Potrzebuje pomocy

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: Voldo » 27 cze 2011, 01:52

Ja powiem to tak...
Jest pewien cel tego, że wcielając się zapominamy o przeszłych wcieleniach. Chyba znamy go tutaj wszyscy. Niektórzy lubią to rozgrzebywać - dobrze, jeśli pomoże im to uwierzyć i zaakceptować reinkarnację oraz zmienić swoje życie. Gorzej, jeśli ktoś się dowie, że jego kochająca matka zamordowała go z zimną krwią w poprzednim wcieleniu.

:)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: forrest » 27 cze 2011, 05:23

Może nie ma konieczności odwoływania się do tak drastycznych przykładów.
Zrozumiałe jest, że wszelkie działania skierowane na zaobserwowanie przejawów istnienia zaświatowej rzeczywistości i na ustalenie panującego w niej porządku, mają na celu dotarcie do najważniejszych informacji w ogóle. Przy okazji można zrozumieć parę istotnych rzeczy... .
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: Voldo » 27 cze 2011, 12:45

forrest pisze:Może nie ma konieczności odwoływania się do tak drastycznych przykładów.

Być może nie, ale czyż nie istnieje taka możliwość?
Tak jak mówimy o opętaniach w czasie seansów tak można chyba i o tym w czasie hipnozy :)
No ale jak mówię - jeśli komuś ma to pomóc, to niech czym prędzej się temu podda.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: orystes » 27 cze 2011, 19:18

Voldo pisze:Tak jak mówimy o opętaniach w czasie seansów tak można chyba i o tym w czasie hipnozy :)
No ale jak mówię - jeśli komuś ma to pomóc, to niech czym prędzej się temu podda.

A słyszałeś o wypadku opętania podczas regresingu ?? Bo je jeszcze w żadnej literaturze na to nie trafiłem.
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: cthulhu87 » 28 cze 2011, 05:32

Ja o opętaniach nie słyszałem, ale skądinąd wiem, że ludzie doświadczają wtedy różnych, nie zawsze pozytywnych emocji.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: forrest » 28 cze 2011, 07:39

Wydaje się, że duchy muszą się stosować do poleceń osoby prowadzącej hipnozę - tak przynajmniej wynika z materiałów udostępnionych przez terapeutów.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: Voldo » 28 cze 2011, 12:33

Ależ ja o żadnych opętaniach w czasie hipnozy nie mówiłem :)

Seanse = seanse spirytystyczne.

Po prostu dałem porównianie, jakoże w przypadku kontaktu z Duchami mówimy o opętaniach, tak w przypadku hipnozy mówimy o dowiadywaniu się strasznej prawdy (która została przed nami ukryta w pewnym celu).
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: nataliajagoda » 30 cze 2011, 19:04

Nie wiem czy juz to pisałam...
znam człowieka który przeszedł taka hipnozę i dowiedział sie ze w poprzednim wcieleniu był.... gajowym i został rozszarpany przez niedzwiedzia. Powiedział ze widzial wszystko ze szczegolami i bylo to przykre ale mówi tez ze stał sie przez to bogatszy. Tak wiec moze warto...dowiedziec sie czegos o sobie.
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: forrest » 30 cze 2011, 19:14

nataliajagoda pisze:Nie wiem czy juz to pisałam...
znam człowieka który przeszedł taka hipnozę i dowiedział sie ze w poprzednim wcieleniu był.... gajowym i został rozszarpany przez niedzwiedzia. Powiedział ze widzial wszystko ze szczegolami i bylo to przykre ale mówi tez ze stał sie przez to bogatszy. Tak wiec moze warto...dowiedziec sie czegos o sobie.

Często też jest tak, że tego rodzaju zdarzenia są przyczyną problemów - podobnie jak to się dzieje w przypadku trudnych zdarzeń z dzieciństwa. Wtedy terapia z udziałem hipnozy jest szczególnie skuteczna - gdy można powrócić wspomnieniami do tych przeżyć.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebuje pomocy

Postautor: nataliajagoda » 06 lip 2011, 21:50

Co jeszcze może dać nam taki seans hipnozy?
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości