Rumianek koi nerwy

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Rumianek koi nerwy

Postautor: cthulhu87 » 26 cze 2013, 15:09

Czasami ludzie udają, że robią różne rzeczy, aby sterować społeczeństwem - żeby miało jakąś konkretną opinię na ich temat. Np. Mussolini podobno lubił zostawiać w swoim gabinecie włączone światło na noc, aby obywatele myśleli, że jest pracoholikiem, że cały czas poświęca się państwu. Być może podobne uzasadnienie ma domniemany wegetarianizm i stronienie od alkoholu u Hitlerza.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Rumianek koi nerwy

Postautor: Luperci Faviani » 28 cze 2013, 16:16

cthulhu87 pisze:Być może podobne uzasadnienie ma domniemany wegetarianizm i stronienie od alkoholu u Hitlerza.

Wegetarianizm jest formą diety, a unikanie alkoholu - no cóż - Hitler był bardzo nerwowy i myślę, że po alkoholu mógł mieć poważny problem z panowaniem nad sobą. Suworow pisał, że w Pradze w jakimś rządowym budynku Hitler ponoć w złości wpadł w taki szał, że tarzał się po ziemi i jak wściekły pies obgryzał dywan. Myślę, że ten opis jest przesadzony, niemniej jakieś ziarnko prawdy w tym musi być. Nie doszukiwałbym się pozoranctwa w sposobie odżywiania się Furera.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Rumianek koi nerwy

Postautor: Nikita » 30 lip 2013, 12:43

Ja czesto zastanawiam sie nad tym skad biora sie tego typu systemy totalitarne czy dyktatorskie...jest swietny film, ktory probuje wytlumaczyc dlaczego w Niemczech byl mozliwy faszyzm, dlaczego tylu ludzi go poparlo i zachowywalo sie bestialsko? : http://www.youtube.com/watch?v=A_cIl2PWjJE
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Rumianek koi nerwy

Postautor: konrad » 21 sie 2013, 11:24

Generalnie rządzenie jakimkolwiek państwem i odpowiedzialność za jego działania wiąże się z ogromnym stresem, z którego biorą się liczne dolegliwości i dziwne zachowania. Niezależnie czy chodzi o dyktatorów takich jak Hitler, czy innych bardziej ludzkich przywódców. W przypadku Hitlera dolegliwości mogły się nasilić poprzez wpływ duchów, które chciały się na nim mścić, a być może i do pewnego stopnia wyrzutami sumienia, które mogły i u niego się pojawić, choć pewnie je wciąż zagłuszał.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości