Program dla młodych spirytystów

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Program dla młodych spirytystów

Postautor: Pablo diaz » 26 kwie 2015, 10:35

Przepraszam administratorów,że tak ,,rzucam,,po całym forum przekazami Ducha Emmanuela :oops: ,ale dopiero teraz moja malutka i lekkomyślna główka wpadła na to ,że może ten ,,zakątek,, będzie odpowiednim miejscem na fragmenty zwiazane z Chico i jego opiekunem Emmanuelem ?
Jeśli nie to proszę zmienić w inny wątek :)


W dniu 11 pażdziernika 1947r. kilka osób z grupy,,Młodzieży Spirytystycznej Petropolis,,zebrało się na spotkaniu w Pedro Leopoldo.
Po kilku doktrynalnych notatkach panna Zilda Portugal zwróciła się do Emmanuela o program dla młodych spirytystów,a dobra drogoczynna ręka Chico napisała tak:



PROGRAM CHRZEŚCIJAŃSKI:


Zaakceptować kierownictwo Jezusa

Poświęcić się ewangelii

Opanować swoje emocje

Rozwijać wyższe uczucia

Akceptować w sobie wzniosłe cechy

Upiększać w sobie aspiracje i pragnienia



Walczyć z nieuporządkowanymi pasjami sfery intymnej

Oczyszczać w sobie cnotę

Intensywnie pogłębiać wiedzę,kulturę ,oraz doskonalić umiejętności



Oświecać rozumowanie

Umacniać wiarę

Potęgować nadzieję



Pielęgnować dobro

Siać prawdę

Odnawiać własną drogę budując ją szczytnym surowcem




Nie szukać tam ,gdzie włożyć można,jak najmmniej wysiłku

Wyłączyć wymówki,które odraczają szalchetne przysługi

Będąc sekretarzem własnego budynku poszerzać ducha służby



Realizować dobro,zanim wcześniej nauczać jej będziesz innych

Wykorzystywać wysokie ideały,które prowadzą do wiary

Wznosić myśli na plan wyższy



Pozyskiwać czas,wykorzystując godziny

Z odwagą i odpowiedzialnością podchodzić do ludzkich problemów

Chronić ignorantów i złych ludzi



Pomagać chorym i słabym

Włączyć światło dobrej woli tam ,gdzie jest smutek i niezrozumienie

W przeszkodach,które stoją nam na drodze znaleść odpowiednie zasoby do przezwyciężenia siebie


Wytrwać w dobrym aż do końca walki

Ponad wszystkimi wymaganiami ziemskiego życia,reformę siebie odnajdywać w Jezusie Chrystusie

EMMANUEL

To jest program.Niech Bóg pomorze na go spełnić.


Z serii ,,Poruszające historie Chico Xaviera,,
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Hansel » 26 kwie 2015, 12:17

Pablo diaz pisze:Walczyć z nieuporządkowanymi pasjami sfery intymnej
:?:
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Riko » 26 kwie 2015, 15:12

No cóż,tylko na pierwsze 3 linijki będę potrzebował co najmniej 6 wcieleń - a to i tak wersja optymistyczna :roll:
jestem dzieckiem ziemi i nieba gwiaździstego,ale mój ród jest niebiański
Awatar użytkownika
Riko
 
Posty: 84
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:55
Lokalizacja: Dublin

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Nikita » 26 kwie 2015, 16:30

Musze to przeczytac iles razy...ale bardzo wspaniala wiedza...a teraz jak to wprowadzic w zycie?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Xsenia » 26 kwie 2015, 23:13

Pablo diaz pisze:Po kilku doktrynalnych notatkach panna Zilda Portugal zwróciła się do Emmanuela o program dla młodych spirytystów,a dobra drogoczynna ręka Chico napisała tak:
PROGRAM CHRZEŚCIJAŃSKI:

Szkoda, że to tylko dla chrześcijan. Ja już nie jestem chrześcijanką, więc to nie dla mnie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Pablo diaz » 27 kwie 2015, 05:59

Basiu jesteś bardzo wrażliwą osobą :)
Program nie jest -TYLKO -dla chrześcijan :)
Jeśli odbierasz z wielką wrazliwością słowa chrześcijaństwo itp. to może nie skupiaj uwagi na tym ,co cię razi ,a na zawartości przekazu ,który jest bardzo pouczający :)

Miłego dnia :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Nikita » 27 kwie 2015, 07:18

Program chrzescijanski wcale nie oznacza , ze jest tylko dla chrzescijan ...oznacza jedynie, ze wyplywa z chrzescijanskiej nauki....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Mirek » 27 kwie 2015, 08:48

Nikita pisze:Program chrzescijanski wcale nie oznacza , ze jest tylko dla chrzescijan ...oznacza jedynie, ze wyplywa z chrzescijanskiej nauki....

A jak ktoś ma awersję do Chrześcijaństwa, to może ten program odrzucić tylko i wyłącznie z tego powodu ze szkodą dla siebie. Również w innych dziedzinach życia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: cthulhu87 » 27 kwie 2015, 08:52

Mirek pisze:A jak ktoś ma awersję do Chrześcijaństwa, to może ten program odrzucić tylko i wyłącznie z tego powodu ze szkodą dla siebie. Również w innych dziedzinach życia.


Odrzucam prymat papieski, przykazania kościelne, tezę o zmartwychwstaniu Jezusa, dogmat trynitarny, naukę o "łasce", grzechu pierworodnym itd. itp. - czy zmusza mnie to jednocześnie do odrzucenia moralności ewangelicznej wyrażonej np. w Kazaniu na Górze? Przeciwnie, wydaje się, że czysta nauka moralna lepiej trafia do umysłu oczyszczonego ze zbędnej dogmatyki i tradycji narosłej w różnych uwarunkowaniach kulturowych i historycznych.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Program dla młodych spirytystów

Postautor: Mirek » 27 kwie 2015, 08:55

cthulhu87 pisze:
Mirek pisze:A jak ktoś ma awersję do Chrześcijaństwa, to może ten program odrzucić tylko i wyłącznie z tego powodu ze szkodą dla siebie. Również w innych dziedzinach życia.


Odrzucam prymat papieski, przykazania kościelne, tezę o zmartwychwstaniu Jezusa, dogmat trynitarny, naukę o "łasce", grzechu pierworodnym itd. itp. - czy zmusza mnie to jednocześnie do odrzucenia moralności ewangelicznej wyrażonej np. w Kazaniu na Górze? Przeciwnie, wydaje się, że czysta nauka moralna lepiej trafia do umysłu oczyszczonego ze zbędnej dogmatyki i tradycji narosłej w różnych uwarunkowaniach kulturowych i historycznych.

Poobserwuj ludzi którzy odeszli od Kościoła i jaki jest ich stosunek do Boga, i to co się z Nim wiąże. Swój przypadek nie możesz rozpatrywać w stosunku do ogółu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości