Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: forrest » 29 paź 2013, 14:58

"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 29 paź 2013, 17:14

Akurat a sprawie skromnosci osobistej niczego p. Mazowieckiemu nie ujmuję, ale tabloid i p. Wanda Nowicka na poparcie tezy? Hmmm... :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: konrad » 29 paź 2013, 21:49

Pozwoliłem sobie przenieść temat do innego wątku, bo nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że Tadeusz Mazowiecki był spirytystą czy jakkolwiek był z naszym ruchem związany. Lepiej chyba od razu uniknąć nieporozumień niż potem naciąć się, jak MRS na ostatnim kongresie na Kubie, gdy jeden z kubańskich spirytystów złożył hołd największemu spirytyście Hugo Chavezowi. Najlepiej jest oddzielać politykę od spirytyzmu, nawet jeśli rzeczywiście któryś z polityków wykazywał iście spirytystyczną postawę. Można zawsze jednak powiedzieć, że dana osoba jest bardziej chrześcijaninem niż spirytystą... Wyznawanie zasad moralnych to jedno, ale spirytyzm z drugiej strony wiąże się z szerszym światopoglądem.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: forrest » 30 paź 2013, 17:14

konrad pisze:Pozwoliłem sobie przenieść temat do innego wątku, bo nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że Tadeusz Mazowiecki był spirytystą czy jakkolwiek był z naszym ruchem związany.

Może w przyszłości jakiś premier będzie spirytystą... . Od razu zainteresują się tym środki masowego przekazu ...te wykazują tendencję to poświęcania dużej uwagi różnym kwestiom niemającym znaczenia (o tych ważnych kwestiach czasem tylko wspominają) :)
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Nikita » 31 paź 2013, 13:36

Tadeusz Mazowiecki dobrze mi sie kojarzy...wielu polskich intelektualistow poczatkowo wybieralo lewa strone aby potem przejrzecv na oczy....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Krzysztoff » 31 paź 2013, 14:49

konrad pisze:Lepiej chyba od razu uniknąć nieporozumień niż potem naciąć się, jak MRS na ostatnim kongresie na Kubie, gdy jeden z kubańskich spirytystów złożył hołd największemu spirytyście Hugo Chavezowi. Najlepiej jest oddzielać politykę od spirytyzmu, nawet jeśli rzeczywiście któryś z polityków wykazywał iście spirytystyczną postawę.


Konrad , przez chwilę się czułem jak bym wychwalał publicznie przynajmniej Fidela Castro :lol: , myślę że jest dosyć znacząca różnica pomiędzy Mazowieckim a Chavezem oraz wystąpieniem na MRS a "wspominkami" na naszym forum.

Oczywiście Mazowiecki był katolikiem podobno silnie wierzącym i (tak mi się wydaje) rozmawiamy o człowieku a nie o polityce - taką mam nadzieję ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 31 paź 2013, 19:52

Może nie o polityce, ale o człowieku , który był politykiem, czy to nie na jedno wychodzi?
Polityków lepiej nie ruszać, bo przy okazji przeróżne nieciekawe rzeczy wychodzą. :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Krzysztoff » 31 paź 2013, 20:35

atalia pisze:Może nie o polityce, ale o człowieku , który był politykiem, czy to nie na jedno wychodzi?
Polityków lepiej nie ruszać, bo przy okazji przeróżne nieciekawe rzeczy wychodzą. :?

Nie wychodzi na jedno . Wiesz jakoś nie jestem ciekaw tych nieciekawych rzeczy , interesuje mnie raczej co dobrego dany człowiek dokonał i gdzie doszedł na swojej drodze rozwoju.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 31 paź 2013, 22:30

A gdzie doszedł?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: forrest » 01 lis 2013, 09:04

konrad pisze:Pozwoliłem sobie przenieść temat do innego wątku, bo nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że Tadeusz Mazowiecki był spirytystą czy jakkolwiek był z naszym ruchem związany. Lepiej chyba od razu uniknąć nieporozumień niż potem naciąć się, jak MRS na ostatnim kongresie na Kubie, gdy jeden z kubańskich spirytystów złożył hołd największemu spirytyście Hugo Chavezowi. Najlepiej jest oddzielać politykę od spirytyzmu, nawet jeśli rzeczywiście któryś z polityków wykazywał iście spirytystyczną postawę. Można zawsze jednak powiedzieć, że dana osoba jest bardziej chrześcijaninem niż spirytystą... Wyznawanie zasad moralnych to jedno, ale spirytyzm z drugiej strony wiąże się z szerszym światopoglądem.

A to było w "Spirytyzm w Polsce"? Ja bym taki wątek umieścił tutaj (w "Różnych różnościach"), albo w "Nasz spirytyzm" - jako dziale na temat osobistych przemyśleń życiowych i zebranych inspiracji... . Ew. jeszcze "Pytania i odpowiedzi" trochę pasują do rozpoczętego wątku.

Krzysztoff pisze:
atalia pisze:Może nie o polityce, ale o człowieku , który był politykiem, czy to nie na jedno wychodzi?
Polityków lepiej nie ruszać, bo przy okazji przeróżne nieciekawe rzeczy wychodzą. :?

Nie wychodzi na jedno . Wiesz jakoś nie jestem ciekaw tych nieciekawych rzeczy , interesuje mnie raczej co dobrego dany człowiek dokonał i gdzie doszedł na swojej drodze rozwoju.

Może jest tak, że jak się zaczyna rozumieć wartość wyciszenia emocjonalnego (takiego "spokoju wewnętrznego") i tego, jak taki spokój pozwala patrzeć na otaczającą rzeczywistość, to wtedy łatwiej jest dostrzec u innych taki spokój (u tych, którzy również w ten sposób postrzegają otoczenie - z takim dystansem...) (?).
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości