Ouija - My Art's

Grafika, Muzyka, Wiersze, filmy...
Znalezione w sieci, twórczość własna, co lubimy...

Ouija - My Art's

Postautor: Ouija-Expert » 01 cze 2011, 14:23

Moje tablice. Proszę o opinię :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: Ouija - My Art's

Postautor: cthulhu87 » 01 cze 2011, 14:56

Spodziewam się, że taki temat może łatwo przerodzić się w dyskusję nad sposobami kontaktów z duchami, wielu osobom z forum mogą się nie podobać pentagramy, świeczki, które nadają jakiś mistyczny ton całej sprawie. Może więc lepiej sprecyzuj o jakie opinie chodzi, bo podejrzewam, że raczej o sprawy estetyczne a nie dot. używania pewnych rekwizytów - nie mam jednak pewności.
W każdym razie te tablice, świece i wskaźnik kojarzą mi się z połową XIX wieku (to pozytywne skojarzenie), z klasycznym seansem spirytystycznym, damami w krynolinach i dostojnymi gentlemenami zgromadzonymi wokół stołu w ciemnościach - lubię tę epokę i z pewnym sentymentem podchodzę do takich rzeczy, ale raczej nic ponadto.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ouija - My Art's

Postautor: Ouija-Expert » 01 cze 2011, 15:24

Dzięki cthulhu87 :) To jest moje dzieło. Tabliczki robiłem ręcznie. W sumie świece i cała otoczka tylko na potrzeby zdjęcia. Chciałem się poprostu pochwalić i zapytać "jak się podoba?" :)
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: Ouija - My Art's

Postautor: cthulhu87 » 01 cze 2011, 16:27

A ile trwa przygotowanie takiej tabliczki?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ouija - My Art's

Postautor: Ouija-Expert » 01 cze 2011, 17:35

w zaleznosci od tego jaka ta tabliczka ma byc duza, co sobie na niej wymysle i jak dokladnie sie za to wezme... od 2 do 3-4h. plus pokrycie lakierem ktory schnie ok 24h. jezeli bysmy sie bawili w szczegoly, to jeszcze do tego dochodzi przygotowanie projektu ktory najczesciej rysowany jest "odręcznie" i zabawy z pilarką jeżeli potrzebuję niestandardowego kształtu deski. na tym tez trochę czasu schodzi. ale zawsze jest satysfakcja jeżeli efekt końcowy jest taki, jaki sobie wczesniej wymyslilem :)
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: Ouija - My Art's

Postautor: konrad » 03 cze 2011, 14:48

Jaki jest cel umieszczenia na tablicy pentagramu?
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ouija - My Art's

Postautor: Ouija-Expert » 03 cze 2011, 16:54

estetyka. tylko i wyłącznie. niektórzy co prawda wierzą, że pentagram może być znakiem ochronnym itp. jednak dla mnie nie ma to większego znaczenia. wydaje mi się, że deseczka z pentagramem prezentuje się przyzwoicie (jak na mój gust)
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: Ouija - My Art's

Postautor: animus » 06 cze 2011, 22:59

Też zwróciłam uwagę na pieczęć Salomona. Dlaczego? Ano 6-ki prześladują mnie od zawsze, więc może dlatego?;) To w istocie ładny i ciekawy symbol. Figurę tworzą dwa odwrócone trójkąty (jak w heksagramie) z tym, że właśnie pięknie się tu przeplatają. Symbolizują więc już nie tylko żywioły, nie tylko planety, ale także kobietę i mężczyznę (ich połączone i przenikające się wzajemnie energie), a również przenikające się nieustannie i jednocześnie dwa światy (gęsto-materialny i duchowy). Dla Chińczyków tym samym jest symbol yin i yang, a stąd już bliziutko do... kosmicznego jaja (symbol źródła stworzenia). Jam nie astrolog, ale pamiętam też, że pieczęć Salomona łączona jest przez tychże z kolorem indygo, z zodiakalnym Bykiem, z liczbami-literami Waw, z gwiazdą sześcioramienną, itd., itd., itd.
Dobra, bo znowu się rozpędzam.
Już znikam!;)
Pozdrawiam!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Ouija - My Art's

Postautor: 000Lukas000 » 07 cze 2011, 08:26

kolorem indygo

A to jest ciekawe, kontemplacja tego koloru podobno powoduje rozwój czakramu korony, czyli tego najbardziej duchowego. Odpowiadającego za przeczuwanie świata wyższego.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ouija - My Art's

Postautor: konrad » 07 cze 2011, 08:33

animus pisze:Też zwróciłam uwagę na pieczęć Salomona. Dlaczego? Ano 6-ki prześladują mnie od zawsze, więc może dlatego?;) To w istocie ładny i ciekawy symbol. Figurę tworzą dwa odwrócone trójkąty (jak w heksagramie) z tym, że właśnie pięknie się tu przeplatają. Symbolizują więc już nie tylko żywioły, nie tylko planety, ale także kobietę i mężczyznę (ich połączone i przenikające się wzajemnie energie), a również przenikające się nieustannie i jednocześnie dwa światy (gęsto-materialny i duchowy). Dla Chińczyków tym samym jest symbol yin i yang, a stąd już bliziutko do... kosmicznego jaja (symbol źródła stworzenia). Jam nie astrolog, ale pamiętam też, że pieczęć Salomona łączona jest przez tychże z kolorem indygo, z zodiakalnym Bykiem, z liczbami-literami Waw, z gwiazdą sześcioramienną, itd., itd., itd.
Dobra, bo znowu się rozpędzam.
Już znikam!;)
Pozdrawiam!:)
m.


Oczywiście symbole zmieniają swoje znaczenie w różnych kulturach. Np. swastyka w Indiach jest symbolem religijnym, można ją znaleźć w świątyniach, ale też na zwykłych domach, samochodach itp. Użycie tego symbolu w Polsce ma jednak inne znaczenie. Podobnie z pentagramem. Choć znaleźć go można na fladze Maroka, a w niektórych kulturach kojarzy się bardziej ze sprawami, które doskonale opisała animus, myślę, że używanie jej na tabliczce Oui-ja rodzi od razu skojarzenia z satanizmem. To dlatego zadałem pytanie właśnie o ten symbol.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Artystycznie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości