Definicja Spirytysty

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Krzysztoff » 20 kwie 2015, 10:24

karolina86 pisze:Nikita zgadzam sie z Toba w 100%. Jezeli cos jeszcze moge od siebie dorzucic to jest mi przykro gdy czytam niektore wpisy.. dla osoby ktora poznaje dopiero spirytyzm jest to troche zniechecajace gdy widzi wlasnie takie "skakanie sobie do gardel". Ale tak jak powyzej jestesmy tylko ludzmi wiec chcialabym zyczyc nam wszystkim wiecej empatii, milosci do drugiego czlowieka.
"Czyn drugiemu tak, jak chcialbys aby Tobie czyniono".


Słuszna uwaga, dzięki !
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Mirek » 20 kwie 2015, 12:05

000Lukas000 pisze:Wręcz odwrotnie, Spirytysta nigdy nie będzie traktował przekazu jako natchniony, pierwsze go przeanalizuje na podstawie tego co sobą niesie, jeśli przekaz choćby w małej części będzie miał skazę, czyli będzie niespójny lub będzie uczył czegoś niezgodnego z zasadami miłosierdzia, wtedy go odrzuci.

Na tym forum zauważyłem coś zupełnie odwrotnego. Wielu zdeklarowanych forumowych spirytystów odrzuca wiedzę, której nie znajdują w książkach Kardeca. Typowe stwierdzenie to: "Ale w księgach Kardeca o tym nic nie ma." "Duchy mówią, że... ". Czyli jak to się ma do tego co napisałeś Łukaszu?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: czarnyMag » 20 kwie 2015, 12:13

000Lukas000 pisze:[
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia


Tak się zastanawiam przez dłuższy czas, cóż to jest to miłosierdzie i jakie zastosowanie ma w realu w 21 wieku?
Jestem miłosierny bo mógłbym kogoś zgładzić a tego nie robię :) A może jestem miłosierny bo ustępuję miejsce w tramwaju? Nijak tego nie widzę w zastosowaniu! W kółko mówią katolicy o miłosierdziu ale ja nie wiem o czym oni mówią :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: cthulhu87 » 20 kwie 2015, 12:31

Miłosierdzie to inaczej miłość w działaniu, czemu towarzyszy podmiotowe (a nie przedmiotowe) traktowanie drugiego człowieka. Z tym ustępowaniem w tramwaju to wbrew pozorom dobry przykład, choć bardzo skromny ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: czarnyMag » 21 kwie 2015, 11:50

000Lukas000 pisze:Wręcz odwrotnie, Spirytysta nigdy nie będzie traktował przekazu jako natchniony, pierwsze go przeanalizuje na podstawie tego co sobą niesie, jeśli przekaz choćby w małej części będzie miał skazę, czyli będzie niespójny lub będzie uczył czegoś niezgodnego z zasadami miłosierdzia, wtedy go odrzuci.

Lepiej bowiem odrzucić 1000 prawd niż przyjąć jedno kłamstwo na wiarę.


A co do tego kim jest spirytysta to proponuje poczytać o tym w ewangelii wg. spirytyzmu.

Pyt.

Jeśli wielu ze Spirytystów zbłądziło, po czym poznamy tych, którzy kroczą właściwą drogą?

Odp.

Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;


No ale co spirytysta odrzuci? :D Praktykę? :D Ale spirytysta wierzy mediom bezwarunkowo, ponadto spirytysta wierzy autorowi książek o spirytyzmie bezwarunkowo - a jest przecież doświadczenie osobiste - nieprawdaż? Coś widziały twoje oczy :D Coś czułeś :D coś Ci podpowiadał instynkt samozachowawczy (przeciwnie do tej czytanej wiedzy :D I co wtedy?! Książki czy praktyka? :twisted: Jak książki to powodzenia :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: cthulhu87 » 21 kwie 2015, 12:00

czarnyMag pisze:Ale spirytysta wierzy mediom bezwarunkowo, ponadto spirytysta wierzy autorowi książek o spirytyzmie bezwarunkowo - a jest przecież doświadczenie osobiste - nieprawdaż?


Sorry, ale kompletnie nie rozumiesz czym jest spirytyzm, ani na czym polega praca mediumiczna. Podstawową zasadą jest właśnie, by nie wierzyć mediom bezwarunkowo. Przestań wreszcie robić sobie z nas jaja, bo zupełnie ci to nie wychodzi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Pablo diaz » 25 lut 2022, 13:51

Dzieła Kardeca są jedynym prawdziwym źródłem wiedzy spirytystycznej. Kto nie czyta i nie studiuje tych dzieł z pokorą i uzasadnioną chęcią nauki, ten nie zna spirytyzmu. Ci, którzy naprawdę studiują i rozumieją doktrynę, czują się pokorni wobec jej wielkości i nie udają tych, którzy wiedzą więcej,po to by się wywyższyć.Są to bardziej zaangażowani koledzy, którzy starają się jedynie pomagać innym braciom w koniecznej nauce. Dzieło Kardeca nie zostało jeszcze dostatecznie zbadane. Większość spirytystów nie zdołało jeszcze zgłębić istoty tego dzieła, które nie powstało na jeden wiek, lecz na wiele wieków.
Herculano Pires
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Nikita » 26 lut 2022, 17:37

Pablo tez tak mysle...do tego dodam, ze spirytysta jest pokorny i cichy i spokojny. Albo przynajmniej dazy do tych cnot.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: tadyszka » 11 paź 2022, 19:53

czym dla was jest pokora?
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Definicja Spirytysty

Postautor: Xsenia » 17 paź 2022, 18:49

Na moje nieszczęście przeciwieństwem mnie. :( Ale ciągle się uczę.....
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość