Plakietka "spirytysta" - co oznacza?

Plakietka "spirytysta" - co oznacza?

Postautor: konrad » 19 maja 2012, 10:45

ObrazekObrazek

Nasze forum jest miejscem wymiany poglądów osób prezentujących różne idee. Z założenia jest forum spirytystycznym, miejscem, gdzie chcemy przekazywać innym filozofię zebraną przez Allana Kardeca, gdyż naszym zdaniem jest ona odpowiedzią na wiele ze współczesnych problemów i tym, czego szuka wiele osób. Wokół spirytyzmu narosło wiele stereotypów, błędnych przekonań, wiele osób nazywa siebie spirytystami, choć w rzeczywistości dalecy są od stosowania w życiu zasad miłosierdzia, wyrozumiałości i braterstwa, które odnajdujemy w książkach Kardeca...

Na nasze forum zgłasza się wiele osób potrzebujących wsparcia i pomocy, a my jako spirytyści chcielibyśmy tę pomoc im w miarę możliwości nieść. Nie możemy jednak brać odpowiedzialności za rady udzielane przez osoby, które ze spirytyzmem się nie identyfikują i są zwolennikami innych rozwiązań (np. egzorcyzmów). Nie oznacza to oczywiście, że ich rady są błędne. Czasem mogą przydać się bardziej niż to, co proponujemy my, ale ponieważ jesteśmy gospodarzami tego forum, chcielibyśmy, by nasi goście mieli świadomość, że danej informacji czy rady udziela im zwolennik spirytyzmu czy też ktoś wobec spirytyzmu neutralny, a nawet wrogi.

W związku z tym wprowadziliśmy rangę "spirytysta" na naszym forum, którą otrzymywać będą osoby identyfikujące się ze spirytyzmem Allana Kardeca. Ranga ta jest oczywiście zobowiązaniem z naszej strony. Nie oznacza ona oczywiście, że ślepo wierzymy w to, co napisał Kardec i jego następcy. Po prostu ich dzieła są nam najbliższe i według nas najlepiej wyjaśniają otaczający nas świat. Każdy "spirytysta" ma oczywiście swoje przekonania i swoje przemyślenia, gdyż wątpienie i zadawanie pytań jest właśnie częścią spirytyzmu. W przypadku gdy będziemy opisywać jakieś nasze osobiste teorie i przemyślenia będziemy starali się zawsze o tym informować, dzięki czemu unikniemy zamieszania.

Nasze forum jest miejscem dla wszystkich. Każdy, kto pragnie w miły i kulturalny sposób porozmawiać, jest tutaj mile widziany. Ponieważ jest to także miejsce, gdzie ludzie szukają pomocy, często w najtrudniejszych chwilach swojego życia, musimy je odpowiednio zorganizować. Gdy wchodzimy do szpitala, nikt nie podważa tego, że lekarze i pielęgniarki są ubrani w odpowiednie stroje. Gdy przychodzimy z jakąś dolegliwością, rad udzielają nam często czekający razem z nami na wizytę pacjenci, ale szpital oczywiście bierze odpowiedzialność tylko za to, co przekażą nam lekarze. Chciałbym, by podobnie funkcjonowało nasze forum.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość