pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Voldo » 28 lis 2010, 13:19

Eh, zabiorą nam duszę jak napiszemy coś na kartce, bójcie się ludzie. :?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Pamułel » 28 lis 2010, 13:32

jakbyś doświadczył opętania to byś się tak nie śmiał i do wesołości byłoby daleko, a podpisanie takiego dokumentu jest przyzwoleniem jakoby na dręczenie itp, to jest coś jak akt oddanie się pod złe moce, z egzorcystą o tym pogadaj
Pamułel
 
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:20

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Voldo » 28 lis 2010, 16:39

Pamułel pisze:jakbyś doświadczył opętania to byś się tak nie śmiał i do wesołości byłoby daleko

Dlatego właśnie robię wszystko, ażeby do zawładnięcia moją wolą przez innego Ducha nie doszło.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Zbyszek » 28 lis 2010, 19:04

Duchy mogą w rożny sposób interpretować, wszystkie nasze poczynania. Na pewno mogą poczuć się właścicielami duszy, która taki dokument podpisała. Duch który przebywa stale w pobliżu danej osoby często czuje się jej właścicielem. Sam się o tym przekonałem próbując pomoc koleżance w rozwiązaniu jej problemu.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Pamułel » 29 lis 2010, 19:06

Zbyszek ma rację, a co do Voldka to najpierw się dziwi że przez podpisanie cyrografu ktoś czyjąś duszą może zawładnąć, a później pisze po wpisie Zbyszka nagle mu się odmienia, żenada
Pamułel
 
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:20

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Voldo » 29 lis 2010, 21:05

Pamułel pisze:Zbyszek ma rację, a co do Voldka to najpierw się dziwi że przez podpisanie cyrografu ktoś czyjąś duszą może zawładnąć, a później pisze po wpisie Zbyszka nagle mu się odmienia, żenada

Słucham? :)
Chyba nie widzę jednego postu, na dodatek przeze mnie napisanego, bo ja po Zbyszku nic nie pisałem...

Hej, Atalio, C87, LF, Konradzie - czy tylko ja mam problem z forum i nie widzę swoich postów? ;)

Nie wiem, w każdym bądź razie - może Ty postrzegasz możliwość zawładnięcia Twoją wolą tylko i wyłącznie przez podpisanie owego cyrografu.
Widzisz, ja znam trochę więcej "możliwości" i to właśnie o tych innych możliwościach mówiłem.
Dla przykładu? Bycie złym człowiekiem.
A więc - staram się być dobrym człowiekiem, ażeby niedoskonałe Duchy nie miały do mnie dostępu. A co za tym idzie, żeby nie miały możliwości zawładnięcia moją wolą.
Ale na temat tego, że zgadzam się z tym, iż przez podpisanie papierka zgadzamy się na to, ażeby naszą wolą zawładnął inny Duch to nie pisałem. No chyba, że jak już pisałem, nie widzę swoich postów.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: atalia » 29 lis 2010, 21:31

Chyba mi na wzrok padło,bo też nie widzę :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Voldo » 29 lis 2010, 21:39

atalia pisze:Chyba mi na wzrok padło,bo też nie widzę :(

Chyba pora zgłosić do Konrada, że forum szwankuje :cry:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: Luperci Faviani » 29 lis 2010, 22:07

Ja wypowiadał się w tym temacie nie będę bo moje okulary powoli się psują i nie dają już takiej ostrości jak dawniej, więc mogę nie być obiektywny.

:shock:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Postautor: cthulhu87 » 30 lis 2010, 06:57

A mnie to zaczyna mało obchodzic. Niech ludzie sobie wierza w diabły, demony, baby Jagi i uroki. Moim zdaniem trzeba by tylko wprowadzic jakies rozwiazanie na forum, ktore ulatwiloby odciecie naszych oficjalnych opinii od roznych dziwnych pomyslow, ktore tu sie pojawiaja - bo nowe osoby, ktore trafiaja na forum moga byc zdezorientowane i uznać np. że wierzymy, ze jak spluniemy cztery razy przez lewe ramie, to uwolnimy sie od opetania.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości