Program dla młodych spirytystów

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: cthulhu87 » 27 kwie 2015, 09:08

Mirek pisze:Poobserwuj ludzi którzy odeszli od Kościoła i jaki jest ich stosunek do Boga, i to co się z Nim wiąże. Swój przypadek nie możesz rozpatrywać w stosunku do ogółu.


Sporo ludzi na tym forum odeszło od Kościoła (albo pozostaje w nim tylko formalnie). Nie widzę problemu z ich stosunkiem do Boga ;) . Może się mylę i prowadzisz jakieś badania statystyczne zakrojone na szeroką skalę, które są reprezentatywne dla wszystkich ludzi odchodzących od kościoła... i które prowadzą do jakichś odmiennych wniosków.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Mirek » 27 kwie 2015, 10:17

Bo to nie jest problem, dlatego go nie widzisz ;)
Ci ludzie na forum znaleźli spirytyzm. Ich nie brałem w ogóle pod uwagę :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Xsenia » 27 kwie 2015, 11:23

Pablo diaz pisze:Jeśli odbierasz z wielką wrazliwością słowa chrześcijaństwo itp. to może nie skupiaj uwagi na tym ,co cię razi ,a na zawartości przekazu ,który jest bardzo pouczający

Pablo ale pierwsze punkty w tym przekazie odrzucam na dzień dobry:
"Zaakceptować kierownictwo Jezusa" - nie ma mowy, Jezusa nie uważam za Boga i nie uważam nawet za Ducha Wyższego,
"Poświęcić się ewangelii" - Ewangelii spirytyzmu, czy Biblii? Jeśli Biblii to nie ma mowy, to bajka dla dzieci (i to tych niegrzecznych).
Reszta mi pasuje jak najbardziej :D
No (jako pierwsza ortograficznie czepialska ;) ) jeszcze tylko "To jest program.Niech Bóg pomorze nam go spełnić." Pomorze to Kartuzy, Gdańsk i Ustka. A "pomoże", bo pomag:D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Pablo diaz » 28 kwie 2015, 05:53

Xsenia pisze:
Pablo diaz pisze:Jeśli odbierasz z wielką wrazliwością słowa chrześcijaństwo itp. to może nie skupiaj uwagi na tym ,co cię razi ,a na zawartości przekazu ,który jest bardzo pouczający

Pablo ale pierwsze punkty w tym przekazie odrzucam na dzień dobry:
"Zaakceptować kierownictwo Jezusa" - nie ma mowy, Jezusa nie uważam za Boga i nie uważam nawet za Ducha Wyższego,
"Poświęcić się ewangelii" - Ewangelii spirytyzmu, czy Biblii? Jeśli Biblii to nie ma mowy, to bajka dla dzieci (i to tych niegrzecznych).
Reszta mi pasuje jak najbardziej :D
No (jako pierwsza ortograficznie czepialska ;) ) jeszcze tylko "To jest program.Niech Bóg pomorze nam go spełnić." Pomorze to Kartuzy, Gdańsk i Ustka. A "pomoże", bo pomag:D


Basiu jestem bardzo słaby z j.polskiego choć przyznam ,że ,,sztuczkę,,wymiany g na ż znam z podstawówki ,a tak na marginesie to niewiele osiągów mam w szkolnictwie.Przepraszam najmocniej za moją niepełnosprawność ortograficzną :roll:
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Xsenia » 28 kwie 2015, 08:20

Pablo diaz pisze:Basiu jestem bardzo słaby z j.polskiego choć przyznam ,że ,,sztuczkę,,wymiany g na ż znam z podstawówki ,a tak na marginesie to niewiele osiągów mam w szkolnictwie. Przepraszam najmocniej za moją niepełnosprawność ortograficzną

HA z matury z polskiego miałam mierny i z pisemnej części, i z ustnej. Ale tak jakoś wryła mi się na zawsze różnica pomiędzy "może", a "morze". :) I bez przesady, to miał być żart a pro po mojego czepialstwa ortograficznego :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości