*=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

*=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Krzysztoff » 21 paź 2015, 13:47

Otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie poniższego, myślę ciekawego komunikatu na naszym forum, przeczytajcie, zastanówcie się, może ktoś z Was chce się podzielić swoją historią z redakcją programu "Nie Do Wiary" :


Dzień dobry.

Z tej strony redakcja programu „Nie Do Wiary”.

Już od ponad dwóch lat jesteśmy nieobecni w przestrzeni telewizyjnej, ale nie próżnujemy i cały czas dokumentujemy różnego rodzaju tematy, które mogłyby, mamy nadzieję, w niedalekiej przyszłości stworzyć nowy sezon tego znanego, a w pewnych kręgach nawet kultowego programu. Nie chcemy wracać do klasyki i zajmować się wydarzeniami czy też zjawiskami, które kilka razy były już badane przez różnej maści specjalistów, nie chcemy po raz kolejny odgrzewać tematów, które w mniejszym lub większym stopniu zafunkcjonowały w środowisku osób mocno zainteresowanych zjawiskami paranormalnymi. Chcemy pokazać, że ta sfera niewyjaśnionych zagadek i tajemnic cały czas się poszerza i my, jako Strefa 11, wracamy do badań nad tym, co wykracza poza granicę ludzkiego poznania. Znowu chcemy się z tym zmierzyć.

Dlatego, dzięki uprzejmości administratorów, zwracamy się do Was Forumowicze, z prośbą o pomoc. Jeżeli doświadczyliście czegoś, lub jeśli doświadczacie tego przez cały czas i macie czas, ochotę i odwagę się tym podzielić z nami, to dajcie nam znać. W szczególności interesują nas miejsca, które w jakiś sposób ktoś może postrzegać jako nawiedzone. Nie ograniczajcie się i piszcie do nas o wszystkim. Program NDW zawsze słynął z opracowania tematów zwykłych domów, w których dzieją się rzeczy niezwykłe. Na tym też się skupiamy. Jeżeli to u Was dochodzi do zjawisk, których nie potraficie wytłumaczyć, lub jeżeli jakiekolwiek „symptomy miejsc nawiedzonych” mają miejsce u Waszych rodzin, znajomych, znajomych znajomych to dajcie nam znać. Chcemy zbadać każde takie miejsce.

Jeżeli jednak znacie miejsca w Waszej okolicy, pomijając staropolskie legendy o białych damach i zbłąkanych rycerzach, i chcielibyście nam o tym opowiedzieć – piszcie.

Jeżeli sami, jako jednostki, czujecie, że zjawiska paranormalne Was dotyczą, na jakikolwiek sposób: medium, pomagacie innym albo sami potrzebujecie pomocy – piszcie.

Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych tym ogłoszeniem o kontakt POD ADRESEM MAILOWYM: l.sarlej@tvn.pl (nie zawsze mamy czas na lekturę Waszego forum). Odpowiemy NA KAŻDE ZGŁOSZENIE. Wasz kontakt z nami nie oznacza od razu udziału w programie telewizyjnym, to tylko niezobowiązująca rozmowa dokumentacyjna, więc prosimy: nie obawiajcie się, że samo wysłanie maila, lub późniejszy ewentualny kontakt telefoniczny czy też rozmowa w cztery oczy będzie Was do czegoś obligować. Na początek przekonajmy się, czy mamy jeszcze w Polsce, teraz, na przestrzeni kilku ostatnich lat, do czynienia ze zjawiskami paranormalnymi.

Podajcie to ogłoszenie dalej, jeśli jesteście przekonani, że ktoś więcej powinien tę prośbę przeczytać.
Pozdrawiamy
Redakcja NDW.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Pawełek » 21 paź 2015, 17:37

Ja chciałem tylko taką uwagę osobistą zgłosić. Pewnie się znajdą osoby, które może będą chciały coś opowiedzieć, lecz chciałbym również zaproponować by takie osoby skonsultowały się z administracją. Chodzi mi o to że taka osoba prawdopodobnie również reprezentowałaby te forum, jak również sam spirytyzm (jeśli oczywiście "wierzy" w spirytyzm), więc dobrze by było gdyby osoba, która nie jest jeszcze bardzo zaznajomiona z tematem by się trochę podszkoliła w zakresie jak to wszystko wygląda w spirytyzmie. Nie chodzi oczywiście o to by nie mieli opowiadać o swoich przeżyciach, czy mieli mówić to co administracja chcę, tylko że jeśli zaczną coś opisywać, opowiadać to aby odróżnić to co jest ich subiektywną opinią, a co jest według zasad spirytyzmu. Może to być szansa by dobrze przedstawić widzom (o ile wyjdzie kolejny sezon) spirytyzm, żeby nie szerzono dalej stereotypu że to zło i tylko wywoływanie duchów.

Chyba się dobrze wypowiedziałem, jak ktoś ma więcej pytań o co mi chodzi to proszę pytać :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Nikita » 21 paź 2015, 17:44

Pawelek masz zupelna slusznosc..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Wiatr1000 » 06 lis 2015, 21:08

Domy nawiedzone?

Czemu mnie ogarnia sceptycyzm i myśl o zrobieniu sezonu dla kasy z wykorzystanie osób, które traktują to zagadnienie poważnie? Radziłbym się zastanowić oraz zorientować się jak poprzednie sezony były odbierane przez widzów. Jeśli cała otoczka była raczej tylko takim show dla widzów albo widzowie odbierali to jako bajki to ciężko będzie przekazać powagę tego. Skutek tego może być odwrotny bo widzowie coś poważnego odbiorą jako bujdę i spirytyzm wyjdzie nie jako zagadnienie/dziedzina by rozwijać ją i interesować się nią ale ośmieszona...

Kwestie ufo są ośmieszane i bagatelizowane czemu nie to robić? Lepiej być ostrożnym niż się pchać na show i zdobycie widzów, zainteresowanych.... Wiele było przypadków w życiu, że ludzie omamieni czymś, szybkich zyskiem, pozycją lub nawet reklamą czegoś zostali strąceni na sam dół przez krótkowzroczność ;) Spokojnie to nie ucieknie a może wizerunek zostanie stracony :)
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Obserwator » 07 sty 2016, 23:26

Oglądałem ten program, ale moim zdaniem przypomina amerykańskie wersje show nastawione na zaszokowanie odbiorcy i chodzi głownie o show, a nie o przekazanie konkretnych informacji. Nie chciałbym aby spirytyzm był postrzegany tylko i wyłącznie jako "religia" łowców duchów, a to podejrzewam wyniknie z takiego programu.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Hemingway » 14 lut 2016, 21:24

lepiej niz chociaz tam cos o tym mowia, niz wcale. w uk jest taki program gdzie ekipa telewizyjna jezdzi w nawiedzone miejsca i probuje filmowac ewentualne zjawy w nocy kamera na podczerwien. dobrze sie to oglada.
Hemingway
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2016, 20:43
Lokalizacja: Londyn

Re: *=> Program "Nie Do Wiary" - prośba od redakcji programu

Postautor: Elfi » 08 mar 2016, 15:40

Ma ktoś jakieś informacje kiedy ma być emitowany kolejny sezon? W Internecie cisza.
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości