Samobójstwa dzieci

Forum dla osób cierpiących na depresję. Wymiana doświadczeń w radzeniu sobie z tą chorobą, spirytystyczne podejście, konwencjonalne podejście
Regulamin forum
Zamieszczane w tym forum materiały i dyskusje mają na celu pomoc osobom cierpiącym na depresję. , Regulamin viewtopic.php?f=2&t=412&p=4054#p4054

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Coopers » 26 lut 2020, 09:19

Dla wielu tu osób temat bardzo bolesny - również i dla mnie, ale odpowiedzi nie znajdziemy jednej... młodzi ludzie czuja się inni i często po prostu boja się ludzi.... A rodzice... dla nich ten krok również jest zaskoczeniem i nie ma tu mowy że ich wina bo coś źle zrobili lub czegoś nie zauważyli.... tego bólu i cierpienia dziecka.... to są już dzieci starsze lub młodzież... i nie każdy z rodzicem porozmawia i się otworzy. Jednak jak już idziemy dalej i dziecko trafi gdzieś pod opiekę specjalistów to jest ona nie wystarczająca..... dopiero czytałem że ostatnio ruszają programy pomowcy psychologicznej dla dzieci i młodzieży....
Ja trwam dzięki temu że nasze dzieci jednak nadal "żyją" - i jest kontakt, i przyszłość kiedy się ponownie spotkamy....
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: fruwla » 03 mar 2020, 10:55

Coopers pisze:Dla wielu tu osób temat bardzo bolesny - również i dla mnie,
Ja trwam dzięki temu że nasze dzieci jednak nadal "żyją" - i jest kontakt, i przyszłość kiedy się ponownie spotkamy....

Coopers, jesli jestes osieroconym ojcem ,i miales przez medium udany kontakt ze swoim odcielesnionym dzieckiem, czy moglbys w paru zdaniach opisac, co powoduje, ze jest to dla innych niewiarygodne ?
Pozdrawiam :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Coopers » 08 mar 2020, 20:38

Niewiarygodne? Też kiedyś pewnie bym tak uważał . . Ale nie teraz . .
Zaczęło się to od pewnego księdza z którym rozmawiałem i wyraziłem się z czasie przeszłym o dziecku . .Kiedy on zwrócił mi uwagę mówiąc że on jest . .
I tak zaczęło się szukanie . . Czytanie oglądanie Chico Xavier Kardea to forum aż w końcu medium . .
Jest medium jak i Stowarzyszenie zajmujące się pomocą takim osobom jak my rodzice po stracie dzieci . . I tak nawiązując kontakt zadałem jedno pytanie klucz . . Mogła paść tylko jedna odpowiedź potwierdzającą prawdziwość przekazu. I to nie jakaś łatwa do przewidzenia czy mogąca być wynikiem czegoś . . Medium nie znał wieku przyczyny śmierci ani kim ja jestem . . Nie wiedział nic poza kilkoma podstawowymi informacjami.
I ta odpowiedź padła.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: fruwla » 09 mar 2020, 20:13

Coopers pisze: I tak nawiązując kontakt zadałem jedno pytanie klucz . . Mogła paść tylko jedna odpowiedź potwierdzającą prawdziwość przekazu.
I ta odpowiedź padła.

Taka wiadomosc daje sile, wielu z nas, po utracie bliskich.
Powinnismy sie wspierac, piszac i mowiac przede wszystkim o tym, co i w jaki sposob nam pomoglo.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Coopers » 05 sie 2020, 09:43

Jest stowarzyszenie, jak i grupa osób wspierająca się po stracie najbliższych, dzięki którym i ja powoli próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Jeżeli ktoś by chciał informacji w tym temacie proszę na priv pisać.
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Nikita » 24 sie 2020, 14:25

Generalnie za malo jest milosci wsrod ludzi...niestety ale nasza Ziemia to wyjatkowo niski swiat...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Elka » 25 sie 2020, 08:23

Nikita pisze:Generalnie za malo jest milosci wsrod ludzi...niestety ale nasza Ziemia to wyjatkowo niski swiat...


Wsrod dorastajacej mlodziezy jest zbyt wiele internetu i onlinowego zycia..... o ktorym my nie mamy pojecia...
Czasem mozna zyc bardzo blisko ze swoimi dziecmi- dzieckiem, ale kazde jest inne, jedno jest otwarte, drugie bardziej skryte w sobie mimo ze my jestesmy do niego otwarci... niestety w lutym tego roku moja 14 letnia corka probowala sie zabic... przedawkowala tabletki... okazalo sie ze rowniez sie olaeczala.. nikt z nas tego nie zauwazyl nikt.. bylam w calkowitym szoku a wydawalo mi sie,ze wszystko jest w porzadku- byla ciagle taka sama.... zadnych wyraznych zmian.. wydawalo mi sie ze mam z nia dobry kontakt i to wszystko wydawalo mi sie... to bardzo trudne przezycie dla matki i dziecka rodzenstwa i wszystkich... szok... nie potrafilam na siebie spojrzec mialam wyrzuty ze to moja wina, kiedy patrzylam na nia czulam zal..
nie dowiedzielismy sie dokladnie od niej co nia kierowalo - byl to impuls ... byla wtedy chora i zle sie czula... od tamtej pory chodzi na terapie i spotkania z psychologiem, jest duza zmiana,ale strach wciaz we mnie jest o nia....
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: Nikita » 26 sie 2020, 12:47

Kazde dziecko to juz gotowa uksztaltowana dusza, ktora przyszla do odpowiedniej rodziny. Takze rodzice nie zawsze maja wplyw i kontrole nad dzieckiem. Dziecko robi swoje wlasne doswiadczenia i dokonuje wyborow. Oczywiscie, ze rodzina ma duzy wplyw ale dzieciak to osobna jednostka, ktora sama podejmuje decyzje. Piszac, zre malo jest milosci w naszym swiecie mialam na mysli takie ogolna refleksje nad nasza Ziemia...ale wiem, ze kazdy z nas jest indywidualna jednostka i kazdy z nas jest inny...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: ZabaZaba » 06 wrz 2020, 18:55

Czy ktoś wie czy działa taka grupa samopomocowa dla rodziców po stracie dzieci we Wrocławiu?
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Samobójstwa dzieci

Postautor: danut » 06 wrz 2020, 19:26

ZabaZaba pisze:Czy ktoś wie czy działa taka grupa samopomocowa dla rodziców po stracie dzieci we Wrocławiu?


Nie jestem z Wrocławia to nie pomogę Ci w tych namiarach, ale mogę pomóż tu od siebie. Ważne jest byś nie przyjmowała takiego kierunku myślenia, że samobójstwo to jest wielki grzech i w zaświatach spotka samobójcę za to kara. Nie chodzi o to, że "hulaj dusza, piekła nie ma", ale o to, że ta sprawa zupełnie inaczej wygląda niż to jak na ten temat wypowiadały się dawne wierzenia. Miałam spotkania z tymi co odeszli i oni nakreślili mi obraz tego co z nimi się dzieje po tym fakcie. Dlatego jestem pewna tego co piszę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Depresja - pomoc

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości