Depresja i CHAD

Forum dla osób cierpiących na depresję. Wymiana doświadczeń w radzeniu sobie z tą chorobą, spirytystyczne podejście, konwencjonalne podejście
Regulamin forum
Zamieszczane w tym forum materiały i dyskusje mają na celu pomoc osobom cierpiącym na depresję. , Regulamin viewtopic.php?f=2&t=412&p=4054#p4054

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Krzysztoff » 17 kwie 2016, 20:51

Hej Casandro super że wróciłaś , twoje opowiadanie jest mocne i szczere aż do bólu myślę że pomoże niejednemu, nam wszystkim oraz różnym osobom które będą odwiedzać to forum

Masz rację , że dobry lekarz to podstawa a że są lepsi i gorsi - z tym się spotykamy na każdym kroku, warto szukać tych najlepszych, specjalizujących się w konkretnych chorobach. a powiedz mi czy zastanawiałaś się nad hipnozą ? Jeśli chodzi o stany lękowe to podobno może być użyteczne .
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Casandra » 18 kwie 2016, 11:00

Nikita dziękuję za te słowa, uśmiech na cały dzień mam już gwarantowany:-)

Wiecie, najlepsza w tym wszystkim jest chyba świadomość, że aby pomagać lub otrzymywać pomoc czasem trzeba tak niewiele. Dobre słowo, poklepanie po ramieniu, powiedzenie komuś "dasz radę, wierzę w ciebie", nakierowanie na pozytywne myślenie...to często więcej niż ofiarowanie worka pieniędzy.
Dobro i zło, jakie czynimy lubią do nas wracać jak bumerang. Często my sami jesteśmy dla siebie największym zagrożeniem. Chociażby taka depresja - to jak włączenie przycisku wewnętrznej autodestrukcji. Mówią, że jesteśmy tym co jemy:-), ale bardziej jesteśmy tym, co myślimy. Szczególnie, że jak wiemy (wierzymy) są istoty, które karmią się naszymi negatywnymi emocjami i przyczepiają do nas jak jemioła do drzewa. Wielu specjalistów udowodniło, że negatywne myślenie może doprowadzić nie tylko do szybkiej śmierci samobójczej, ale i też powolnego konania w męczarniach. Ile chorób jesteśmy w stanie wywołać (ale i pokonywać) za pomocą naszej woli i podświadomości? Zdaniem mojego neurologa - praktycznie wszystkie.

Myślę, że powinny o tym pamiętać wszystkie osoby, które zmagają się z depresją, stanami lękowymi, CHAD, maniami różnego rodzaju. Każdy z nas ma w sobie ogromne moce mogące budować, bądź rujnować. Nasz wybór. Tylko nasz.
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Casandra » 18 kwie 2016, 11:14

Krzysztoff tak, myślałam nad tym. Jednak "grzebanie" w moim umyśle trochę mnie przeraża. Sama się boję, co tam można znaleźć:-)

Nie wiem, czy już o tym pisałam, ale swego czasu poznałam wspaniałą terapeutkę. Ta kobieta sama w życiu wiele przeszła. Ma dyplomy z wielu dziedzin, między innymi ćwiczyła hipnozę pod okiem jakiegoś warszawskiego profesora. Miała ogromne sukcesy na koncie, ale przyszedł moment, kiedy jeden błąd sprawił, że postanowiła nigdy więcej się tym nie zajmować. Otóż hipnoza u jednej z pacjentek ujawniła, że była ona molestowana w dzieciństwie przez ojca (ojczyma - nie pamiętam). Podświadomość tej kobiety to wyparła, jednak ujawniało się to poprzez ogromne problemy z utrzymywaniem zdrowych relacji w związkach pacjentki (emocje plus kłopoty łóżkowe). Przed sesją ustaliły z pacjentką, że nie będzie ona nic z tej sesji pamiętała (taki był jej wybór). Sesje te bardzo pomogły, kobieta została w dużej mierze uzdrowiona wewnętrznie i wszystko zaczęło się jej układać. Zgodnie z umową nie wiedziała co ujawniły sesje hipnozy. Jednak ostatnia sesja została przez tą terapeutkę źle zakończona (drobny ale istotny błąd). Niby pacjenta nic po niej nie pamiętała...ale do czasu. Na widok ojca (ojczyma) podczas jakiegoś spędu rodzinnego wszystko stanęło jej przed oczami jak film. Przypomniała sobie każdy szczegół i doprowadziło to do tragedii rodzinnej. Nie pamiętam dokładnie, ale były awantury, rękoczyny, załamania nerwowe kilku osób, parę rozbitych związków z samobójstwem w tle. Terapeutka przestraszyła się tego, co się stało i od tamtej pory "nie tyka" tego tematu.

I chyba przez tą opowieść mam jakąś blokadę:-)
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Nikita » 18 kwie 2016, 12:55

Terapeutka dokopala sie do prawdziwej przyczyny...i przyczyna bylo zachowanie sie ojca czy ojczyma...wiec odpowiedzialnosc za tragedie ponosi wlasnie ten mezczyzna....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Krzysztoff » 19 kwie 2016, 22:03

Casandra pisze:Krzysztoff tak, myślałam nad tym. Jednak "grzebanie" w moim umyśle trochę mnie przeraża. Sama się boję, co tam można znaleźć:-)

No tak ale to właśnie może być klucz do rozwiązania problemów. W pewnej książce był taki przykład że człowiek bał się wychodzić z domu (obsesyjnie) po zdarzeniu w którym znalazł ciało w lesie. Po hipnozie okazało się że jako dziecko był świadkiem zabójstwa swojej matki, co wywołało u niego taką traumę. Po uświadomieniu sobie tego faktu - wrócił do zdrowia

Casandra pisze: wszystko stanęło jej przed oczami jak film. Przypomniała sobie każdy szczegół i doprowadziło to do tragedii rodzinnej. Nie pamiętam dokładnie, ale były awantury, rękoczyny, załamania nerwowe kilku osób, parę rozbitych związków z samobójstwem w tle. Terapeutka przestraszyła się tego, co się stało i od tamtej pory "nie tyka" tego tematu.

I chyba przez tą opowieść mam jakąś blokadę:-)

Dziwię się trochę tej terapeutce(że zrezygnowała z dalszej terapii), przecież w terapii konwencjonalnej też takie informacje mogły by wypłynąć, tzn. pacjent mógł by sobie przypomnieć, co wtedy ?
Nawet jeżeli zakwalifikujesz taki przypadek jako błąd - to przecież każdy terapeuta czy lekarz musi się z tym liczyć .

Swoją drogą myślę tak samo jak Nikita, czyli prawda wyszła na jaw, ofiara przemocy uwolniła się od brzemienia, sprawca i jego otoczenie musieli stawić czoła informacji o faktach. Kto wie jaki jest całkowity bilans tego zdarzenia , być może uchroniło to wiele dzieci przed takim samym losem?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Depresja i CHAD

Postautor: danut » 19 kwie 2016, 22:11

Zgadzam się z przedmówcami - odkrycie powodu naszych problemów psychicznych leczy je, pozwala nam z nimi się zmierzyć, to wydobycie ich na światło dzienne jest pomocne, a nie ukrycie ich, które jeszcze bardziej pogłębia stany psychotyczne, sprawa ta jest bardzo dobrze znana psychologii.

Dlatego mam pewne podejrzenia do samej terapeutki i porzucenia przez nią praktyk. Mogło okazać się, że podczas hipnozy wgrała tej osobie po prostu fałszywe wspomnienia, które nigdy się nie wydarzyły a na domiar złego krzywdziły wiele ludzi i to uwierzenie w nie spowodowało ten problem.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Casandra » 19 kwie 2016, 22:21

W takim razie mam pytanko - znacie kogoś godnego zaufania i dobrego w swoim fachu, kto znałby się na takiej hipnozie? Kogoś byście polecili?
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Nikita » 20 kwie 2016, 07:35

Terapeutka moze byc dobra tylko to co sie potem wydarzylo musialo nia wstrzasnac. To musi byc na pewno wrazliwa osoba.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Krzysztoff » 24 kwie 2016, 16:39

Na pewno bardzo znany jest Kaczorowski
Ale czy jest polecany w kwestii terapii to musisz sama sprawdzić
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Depresja i CHAD

Postautor: Mirek » 24 kwie 2016, 20:11

O problemach trzeba głośno mówić. Nie narzekać. Bo wtedy zawsze znajdzie się ktoś, kto pokaże nam całą naszą sytuację z innej perspektywy, która pomoże nam wyjść z kłopotów.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Depresja - pomoc

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości