Nasz Dom

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Re: Nasz Dom

Postautor: Xsenia » 06 lis 2014, 09:11

Obserwator pisze:Idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, (...) potem przyjdź i choć za Mną (Mt 19, 21)

A jak tego nie zrobisz to cię zabiję (Dz 5, 1-11).
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasz Dom

Postautor: Mirek » 06 lis 2014, 10:58

I tak Apostołowie mordowali,
gdy im wyznawcy całego majątku nie oddawali ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasz Dom

Postautor: Obserwator » 14 lis 2014, 11:27

Wracając do tematu Naszego Domu.

Zacząłem czytać "Leczenie i samouzdrawianie" Moreiry. O dziwo to co znalazłem w jego książce (chodzi o wiedzę medyczną na temat ciała duchowego ) Jest połączone z przekazami Andre Luiza. Zaczynam rozumieć, że popełniłem pewien błąd w podejściu do "Naszego Domu". Szukałem w nim wyjaśnień: "dlaczego" a tam jest tylko odpowiedź na pytanie "Jak jest" . To Moreira stara się odpowiedzieć "dlaczego" w dużo bardziej naukowy sposób, zajmując się medycyną spirytystyczną.

Następna sprawa to podejście do świata. Jeśli postrzega się go jako narzędzie służące do rozwoju a nie tylko zimne martwe miejsce pełne materii (moje naleciałości z czasów ateizmu) to wtedy logiczne jest to, że duch po deinkarnacji aby dalej się rozwijać, musi znaleźć się w otoczeniu dla niego przyjaznym i zrozumiałym. Przynajmniej duch na niewysokim jeszcze poziomie rozwoju.

Cóż mam nadzieję że Chico wybaczy mi, że zbłądziłem oceniając jego dzieło ;) :)
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasz Dom

Postautor: Mirek » 14 lis 2014, 11:47

Błądzić jest rzeczą ludzką ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasz Dom

Postautor: soldado » 19 lis 2014, 22:16

Obserwator pisze:Wracając do tematu Naszego Domu.

Zacząłem czytać "Leczenie i samouzdrawianie" Moreiry. O dziwo to co znalazłem w jego książce (chodzi o wiedzę medyczną na temat ciała duchowego ) Jest połączone z przekazami Andre Luiza. Zaczynam rozumieć, że popełniłem pewien błąd w podejściu do "Naszego Domu". Szukałem w nim wyjaśnień: "dlaczego" a tam jest tylko odpowiedź na pytanie "Jak jest" . To Moreira stara się odpowiedzieć "dlaczego" w dużo bardziej naukowy sposób, zajmując się medycyną spirytystyczną.

Następna sprawa to podejście do świata. Jeśli postrzega się go jako narzędzie służące do rozwoju a nie tylko zimne martwe miejsce pełne materii (moje naleciałości z czasów ateizmu) to wtedy logiczne jest to, że duch po deinkarnacji aby dalej się rozwijać, musi znaleźć się w otoczeniu dla niego przyjaznym i zrozumiałym. Przynajmniej duch na niewysokim jeszcze poziomie rozwoju.

Cóż mam nadzieję że Chico wybaczy mi, że zbłądziłem oceniając jego dzieło ;) :)


....podejście do świata, jeśli postrzega się go jako narzędzie służące do rozwoju.... - bardzo słuszna uwaga. :)
Świat, w którym żyjemy w tej chwili, to tylko hologram, jakich jest we wszechświecie wiele.
Hologram ten tak jak napisałeś, służy nam do rozwoju, a rzeczywistość, z której tutaj przybyliśmy i do której wrócimy, jest prawdziwą rzeczywistością, w której możemy w pełni wykorzystać swoje umiejętności, które mamy jako Istoty Wielowymiarowe.
Hologram nas ogranicza, wchodząc tutaj posługujemy się tak jak np. w jakiejś grze - avatarem, którym jest nasze ciało, a które przypisane jest również do tego wymiaru egzystencji.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nasz Dom

Postautor: Krzysztoff » 05 gru 2014, 12:42

Widzę , że można kupić "Nasz Dom" na CD w empiku

http://www.empik.com/nasz-dom-de-assis- ... 342,film-p
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasz Dom

Postautor: Obserwator » 05 gru 2014, 22:42

Krzysztoff pisze:Widzę , że można kupić "Nasz Dom" na CD w empiku

http://www.empik.com/nasz-dom-de-assis- ... 342,film-p


Dzięki za info :D

Poedukuję trochę rodzinę :)
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasz Dom

Postautor: czarnyMag » 01 sty 2015, 00:31

Bohater (dusza) tej książki to duch materialisty zapewne gdyż takie wyobrażenia o życiu po śmierci w tej enklawie nie miałem nawet na głębokim haju :)))
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Nasz Dom

Postautor: konrad » 13 sty 2015, 23:36

Widać, że dystrybucja filmu bardzo pomaga w rozszerzaniu wiedzy o spirytymie, bo od kiedy płyty trafiły do sprzedaży, wzrosła też sprzedaż książki. :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasz Dom

Postautor: Mirek » 14 sty 2015, 06:54

Słabo działa reklama tego filmu. Wydawca nie postarał się. Wtedy wzrost zainteresowania byłby większy.
Ja go reklamuję wśród swoich klientów i odzew jest bardzo pozytywny, szczególnie wśród osób, ktore niedawno straciły bliską osobę :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości