E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Voldo » 14 cze 2013, 15:42

No więc że tak powiem - film mam, Duchy przysłały, jednak na napisy muszę poczekać, bo człowiek z TSS (spirytyści z Toronto - zresztą polecam ich stronę - http://www.torontospiritistsociety.org/ - mają nawet streamowane spotkania, więc można "na żywo" z nimi uczestniczyć - na jednym byłem kilkadziesiąt minut, jednak godziny mają nocne dla naszego czasu) akurat wyjechał - jednak jak wróci to się odezwą i może będę miał te angielskie napisy.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: konrad » 09 lip 2013, 23:15

Ja film oglądałem już. Jest to ciekawa produkcja, ale mimo wszystko trochę słabiej nakręcona niż pozostałe filmy. Bardziej przypomina teatr telewizji :) Ale jak kto lubi. Sama intryga w filmie też jest nieźle skomplikowana, ale ogląda się w sumie dość przyjemnie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: angorchb » 12 mar 2014, 20:12

Kochani tylu jest tu mądrych ludzi, czy możecie przetlumaczyć ten film na polski? A może poinstruować jak obejrzeć z polskimi napisami? Te tłumaczenie napisów z portugalskiego na YouTube jest beznadziejne i nic się nie rozumie. Bardzo proszę o reakcję.
angorchb
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2014, 20:29

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Krzysztoff » 12 mar 2014, 22:36

no właśnie , co z tymi napisami ? Tomek , masz te angielskie ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Voldo » 12 mar 2014, 22:59

Jakbym miał, to bym to dawno przetłumaczył :)
Odpisali mi, że mają napisy wgrane do filmu - czyli kup film zza granicy to dostaniesz film z napisami.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Mirek » 02 lip 2014, 07:23

A może ktoś z Was zna język portugalski? Tu jest cały film z portugalskimi napisami:
http://www.youtube.com/watch?v=Ctj0Foo-7WA
Pamiętajcie, że w tych filmach nie chodzi o jakość artystyczną filmu, a o treść jaką mają nam przekazać i ten aspekt jest najcenniejszy. Szkoda, że więcej niż jedną, nie ma przetłumaczonych i wydanych książek w j. polskim Chico Xaviera.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: atalia » 02 lip 2014, 08:07

Dobrze wiesz, Mirku, jak wyjątkowym człowiekiem był Chico Xavier. Dlatego też nie można porównywać Jego dzieła z obrazami jakiejś, chocby i uduchowionej nastolatki - co z niej wyrośnie, czas okaże. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Mirek » 02 lip 2014, 09:11

Filmu nie widziałem jeszcze dlatego nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Czy mogłabyś to szerzej wyjaśnić co napisałaś? Dziękuję :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: atalia » 02 lip 2014, 09:29

Temat o Chico to temat rzeka - z pewnych względów, o których nie chcę tu na razie mówić, znam dobrze jego życie i dokonania. Myśle, że na portalu nie brakuje tematów i artykułów Mu właśnie poswięconych, gdybyś zechciał ich poszukać....
W każdym razie On jest dla mnie ideałem człowieczeństwa, do którego wszyscy dążymy... Jego życie uświadomiło mi, jak nędznym bytem ( póki co ) jestem.
Pozdrawiam. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: E A Vida Continua... - A życie toczy się dalej

Postautor: Nikita » 03 lip 2014, 12:04

myslalam, ze caly film bedzie.... :o
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości