Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: charondas » 17 lut 2013, 07:39

Ja tez sie za niego modle, mial ogromnego pecha, wspolczuje mu, musi teraz bardzo cierpiec. Przeczytajcie artykul.

http://wyborcza.pl/1,87648,13392471,Zeg ... _Zgon.html
charondas
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:17

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Nikita » 17 lut 2013, 18:53

Na poczatku myslalam, ze to chodzi o osobe wychodzaca z ciala a to chodzi o narkomana...tak to smutne i coz mozna poradzic na to, ze tak duzo mlodych ludzi popada w sidla narkotykow? Moze zacznijmy dostrzegac wokol siebie ludzi...bo moze ktos ciepri w depresji a my nawet tego nie zauwazamy..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Jaskier » 18 lut 2013, 11:15

Modlitwa jest jak najbardziej na miejscu i sam się do niej przyłączę. Natomiast sam artykuł to tylko kolejna tandetna próba wciśnięcia ludziom stereotypów. Kofeina, nikotyna, etanol - to też są narkotyki i jakoś nikt nie robi afery z tego że są ogólnie dostępne a wręcz nadużywane. Tymczasem wystarczy zapalić marihuanę żeby z miejsca zostać okrzykniętym narkomanem. Jedna wielka hipokryzja, zakazujmy tego co naturalne niech dzieci trują się chemią, przecież to dla ich dobra. Bo prawda jest taka że nieważne czego zakażą cały czas będą powstawały nowe środki i cały czas będą ludzie którzy będą po nie sięgać a te wszystkie zakazy mieć w poważaniu. Dopóki nie zmieni się mentalność ludzi takie smutne przypadki będą miały miejsce.
Jaskier
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:10

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: charondas » 18 lut 2013, 15:12

Masz racje. Z kolei ja mam wielka 'slabosc' do samobojcow - sam kiedys intensywnie myslalem by je popelnic, mialo to byc samobojstwo filozoficzne/egzystencjalne, ale milosc do matki, ze ja zostawie i strach przed kara TAM i tym, ze jej nigdy nie spotkam TAM, wystarczylo, zeby uciszyc moj zamiar. Dlatego zawsze porusza mnie smierc samobojcza, bardzo tragiczna - za zycia cierpieli i po smierci przez jakis czas beda musieli cierpiec....
charondas
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:17

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Nikita » 18 lut 2013, 16:44

Mnie tez to bardzo porusza....Wydaje mi sie,, ze po smierci samobojczej jest brany pod uwage motyw samobojstwa, ze nie wszyscy beda tak samo ukarani...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Luperci Faviani » 18 lut 2013, 19:53

Niestety, próba jest próbą i myślę, że nie należy się zbytnio oszukiwać. Bóg jest miłosierny ale za porażkę się płaci, a samobójstwo jest równoznaczne z zabójstwem. Wszyscy ludzie mają trudne chwile, ale nie wszyscy decydują się targnąć na własne życie - nie ma więc sensu szukać usprawiedliwienia. Jedyną rzeczą, która może pomóc takiemu nieszczęśnikowi jest nasza modlitwa, do której z resztą gorąco namawiam :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Jaskier » 18 lut 2013, 20:24

Nie do końca. Myślę że nie należy zapominać o tym że znajdował się pod opieką "psychiatrów" a prawda jest taka że to co dzieje się w zakładach psychiatrycznych jest całkiem sporym usprawiedliwieniem zwłaszcza jeśli był pod wpływem środków psychotropowych które tam serwują.
Jaskier
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:10

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Luperci Faviani » 18 lut 2013, 20:56

Paweł wisiał na betonowym słupie w lesie. Pętlę zrobił ze szpitalnych ręczników i paska od spodni. Kilkadziesiąt metrów od słupa matka znalazła 50 pustych opakowań po tabletkach na kaszel. - to było samobójstwo z premedytacją, a nie pod wpływem prochów ale nie zamierzam teraz prowadzić dochodzenia, bo nie w tym rzecz. Każda próba charakteryzuje się jakimiś trudnościami - jak już pisałem - i te trudności nie mogą usprawiedliwiać porażki. Próba polega właśnie na tym, aby te trudności przezwyciężyć.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: charondas » 19 lut 2013, 06:01

Luperci Faviani pisze:[i]Każda próba charakteryzuje się jakimiś trudnościami - jak już pisałem - i te trudności nie mogą usprawiedliwiać porażki. Próba polega właśnie na tym, aby te trudności przezwyciężyć.



to bardzo nieczule i surowe podejscie - chlopak nie dosc, ze byl uzalezniony nie mogl tego kontrolowac, to jeszcze mial zaburzenia napewno psychiczne, poza tym wiele lekow psychotyropowych u ludzi chorych w poczatkach zazywania powioduje nasilenie mysli samobojczych, co w tym wypadku doprowadzilo go do smierci.
charondas
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:17

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Nikita » 19 lut 2013, 12:22

Mi sie wydaje, ze wielu ludzi lekkomyslnie porywa sie na swoje zycie ale sa tez naprawde ciezkie sytuacje kiedy na przyklad wsciekly bol nie pozwala zyc....no nie weim,...mi sie wydaje, ze jest brany pod uwage powod...oczywiscie nikogo nie namawiam do samobojstwa ale staram sie zrozumiec...np moim ulubionmy samobojca jest Vincent van Gogh..., ktory byl wielkim artysta i mial´tego swiadomosc ale zostal niezrozumiany, odrzucony i zaszczuty przez ludzi i nekajace go problemy,..na koniec oszalal i sie zabil....jestem naprawde ciekawa czy taki Van Gogh bedzie tak samo sadzony jak jakis nastolatek, ktoremu znudzilo sie zycie?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości