Świat ezoteryki

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Zbyszek » 29 lut 2012, 23:46

atalia pisze:Zbyszku,czy mógłbyś doprecyzować pojęcie "rodzina duchowa",tzn. to, kto do niej należy?

Tak jak wspomniał Voldo, są to duchy sympatyzujące, które w przeciągu wielu reinkarnacji podążają wspólnie na drodze rozwoju moralnego. Wspomagają się i chronią wzajemnie. Wywiązuje się między nimi często miłość, która nie ma nic wspólnego z miłością ziemska. Często duchem opiekuńczym jest duch wyższy, który żył z nami wcześniej w świecie materialnym i na swojej drodze ewolucji szybciej awansował. Rodzina materialna nie zawsze musi być twoja rodzina duchowa. Może ci być ona tylko potrzebna do tej reinkarnacji, by się czegoś nauczyć.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Zbyszek » 01 mar 2012, 00:01

Modlitwa, czytanie Ewangelii, studiowanie tekstu, modlitwa, jeżeli intencje są dobre, zawsze jesteś otoczony dobrymi fluidami. Woda wystawiana do magnetyzowania, jest zawsze, podczas dawania fluidoterapii i podczas seansów mediumicznych z jednym zastrzeżeniem, nie wolno jej pic podczas seansu, tylko po zakończeniu. Szczera praca i pomoc duchom zagubionym otacza nas duchami dobrymi/wyższymi/ które kontrolują całość seansu i podczas trwania prac magnetyzują wodę by odnowić nasza energie po zakończeniu.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Świat ezoteryki

Postautor: konrad » 07 mar 2012, 22:37

Myślę, że punktualność i systematyczność jest dużo ważniejsza dla nas niż dla Duchów, które przenoszę się z miejsca na miejsce w ułamku sekundy :) Generalnie odpowiadając trochę na argument Krzysztoffa, powiem, że to właśnie brak systematyczności i wytrwałości jest główną przeszkodą w organizowaniu sensownych spotkań mediumicznych. Te zupełnie się nie udają, jeśli martwimy się bardziej, czy ktoś w ogóle przyjdzie, czy osoba X się spóźni, czy zdążę na spotkanie z pracy itp. Sądzę, że spotkania mediumiczne będą się udawać, gdy grupa spirytystyczna, która je organizuje, będzie liczyła 20 osób, a nie 5.

Inna sprawa, nie zamierzam bynajmniej prowadzić badań naukowych, bo po prostu uznaję siebie za osobę niewystarczająco kompetentną do tego, by takowe prowadzić. Nie mam odpowiedniej aparatury, przygotowania itd. Jestem do pewnych spraw przekonany i staram się o nich mówić w taki sposób, by ewentualnie zachęcić osoby dużo bardziej ode mnie kompetentne do tego, by się nimi zainteresować i poddać badaniom.

Generalnie nie myślę też, żeby spirytyzm uciekał przed badaniami naukowymi. Jest przecież na całym świecie wiele osób, które prowadzą odpowiednie prace zwłaszcza w dziedzinie medycyny itp. Często to jednak takie kopanie się z koniem, bo świat nauki niechętny wobec wyników, które podważają obecny stan rzeczy. Potrzeba tu chyba cierpliwości, a z drugiej strony warto nie skupiać się tylko na nauce, ale realizować to, co w spirytyzmie najważniejsze, czyli pracować nad tym, by być lepszym człowiekiem.

PS. I zrozumcie wreszcie, że Duchy to nie jakaś bezwładna materia, którą można poddawać dowolnym eksperymentom. Zazwyczaj robią co chcą i gdy chcemy je poddać jakimś weryfikacjom, robią nam na złość :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Zbyszek » 08 mar 2012, 17:45

Witaj Konrad!
Niżej zamieszczam tekst z książki Dialogo con las Sombras.
Jest on po hiszpańsku, dla nieznających języka jest on potwierdzeniem,na temat czasu trwania seansu mediumicznego.
Es escusado decir que la sesión debe tener hora prefijada
para comenzar y para terminar. Los compañeros necesitados
deben ser atendidos rigurosamente dentro del horario a ellos
destinado. En hipótesis alguna deben permitirse que, por
iniciativa de los manifestantes, o no, sea ultrapasada la hora.
Cierta vez, tuvimos a ese respecto una lección preciosa.
Percibiendo que la hora se agotaba, el Espíritu manifestante, con
mucho ardid, comenzó a maniobrar para ganar tiempo. Cuándo el
dirigente le dice que precisaba partir, el apelo para la buena
educación:
- ¿Usted me esta mandando ahora?
Y con esas, el dialogo aun se alargo por algunos minutos.
Terminado el atendimiento, uno de los orientadores nos
recomendó, en términos inequívocos, que evitásemos la repetición
de lo ocurrido. Explicó que el trabajo mediúmnico es protegido y
asistido por un equipo de seguridad, compuesto de obreros del
lado de allá. Agotado el plazo, ellos tienen que retirarse, toda vez
que otras tareas inaplazables los aguardan en otro lugar, y el
mecanismo de seguridad queda sustancialmente debilitado. Los
Espíritus turbulentos, sabiendo eso, procuran demorarse para
procurar disturbios y llevar el pánico al grupo, lo que seria
desastroso. La lección es importante.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Świat ezoteryki

Postautor: 000Lukas000 » 08 mar 2012, 17:59

Przetłumaczy ktoś :)
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świat ezoteryki

Postautor: orystes » 08 mar 2012, 19:53

Zbyszek pisze:Witaj Konrad!
Niżej zamieszczam tekst z książki Dialogo con las Sombras.
Jest on po hiszpańsku, dla nieznających języka jest on potwierdzeniem,na temat czasu trwania seansu mediumicznego....

No tak wiem już że to hiszpański ale mimo to dalej nic nie rozumiem ;)
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Krzysztoff » 08 mar 2012, 23:29

konrad pisze:...Sądzę, że spotkania mediumiczne będą się udawać, gdy grupa spirytystyczna, która je organizuje, będzie liczyła 20 osób, a nie 5.

Inna sprawa, nie zamierzam bynajmniej prowadzić badań naukowych, bo po prostu uznaję siebie za osobę niewystarczająco kompetentną do tego, by takowe prowadzić. Nie mam odpowiedniej aparatury, przygotowania itd. Jestem do pewnych spraw przekonany i staram się o nich mówić w taki sposób, by ewentualnie zachęcić osoby dużo bardziej ode mnie kompetentne do tego, by się nimi zainteresować i poddać badaniom.

...

Racja ! nie od razu Rzym zbudowano, pozdraiwam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Zbyszek » 09 mar 2012, 01:19

Nie jest to może najlepsze tłumaczenie tekstu ale zawsze to coś, wcześniej nie miałem czasu dlatego podałem tekst po hiszpańsku myśląc tylko o Konradzie.

"Trzeba powiedzieć, ze spotkanie musi mieć przedefiniowane ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia, Potrzebujący muszą być obsłużeni rygorystycznie w godzinach do tego przeznaczonych. W żadnym wypadku, nie wolno pozwolić z inicjatywy manifestantów lub nie do wydłużenia tego czasu. Raz mieliśmy piękną lekcje w tym względzie. Widząc ze czas dobiega końca, duch manifestujący się,z impetem zaczął manewr aby zyskać na czasie. Gdy lider powiedział ze musi kończyć, odwołał się do dobrego wychowania;
¡Pan mi teraz rozkazuje!
W ten sposób, dialog przedłużył się o kilka minut. Po skończeniu rozmowy, jeden z przewodników, w sposób stanowczy nam zalecił, aby nigdy się to więcej nie powtórzyło w przyszłości. Wyjaśnił ze praca mediumiczna jest chroniona i wspomagana przez system bezpieczeństwa złożony z pracowników duchowych. Po skończeniu czasu, muszą odejść, gdyż czekają na nich inne zadania w innym miejscu. W ten sposób mechanizm bezpieczeństwa zostaje w znacznym stopniu osłabiony. Duchy niskie wiedząc o tym starają się przedłużać, aby wywołać zamieszanie i panikę w tej grupie, co byłoby katastrofalne.
Lekcja ta jest bardzo ważna."
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Świat ezoteryki

Postautor: 000Lukas000 » 09 mar 2012, 09:42

Trochę mnie zaskoczyło że jest to aż tak rygorystyczne, z tym przedłużaniem rozmów o kilka minut.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świat ezoteryki

Postautor: konrad » 29 kwie 2012, 23:37

Co do konkretnych godzin i terminów, myślę, że w pewnym sensie bardziej chodzi jednak nie tyle o Duchy, co o ludzi, którzy mają skłonność do tego, by uciekać od punktualności i zorganizowanego podejścia do pracy. Jak sobie to analizuję, to czuję, że Duchy wyższe żyją de facto w innym wymiarze czasu i gdy tylko fizycznie nie mogą gdzieś być, wyślą jakiegoś Ducha, który je zastąpi. Z ludźmi tak już do końca nie jest. Spotkania mediumiczne muszą być organizowane z pewnym rygorem punktualności, bo w innym wypadku wkrada się w nie chaos, a wtedy albo nic z tych spotkań nie wyjdzie, albo zaczną w nich dominować Duchy niższe.

Bardzo dużą wagę zwraca się na to w krajach łacińskich, gdzie z punktualnością jest na bakier. Rozumiem, że Duchy mogą opowiadać nam, że to one tego potrzebują, gdy de facto chodzi o punktualność ludzi :)

Są to jednak moje przemyślenia tylko, a nasza praktyka pokazuje, jak punktualność i organizacja jest istotna. Bez niej nie uda się żadne spotkanie mediumiczne i to jest fakt.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości