Tarot

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Tarot

Postautor: Krzysztoff » 06 paź 2014, 12:19

Co sądzicie o Tarocie ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: 000Lukas000 » 06 paź 2014, 12:31

Sadze że słowo sądzić mi się nie podoba :lol:

dla mnie tarot jest formą doradztwa życiowego korzystającą z sugestywnych rekwizytów.

Ale mogę się mylić, nie znam tematu wystarczająco dobrze by coś w tej kwestii oceniać.
Wiem tylko tyle co jest napisane w księdze duchów, to czym są karty, czyli zwykłą materią i to że tarocista może analizować problemy klienta.

Ta wiedza nie pozwala na podjęcie stanowiska w tej kwestii. Prędzej może nam powiedzieć coś o działaniu tarota osoba która się tym zajmuje a wtedy zdanie wyważy sobie każdy sam dla siebie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 06 paź 2014, 12:32

000Lukas000 pisze:Tarocista jest psychoanalitykiem, i powinien zdawać sobie z tego sprawę, karty to tylko rekwizyt który ma działać na podstawie sugestii.

A układający pasjansa psychologiem. Szkoda, że kształcą w tych dziedzinach na studiach skoro wystarczy zajmować się wróżeniem i dyplom w kieszeni ;)
"Tarot według Łukasza."
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: 000Lukas000 » 06 paź 2014, 12:35

Mirek pisze:
000Lukas000 pisze:Tarocista jest psychoanalitykiem, i powinien zdawać sobie z tego sprawę, karty to tylko rekwizyt który ma działać na podstawie sugestii.

A układający pasjansa psychologiem. Szkoda, że kształcą w tych dziedzinach na studiach skoro wystarczy zajmować się wróżeniem i dyplom w kieszeni ;)
"Tarot według Łukasza."


Może popełniłem błąd że nie dałem cudzysłowu, to jest zdanie osoby która się tym zajmuje i to jak ona to widzi.
Po za tym Mirku pomagać na zasadzie doradztwa lub psychoanalizy może każdy kto ma otwarte na drugiego człowieka serce, taki empata, i czasami osiąga więcej niż osoba z dyplomem.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 06 paź 2014, 14:03

Masz rację, tylko po co do takiej pomocy rekwizyty w postaci kart?
Ludzie nie potrafią żyć w teraźniejszości, a chcą znać przyszłość.
Po co kreować własną przyszłość cudzymi sugestiami?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: 000Lukas000 » 06 paź 2014, 14:10

Mirek pisze:Masz rację, tylko po co do takiej pomocy rekwizyty w postaci kart?
Ludzie nie potrafią żyć w teraźniejszości, a chcą znać przyszłość.
Po co kreować własną przyszłość cudzymi sugestiami?


Dlatego sam nie jestem zwolennikiem kierowania się tarotem w życiu, a raczej zwolennikiem świadomych wyborów.

Nie mniej, nie oceniam i rozumie osoby które chcą kroczyć jednak trochę inną ścieżką.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 06 paź 2014, 14:35

Inną ścieżką, ścieżką manipulacji i sugestii? Uważasz, to za dobre?
Na wchodzenie w cudzą wolną wolę też tolerancyjny jesteś?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 06 paź 2014, 14:49

Mądry Tarot - w odpowiednich rękach - nie manipuluje nikim ( ani danym życiem ).
Tarot - podpowiada, sugeruje, czasami ostrzega ... A wybór zawsze pozostaje w gestii danego człowieka.
To tak jak z wizytą u lekarza ... Lekarz zasugeruje określoną kurację ( np. leki, rehabilitację, zdrowe odżywianie, sport czy psycholog da do zrozumienia zmianę swego postępowania ... itp ...)
Tak ja pojmuję wróżby z Kart Tarota ...
Owszem .... na jego temat - nieprawdziwych mitów jest przeróżnych ... ( tak jak np. o wampirach - :D ), ale nie dajmy się zwariować - :D
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Krzysztoff » 06 paź 2014, 15:08

Mikesz, czym jest Twoim zdaniem Tarot ? Jak to działa ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 06 paź 2014, 15:31

Pytanie nie jest łatwe.
Jak działa ... ? Na to składa się kilka czynników.
W/g mnie - przede wszystkim - dobre chęci... jakiś instynkt .... jakiś dar ... umiejętność zgrania swojego umysłu z Kartami ( One naprawdę pokazują często przyszłość ). Jakby " umówienia" się z Nimi...
Ja jestem Kartami, a One są mną.
Trudno to przekazać, tak jak nie łatwo opowiedzieć komuś np. o tym, że np. widziało się " ducha" ... itp ...
Dodatkowym atutem jest życiowe doświadczenie osoby wróżącej ( wiek ) i jego zawód ( np. psychologia, medycyna, własne dowiadczenia i życiowe przeżycia ).

Tarot składa się z 78 Kart.
Każda oznacza, co innego. Są różne układy Kart , ale każdy sam po swojemu interpretuje swoje Karty.
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości