Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Hansel » 23 kwie 2015, 18:44

Ja na swój sposób podziwiam wszystko to co jest to co jest pięknego we wszystkich kulturach bo wiem że każdą z nich w pewnym sensie stwożył Bóg. Ale Rosjanie są bardziej Azjatami niż Europejczykomi i dlatego nam jest ciężko jest nam ich zrozumieć. A to że ich mistycy bardzo często mają różne dziwne odchyły to jest fakt
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Riko » 23 kwie 2015, 20:10

Mirek pisze: Najmądrzejsi ludzie pochodzą właśnie z Rosji.

Ty tak na poważnie?

Mirek pisze:Uważam Łazariewa za bardzo mądrego człowieka, który trafia w istotę zależności naszego postępowania z wynikiem końcowym.
Czytamy co duchy mówią, zachwycamy się tym, a jak o tym samym tylko trochę w bardziej jasny sposób to ktoś tłumaczy, kto jest natchniony przez Boga oburzamy się i to odrzucamy.
Takich ludzi jak Łazariew jest więcej: Neale Walsch, Depak Chopra, Bruce Lipton i nie trzeba czytać Kardeca, Xaviera, czy Franco Divaldo aby się tego samego dowiedzieć.


Wg mnie to tłumaczy on dość zawile ( akurat ten fragment o bogactwie jest w miarę jasny ) - choć nie wykluczam,że być może za wcześnie dla mnie by w pełni go zrozumieć.

Skoro już padło porównanie do Chico czy Divaldo Franco - ich sposób dzielenia się z nami wiedzą jest niezwykle prosty i zrozumiały,niezależnie od złożoności poruszonego tematu.Mnie osobiście bliżej jest do Brazylii niż do Rosji :D

Co do bogactwa - wg relacji duchów ( zawartych w "Niebo i piekło wg spirytyzmu" ) które wybrały sobie inkarnację jako dobrze sytuowana osoba,przedstawiają tę próbę jako najtrudniejszą,której czasem też nie sprostały i musiały powtórzyć.
jestem dzieckiem ziemi i nieba gwiaździstego,ale mój ród jest niebiański
Awatar użytkownika
Riko
 
Posty: 84
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:55
Lokalizacja: Dublin

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Hansel » 23 kwie 2015, 21:04

Riko pisze:Skoro już padło porównanie do Chico czy Divaldo Franco - ich sposób dzielenia się z nami wiedzą jest niezwykle prosty i zrozumiały,niezależnie od złożoności poruszonego tematu.Mnie osobiście bliżej jest do Brazylii niż do Rosji :D


To właśnie miałem na myśli przesłanie Franczów i Brazylijczyków łatwiej jest nam właściwie zrozumieć bo oni są ludzmi z tego samego kręgu kulturowego co my.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Riko » 08 maja 2015, 01:03

Cytat z "Ewangelii wg spirytyzmu" :

"O wielka myśli odnowy poprzez spirytyzm,tak doskonale opisana w Księdze Duchów, dokonasz cudów w kolejnym stuleciu, które będzie wiekiem połączenia się ludzkich zamiarów - tych materialnych i duchowych - zamiarów wcielania tej maksymy: kochajcie,by i was kochano.( SANSON,DAWNY CZŁONEK PARYSKIEGO TOWARZYSTWA SPIRYTYSTTCZNEGO, 1863 )"

Przypadek pana Sansona opisany jest w "Niebo i piekło wg spirytyzmu".Moja refleksja jest taka,że chyba zbytnio udzielił mu się hurraoptymizm po dezinkarnacji ;) Nijak nie mogę dopasować jego przepowiedni do realiów XX wieku.Postęp nauk,postęp technologiczny - jak najbardziej ale co się stało z resztą przepowiedni? Licząc choćby same dusze którym w XX wieku ludzkość "pomogła" szybciej się dezinkarnować narzuca się smutna refleksja i kolejne stulecie też nie zapowiada się lepiej :(
jestem dzieckiem ziemi i nieba gwiaździstego,ale mój ród jest niebiański
Awatar użytkownika
Riko
 
Posty: 84
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:55
Lokalizacja: Dublin

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Mirek » 08 maja 2015, 05:16

To świadczy tylko o tym, że przekazy są przeważnie nie do końca wiarygodne i ostrożnie trzeba do nich podchodzić.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 08 maja 2015, 20:11

Riko pisze:Cytat z "Ewangelii wg spirytyzmu" :

"O wielka myśli odnowy poprzez spirytyzm,tak doskonale opisana w Księdze Duchów, dokonasz cudów w kolejnym stuleciu, które będzie wiekiem połączenia się ludzkich zamiarów - tych materialnych i duchowych - zamiarów wcielania tej maksymy: kochajcie,by i was kochano.( SANSON,DAWNY CZŁONEK PARYSKIEGO TOWARZYSTWA SPIRYTYSTTCZNEGO, 1863 )"

Przypadek pana Sansona opisany jest w "Niebo i piekło wg spirytyzmu".Moja refleksja jest taka,że chyba zbytnio udzielił mu się hurraoptymizm po dezinkarnacji ;) Nijak nie mogę dopasować jego przepowiedni do realiów XX wieku.Postęp nauk,postęp technologiczny - jak najbardziej ale co się stało z resztą przepowiedni? Licząc choćby same dusze którym w XX wieku ludzkość "pomogła" szybciej się dezinkarnować narzuca się smutna refleksja i kolejne stulecie też nie zapowiada się lepiej :(


Jeden z następców Allana Kardeca, Leon Denis (zm. w 1927), sprecyzował to w dziele "Wielka Zagadka" stwierdzając, że I połowa XX wieku będzie etapem burzenia i wstrząsów, a druga połowa XX wieku będzie etapem budowania nowej rzeczywistości. Uważam to stwierdzenie za słuszne.

Nie żyjemy w świecie idealnym i sporo dyskusji na forum już się toczyło na ten temat, jednak trudno zaprzeczyć ogromnemu postępowi, jaki dokonała ludzkość w ciągu ostatnich 150 lat - zarówno jeśli idzie o postęp technologiczny, medyczny, jak też w prawodawstwie (zakaz tortur, kary śmierci; równouprawnienie płci; powszechne prawo wyborcze, niespotykane nigdy wcześniej akty prawne, jak np. przepisy o ochronie zwierząt itd. itp.) , w budowaniu demokratycznych ustrojów państwowych (upadek dyktatur faszystowskich i komunistycznych), w ocenach moralnych wojny, która przestała być traktowana jako coś normalnego - zwykłe "przedłużenie polityki".

Oczywiście nie twierdzę, że żyjemy w doskonałych czasach - proces ewolucyjny jest bardzo powolny, ale zależy wyłącznie od nas jako istot mających wolną wolę, a więc mogących kształtować otaczającą ich rzeczywistość. Możemy więc go przyspieszać lub spowalniać - i żadne "przepowiednie" nie będą mieć na to wpływu, lecz my sami.
Zaraz pewnie zlecą się tu pesymiści, którzy będą udowadniać, że jest dokładnie na odwrót - tylko, że gdyby mieli rację, siedzieliby pewnie w obozach koncentracyjnych i nie mogli wypowiadać się na forum :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Hansel » 08 maja 2015, 20:20

cthulhu87 pisze:
Riko pisze:Cytat z "Ewangelii wg spirytyzmu" :

"O wielka myśli odnowy poprzez spirytyzm,tak doskonale opisana w Księdze Duchów, dokonasz cudów w kolejnym stuleciu, które będzie wiekiem połączenia się ludzkich zamiarów - tych materialnych i duchowych - zamiarów wcielania tej maksymy: kochajcie,by i was kochano.( SANSON,DAWNY CZŁONEK PARYSKIEGO TOWARZYSTWA SPIRYTYSTTCZNEGO, 1863 )"

Przypadek pana Sansona opisany jest w "Niebo i piekło wg spirytyzmu".Moja refleksja jest taka,że chyba zbytnio udzielił mu się hurraoptymizm po dezinkarnacji ;) Nijak nie mogę dopasować jego przepowiedni do realiów XX wieku.Postęp nauk,postęp technologiczny - jak najbardziej ale co się stało z resztą przepowiedni? Licząc choćby same dusze którym w XX wieku ludzkość "pomogła" szybciej się dezinkarnować narzuca się smutna refleksja i kolejne stulecie też nie zapowiada się lepiej :(


Jeden z następców Allana Kardeca, Leon Denis (zm. w 1927), sprecyzował to w dziele "Wielka Zagadka" stwierdzając, że I połowa XX wieku będzie etapem burzenia i wstrząsów, a druga połowa XX wieku będzie etapem budowania nowej rzeczywistości. Uważam to stwierdzenie za słuszne.

Nie żyjemy w świecie idealnym i sporo dyskusji na forum już się toczyło na ten temat, jednak trudno zaprzeczyć ogromnemu postępowi, jaki dokonała ludzkość w ciągu ostatnich 150 lat - zarówno jeśli idzie o postęp technologiczny, medyczny, jak też w prawodawstwie (zakaz tortur, kary śmierci; równouprawnienie płci; powszechne prawo wyborcze, niespotykane nigdy wcześniej akty prawne, jak np. przepisy o ochronie zwierząt itd. itp.) , budowaniu demokratycznych ustrojów państwowych (upadek dyktatur faszystowskich i komunistycznych), ocena moralna wojny, która przestała być traktowana jako coś normalnego - zwykłe "przedłużenie polityki".


Ja mam takie jakieś dziwne przeczucie że to się jeszcze wszystko kiedyś sypnie. Unia Europejska podnie tak jak kiedyś Związek Radziecki albo Imperium Rzymskie bo załatwi ją rozrost biurokracji teraz już widzimy pierwsze objawy to zapowiadające choćby w postaci ,,Ruch Oburzonych,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 08 maja 2015, 20:26

Hansel pisze:Ja mam takie jakieś dziwne przeczucie że to się jeszcze wszystko kiedyś sypnie.


Tak naprawdę to jest kwestia ludzkich decyzji, a nie "dziwnych przeczuć".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Hansel » 08 maja 2015, 20:33

Więc myśliż że to wszystko procesy dało by się jeszcze zatrzymać i wszystko naprawić ? A może wałśnie lepiej dla ludzkości żeby UE upadła i pownniśmy właśnie ten proces starać przyspieszyć skoro nie da się jej już naprawić ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 08 maja 2015, 20:42

Hansel pisze:Więc myśliż że to wszystko procesy dało by się jeszcze zatrzymać i wszystko naprawić ? A może włśnie lepiej dla ludzkości żeby UE upadła i pownniśmy właśnie ten proces starać przyspieszyć skoro nie da się jej już naprawić ?


W strefie objętej integracją europejską znalazły się państwa zwaśnione od pokoleń, które wykrwawiły się w dwóch wojna światowych. Pokazuje to, że tworzenie struktur ponadnarodowych wspiera procesy pokojowe, a przynajmniej im nie szkodzi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości