Karty tarota

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Karty tarota

Postautor: kalatala » 27 wrz 2013, 20:31

Trafiłam na opis jak dziewczyna wciągęła się w okultyzm przez karty tarota.

http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/o ... zycie.html
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Karty tarota

Postautor: Krzysztoff » 27 wrz 2013, 20:54

poczytaj jeszcze o jodze
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... eczna.html

wejdź na na ten portal i wpisz w wyszukiwanie "spirytyzm" to wyjdą ciekawe artykuły ...

hehe wybrane fragmenty:

Po cesarsko-królewskim dworze snuły się wszelkiej maści indywidua: astrologowie, wróże, kabaliści, alchemicy, spirytyści, czarownicy...

różnego rodzaju zniewoleniami mamy do czynienia zwłaszcza u osób, które uprawiają magię, spirytyzm i okultyzm” – wymieniał hierarcha.

.. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich

.. gdy upada wiara, wtedy rozwija się zabobon i różne jego formy (magia, satanizm, sekty, nowa religijność, spirytyzm), które mają swoje korzenie w okultyzmie.

...Według jego obliczeń na terenie Włoch działa około ośmiu tysięcy grup sekciarskich, uprawiających m. in. satanizm, wampiryzm, spirytyzm i czarną magię. W tzw. czarnych mszach bierze udział około 10 tysięcy osób.....

:mrgreen: ładne zestawienie prawda ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karty tarota

Postautor: cthulhu87 » 27 wrz 2013, 22:37

Obrazek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Karty tarota

Postautor: kalatala » 27 wrz 2013, 22:49

Wiecie co, ja tego nie zamieściłam jako żartu. Ludzie nie maja pojęcia o świecie duchowym, cokolwiek im sie przytrafia nieco paranormalnego zwą okultyzmem. A pod tym linkiem, który zamieściłam, dziewczyna (o ile te zwierzenia są prawdziwe) opisuje jak za pomocą kart nawiązała kontakt z "czymś" i potem nie mogła sie od tego uwolnić. Uważam, że to ciekawy przypadek, opisujący, że można w sobie rozwinąć mediumizm nawet o tym nie wiedząc.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Karty tarota

Postautor: Signus » 28 wrz 2013, 07:13

Moim zdaniem ludzie reagują tak, ponieważ idą za głosem Kościoła,który wskazuje na działanie diabła we wszystkim co tajemnicze i niepoznane.
"Pomagać innym to rozwijać się samemu." Marie-Louise Morton
Awatar użytkownika
Signus
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2013, 13:06
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Karty tarota

Postautor: kalatala » 28 wrz 2013, 10:21

Zgadza się, gdzieś niedawno przeczytalam, że do tej pory religie (bo nie tylko KK) miały monopol na wyjaśnianie zjawisk nadprzyrodzonych. Nauka dzieli się na tę materialną i niewidzialną. Materialną częśc świata ludzie całkiem nieźle już poznali, ale duchowa to temat wręcz tabu, gdzie jedynie słusznym wytłumaczeniem jest to, co twierdzi dana religia. To walka na miarę tej, jaką stoczono z poglądem, że Ziemia jest płaska i jest obiegana przez Słońce...
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Karty tarota

Postautor: juniperus » 30 wrz 2013, 18:17

Krzysztoff pisze: :mrgreen: ładne zestawienie prawda ?

A najlepsze jest zestawienie spirytyzmu z satanizmem. Ehhh ludzie, ludzie...
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Karty tarota

Postautor: Nikita » 01 paź 2013, 11:49

ja tam cenie karty tarota...uwazam, ze maja moc....albo osoby, ktore potrafia postawic karty...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Karty tarota

Postautor: Mandragora » 16 lis 2018, 14:41

Hm...
Kiedy zadajesz kartom pytania, łamiesz pierwsze przykazanie, które mówi, że tylko Pan Bóg powinien być jedynym Panem naszego życia. Poprzez ten grzech dobrowolnie oddajemy się pod panowanie złych duchów, a reszta toczy się już według schematu zniewolenia. Demony, które posługują się kartami, nie znają przyszłości, ale ją tak kreują, aby doprowadzić człowieka do zguby wiecznej. Mają one wielką inteligencję i starają się utrzymać osobę wróżącą w stanie grzechu, bo wtedy mają do niej łatwy dostęp. Znają jej osobowość, słabości i wszystkie jej grzechy. Poprzez odpowiednią manipulację utrzymują osobę wróżącą w poczuciu posiadania szczególnych umiejętności. Nierzadko też taka osoba myśli, że te dary pochodzą od Boga; wówczas występuje podwójne zapętlenie.


Co w takim razie z relacjami spirytystów/tarocistów katolików twierdzących, że Bóg i święci (jakkolwiek go interpretować) wspierają ich działania, a modlitwa pomaga? Jeżeli to Opiekun poprzez karty podsuwa informacje, a jest przecież duchem czystym, jak mógłby działać przeciwko Stwórcy? Czy to wdruki umysłowe ortodoksów KK straszące swe owieczki wszędzie czyhającym złym wilkiem czy jednak kwestia stabilności i poziomu samego tarocisty?
Jak się ma praktyka karciana do religii katolickiej? Nie chodzi mi o "wróżenie" i przypadki zwykłego nabijania sobie sakiewki... ale posługiwanie się kartami w poszukiwaniu wskazówek, odpowiedzi na pytania. Znam oczywiście stanowisko księży. Bardziej interesuje mnie zdanie osób praktykujących obecnych na forum. Pytam, ponieważ swego czasu korzystałam z kart (tylko dla siebie).
Awatar użytkownika
Mandragora
 
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:05


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości