Dinozaury i potop

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Achill » 12 wrz 2014, 07:38

Mirek pisze: teorię ewolucji traktują jako prawdę absolutną


Co ma piernik do wiatraka, nie widze związku między ludźmi a dinozaurami. w ujęciu ewolucyjnym nasze gałęzie rozszczepily sie na dlugo przed pojaweieniem sie dinozaurów. Skoro juz chcesz podważać czyjeś przekonania najpierw je poznaj i to dogłebnie, bo póki co dowodzisz tylko jednego - swoja ignoranctwa.
Ni euważam, ze teoria ewolucji jest bezbłedna, ale jest róznica między uważaniem, że trzeba jeszcze kilka rzecz zbadać i dopracować a uważaniem że do niej nie do dochodzi.

Mirek pisze: wiele na to wskazuje.

To nawet nie jest napisane w Bilbii, to tylko jej interpretacja dokonana przez bandę nieukow i ignorantów. ktorzy wszystko co potrafia to glosić swoje teorie jako rpawde objawione.
Nauka ma to do siebie, że przedstawia na swoje teorie dowody. Jeżeli dowody nie sa w stanie poprzeć teorii to oznacza, ze jest bledna, jesli popieraja to znaczy że jest prawdziwa. Jeśli dowody zgadzaja isę co do zasady, ale sa pewne neiścislości to znacy, że co do zasady teoria ma rację, ale jescze nie znamy pelnego obrazu procesu. i walsnie to trzecie ujęcie jest prawdziwe i obowiązujące w kwestii procesu ewolucyjnego.

Mirek pisze:A skąd wiesz, że na arce nie było dinozaurów?

jak to skąd? Z Biblii. cały kreacjonizm opiera sie przecież o intepretację Pisma. poza tym kreacjonizm przecież twierdzi, ze dinozaury wygineły własnie przez potop.
To właśnie dowodzi jak wielką ignorancka dziurą jest kreacjonizm, w ktorym na siłę próbuje sie pewne rzeczy tłumaczyc Slowem Bożym. Zbyt dużo już wiemy o ewolucji, o dinozaurach, o datowaniach, procesach geologicznych i przyrodniczych, żeby byla tu szansa na tak duże przeoczenia - jakie sa sugerowane przez kreacjonistów, trzeba tylko CHCIEĆ poddac te argumenty próbie.
Dla mnie postawa kreacjonistów jest postawą małego dziecka, ktore zsloni sobie oczy i uważa, ze jest noc bo jest ciemno. Mozna twierdzić co sie komu podoba, ale jeśli chcesz żeby byla to prawda ogólna, trzeba predstawić dowody na taki stan rzeczy. gloszenie tego co sie widzi zzasloniętymi oczami, nigdy nie bylo dobrym rozwiązaniem.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Xsenia » 12 wrz 2014, 07:45

Mirek pisze:A skąd wiesz, że na arce nie było dinozaurów?

Wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m, a taki Amphicoelias fragillimus potrafił dorosnąć do 60m. Gdyby Noe miał zabrać na arkę dinozaury, to było by tam trochę ciasno :)

Achill pisze:Jak to co?przmeiszczaliśmy się, kopulowalismy, plodzilismy, i znowu sie przemieszczalismy i tak w kółko. innymi slowy koczowaliśmy. w miedzy czasie rywalizowalismy z bracmi neandertalczykami. okolo 100tys lat temu pojawily się uchwytne archeologicznie wierzenia (pierwsze intencjonalne pochówki). I robilismy to co rasa ludzka umie robic najlepiej- wymyslalismy coraz to nowsze Tomahawki i Kałasznikowy tyle, że z drewna i kamienia.ps. Czy ja już mówiłem, że ja studiowałem archeo?

Archeo? Naprawdę?? :D Nienawidzę wręcz najnowszej historii (pewnie dlatego, że dla większości historyków liczą się tylko wojny i co z nich wynikało). Ale prahistoria zawsze mnie interesowała :)
Achill czy uważasz, że jakieś 40-60 tysięcy lat temu mogła istnieć jakaś cywilizacja, która wyginęła?
Np. co myślisz o tym: http://historyk.republika.pl/arty/awb1.htm
i o tym: http://archeonova.wordpress.com/
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Achill » 12 wrz 2014, 08:19

do dzis trwa spór miedzy historykami i archeologami ktora nauka jest bardziej miarodajna.
archeologia szuka materialu na podstawie ktorego wyciaga wnioski, historycy z zasady ograniczaj sie do źródeł pisanych i innych przekazów.

podejscie archeologiczne jest proste : jeżeli jest materiał, to może być to dowód na isntienie cywilizacji.
osobiście nie jestem zwolennikiem teorii o wielkich cywilizacjach ktore nas przeskoczyly o kilkatysięcy lat w rozwoju. uwierzyłbym w wysoce zaawansowana kulturę jak na tamte czasy (sztuka, może jakies pierwsze zabudowy i to na pewno nie ceglane). historie o wojnach jądrowych brzmią conajmniej fantastycznie. Poza tym podnosi się tu często argument, że ogniste kule to skojarzenie z wybuchem atomowym.Jedno ptyanie: skąd wiemy jakie skojarzenia mogli mieć ludzie tysiące lat wcześniej- pierwotna kultura indoeuropejska zostala już dawno zastapiona przez kultury starozytne i nowożytne - a przeciez skojarzenia bazują na warstwie kulturowej przede wszystkim.

zakazana archeologia... jak juz napisalem jeżeli się tworzy jakąs teorię, musi ona mieć swój powatrzalny material dowodowy. Znalezienie jednego elementu który odbiga od ogólnie przyjętego sposobu widzenia nie dowodzi niczego.
Poza tym istnieje coś takiego jak patologia anatomii. Wszelkie odstepstwa od normy mogą być wynikiem uszkodzenia DNA, genow, samego płodu itp itd. Takie rzeczy zdarzają isę i dziś i to wcale nie rzadko. Nie trzeba sie tu doszukwiac nowych gatunków skrywanych przed światem.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Xsenia » 12 wrz 2014, 11:12

Achill pisze:podejscie archeologiczne jest proste : jeżeli jest materiał, to może być to dowód na isntienie cywilizacji.

Achill pisze:zakazana archeologia... jak juz napisalem jeżeli się tworzy jakąs teorię, musi ona mieć swój powatrzalny material dowodowy

:D Poczytaj tą "Zakazaną archeologię", tam są same dowody, na podstawie których niekonwencjonalni archeolodzy wyciągają wnioski. :) I dowody nie tylko czaszek, ale np. śrub, tabliczek z pismem itp.
A co myślisz o tym:
http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,tit ... aid=6136eb
http://www.masterminds.pl/tajemnicze.25 ... o.277.html
http://crazysignguy.wordpress.com/2011/ ... ars-facts/ ?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Mirek » 12 wrz 2014, 11:23

A skąd masz Achill taką pewność, że nasz gatunek juz dawno oddzielił się od innych? Nie mpżna tego doświadczalnie udowodnić.
Achill, a kiedy powstało słowo dinozaur? Przed potopem i dlatego uwazasz, że na arce nie było dinozaurów?
Xseniu dlaczego z góry zakłada, że na arce były tylko dorosłe osobniki?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Xsenia » 12 wrz 2014, 11:35

Mirek pisze:Achill, a kiedy powstało słowo dinozaur? Przed potopem i dlatego uwazasz, że na arce nie było dinozaurów?

Wybacz Achill wetnę się :) Słowo "dinozaur" powstało w 1842 roku. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dinozaury_w_kulturze
Mirek pisze:Xseniu dlaczego z góry zakłada, że na arce były tylko dorosłe osobniki?

Hmm no rzeczywiście w jajkach mogłyby się jeszcze zmieścić :) I karmić nie trzeba by było i poić.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Nikita » 12 wrz 2014, 12:03

Achil studiowales archeologie? ciekawe...Ja historie...Cthulchu tez historie....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Nikita » 12 wrz 2014, 12:04

sorry ludzie ale ja w zadna arke nie wierze....arka to tylko przypowiesc...nie mozna brac Biblii doslownie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Achill » 12 wrz 2014, 20:41

Mirek pisze:A skąd masz Achill taką pewność, że nasz gatunek juz dawno oddzielił się od innych? Nie mpżna tego doświadczalnie udowodnić.

owszem mozna, tyle tylko, że samo doswiadczenie zajęłoby zbyt duzo czasu.
Daj mi torche czasu, musze się dokopać do odpowiednich danych żeby nie byc gołosłownym.
Mirek pisze:Achill, a kiedy powstało słowo dinozaur?

nie będę się powtarzał, Xsenia dała odpowiedź.
Ciekawi mnie jednak kiedy powstały słowa takie jak: Biblia, kreacjonizm, czy jak pewnie chcesz to nam tu przytoczyć zgodnie z wykladem dr. Kenta Hovinda kiedy powstało słowo smok?
Mirek pisze:Przed potopem i dlatego uwazasz, że na arce nie było dinozaurów?

Ja nie uważam, żeby w ogóle takie wydarzenie jak budowa Arki która miala przetrwać potop miało miejsce. Probowałem tylko rozumowac tak jak kreacjoniści. Prywatnie myślę, że Arka i mit o potopie to raczej swojego rodzaju alegoria z czasów wielkiego kataklizmu związanego z roztopem lodowców... (poziom wody podniósł się na stałe, wielkie polacie lądów zostały odkryte spod lodu a Tam gdzie był lądolód byly teraz oceany. Topniejące lodowce, tworzyły wiele nowych cieków wodnych a nawet jeziora.) Co bardzo wazne epoka zlodowacenia zakończyla się na krótko przed rewolucją neolityczną czyli rozpoczęciem zupelnie nowego etapu w zyciu gatunku ludzkiego - stałego osadnictwa, rolnictwa i hodowli zwierząt.
Mirek pisze:Xseniu dlaczego z góry zakłada, że na arce były tylko dorosłe osobniki?

Brawo... piękna riposta :)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: 000Lukas000 » 13 wrz 2014, 20:22

Mirku zamiast tak bardzo opierać się na dosłownym tłumaczeniu tory poczytaj o Języku Gałęzi. Bardzo ciekawy temat związany z naukami kabalistycznymi i tym co czytamy w starym testamencie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości