Definicja Spirytysty

Definicja Spirytysty

Postautor: Hansel » 11 mar 2015, 19:18

Zastanowił mnie teraz ten problem: jakie właściwie warunki trzeba spełniać żeby nazywać siebie Spirytystą ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2015, 23:49

Hansel pisze:Zastanowił mnie teraz ten problem: jakie właściwie warunki trzeba spełniać żeby nazywać siebie Spirytystą ?


Spirytysta w przeciwieństwie do okultysty nic nie sprawdza i w ciemno wierzy duchom :)
Okultysta w przeciwieństwie do spirytysty wszystko sprawdza i żadnym duchom w nic nie wierzy (traktuje je jak szmatę:)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: cthulhu87 » 19 kwie 2015, 00:27

czarnyMag pisze:
Hansel pisze:Zastanowił mnie teraz ten problem: jakie właściwie warunki trzeba spełniać żeby nazywać siebie Spirytystą ?


Spirytysta w przeciwieństwie do okultysty nic nie sprawdza i w ciemno wierzy duchom :)
Okultysta w przeciwieństwie do spirytysty wszystko sprawdza i żadnym duchom w nic nie wierzy (traktuje je jak szmatę:)


Jesteś już dużym chłopcem. Chyba wiesz, że elementarna kultura osobista wymaga, aby ludzi (żywych i nieżywych) nie traktować jak szmatę?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: czarnyMag » 19 kwie 2015, 00:49

cthulhu87 pisze:Jesteś już dużym chłopcem. Chyba wiesz, że elementarna kultura osobista wymaga, aby ludzi (żywych i nieżywych) nie traktować jak szmatę?


Złemu nie da się zaszkodzić. A kultura osobista na nic się zda jak Twój "rozmówca" na wstępie "na powitanie" zabija ci na Twoich oczach Twego czworonoga! Wprawdzie być może przychodzi wbrew swej woli ale takie zachowanie jest karygodne!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Nikita » 19 kwie 2015, 08:28

Ja zawsze idealizuje i mowie jacy powinnismy byc...oczywiscie tacy nie ejstesmy ale moze powinnismy dazyc do idealu: No wiec dla mnie spirytysta czy raczej ideal spirytysty to czlowiek otwarty, dobry, pomagajacy innym, wrazliwy na cierpienie drugiego czlowieka, kierujacy sie w zyciu miloscia i milosierdziem wobec siebie i bliznich oraz natury i zwierzat, to czlowiek zdobywajacy wiedze z roznych publikacji oraz wcielajacy w zycie zasady moralne, czlowiek, ktory nieustannie nad soba pracuje i chce dobrze dla siebie i ludzkosci.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: 000Lukas000 » 20 kwie 2015, 05:51

czarnyMag pisze:
Hansel pisze:Zastanowił mnie teraz ten problem: jakie właściwie warunki trzeba spełniać żeby nazywać siebie Spirytystą ?


Spirytysta w przeciwieństwie do okultysty nic nie sprawdza i w ciemno wierzy duchom :)
Okultysta w przeciwieństwie do spirytysty wszystko sprawdza i żadnym duchom w nic nie wierzy (traktuje je jak szmatę:)


Wręcz odwrotnie, Spirytysta nigdy nie będzie traktował przekazu jako natchniony, pierwsze go przeanalizuje na podstawie tego co sobą niesie, jeśli przekaz choćby w małej części będzie miał skazę, czyli będzie niespójny lub będzie uczył czegoś niezgodnego z zasadami miłosierdzia, wtedy go odrzuci.

Lepiej bowiem odrzucić 1000 prawd niż przyjąć jedno kłamstwo na wiarę.


A co do tego kim jest spirytysta to proponuje poczytać o tym w ewangelii wg. spirytyzmu.

Pyt.

Jeśli wielu ze Spirytystów zbłądziło, po czym poznamy tych, którzy kroczą właściwą drogą?

Odp.

Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Nikita » 20 kwie 2015, 07:14

Ostatnio stalismy sie tacy troche zadziorni...skaczemy sobie do gardel z byle powodu, krytykujemy sie ciagle na forum. Za malo w nas milosierdzia. No ale jestesmy tylko ludzmi, prawda? Musimy sie nauczyc kochac i szanowac, traktowac z przyjaznai i otwartoscia. Jest tez w nas duzo dobra i mamy dobre odruchy i chcemy dobrze. Wspierajmy sie w tej drodze ku doskonalosci... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: karolina86 » 20 kwie 2015, 07:39

Nikita zgadzam sie z Toba w 100%. Jezeli cos jeszcze moge od siebie dorzucic to jest mi przykro gdy czytam niektore wpisy.. dla osoby ktora poznaje dopiero spirytyzm jest to troche zniechecajace gdy widzi wlasnie takie "skakanie sobie do gardel". Ale tak jak powyzej jestesmy tylko ludzmi wiec chcialabym zyczyc nam wszystkim wiecej empatii, milosci do drugiego czlowieka.
"Czyn drugiemu tak, jak chcialbys aby Tobie czyniono".
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Krzysztoff » 20 kwie 2015, 08:04

Hansel pisze:Zastanowił mnie teraz ten problem: jakie właściwie warunki trzeba spełniać żeby nazywać siebie Spirytystą ?


Myślę że należy poważnie traktować filozofię spirytystyczną , zwłaszcza w obszarze nauk moralnych - czyli ją znać i praktykować
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Nikita » 20 kwie 2015, 09:01

Dzieki Karolina...To bardzo dobra zasada aby postepowac tak jakbysmy chcieli aby nam czyniono...a wtedy bedzie duzo lepiej... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości