podać link lub dodać plik jako załącznik dla innych forumowiczów
Ogłoszenia
forumowy bazar: sprzedam, kupię, wymienię, oddam za free
28 120 "BUDZENIE ŚWIADOMOŚCI" WA...
Kącik kulinarny
Wasze sprawdzone przepisy... Poddziały: Zupy, Coś na drugie danie, Zapiekanki, Wegetariańskie, Surówki, Ciasta i desery, i 4 więcej.

Itp ...o inne ...

Zatem - tak jak napisałem - ja siebie nie widzę na tym forum, ponieważ jest tu zbyt dużo złośliwej ironii i nieprawdziwych opini, a taki klimat forum po prostu mi nie pasuje.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za uczestnictwo w temacie. - :)
Administratora forum proszę o usunięcie konta.

Mikesz
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości