Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzmu

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: dharma » 26 mar 2013, 21:29

Krzysztoff pisze:nie ma co relatywizować tylko trzeba umieć szczerze odpowiedzieć na przytoczone tutaj 3 pytania

1) Czy to co waham się zrobić, może komuś zaszkodzić?
2) Czy może to być dla kogoś użyteczne?
3) Czy gdyby ktoś uczynił to wobec mnie, byłbym zadowolony?

Ja natomiast uważam że najważniejszym fragmentem z ewangelii wg. spirytyzmu jest ten fragment o miłosierdziu i miłości; rozpoczynający się hymnem o miłości z listu do Koryntian; jak będę miał chwilę to przepiszę ten fragment


Niestety w świetle tego co napisaliśmy wcześniej na każde z tych pytań są co najmniej dwie odpowiedzi.
dharma
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:46

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: cthulhu87 » 26 mar 2013, 21:31

Przypominam, że ten tekst ma ciąg dalszy. Dosyć długi. Mnie w moim dojmującym lenistwie nie chciało się przepisywać dalej :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: kakofonia myśli » 26 mar 2013, 21:47

No Voldo, postaraj się Spirytysto, bo Cię klasa do kąta zagna :D Jaby spojrzałeś na temat globalnie, od razu 11 istnień wrzucając do gara :lol:
Z tym, że Twoja sytuacja jest troszkę inna...Tutaj nie chodzi o to, że robisz coś wbrew sobie, by kogoś nie skrzywdzić, a po prostu chciałeś się podlizać klasie, żeby Cię lubili :lol: Ale musisz pejczyk ukręcić i ich ukrócić, bo jak się za bardzo rozbestwią, to będziesz miał naprawdę problem. Rola nauczyciela jest niezwykle trudna. Trzeba być jednocześnie: apodyktycznym, spolegliwym, sprawiedliwym, uczciwym, surowym... ech...Niewdzięczna robota, ale ile satysfakcji :lol:

Voldo pisze:Pytanie - na dłuższą metę, czy na krótszą metę...
Na krótszą - drugie.
Na dłuższą - pierwsze.


Czyli co? :lol: Lelum polelum :D

Krzysztoff pisze:nie ma co relatywizować tylko trzeba umieć szczerze odpowiedzieć na przytoczone tutaj 3 pytania


Wszystko jest relatywne, Krzychu.. Nawet szczera odpowiedź na powyższe pytania :) Bo to, że Ty nie chciałbyś, aby Tobie coś zrobiono wcale nie znaczy, że obiekt Twojego działania miałby coś przeciwko :)

dharma pisze:Niestety w świetle tego co napisaliśmy wcześniej na każde z tych pytań są co najmniej dwie odpowiedzi.


:lol: no właśnie...bądź tu mądry i pisz wiersze :) Ale właśnie zauważyłam, że ja też mam różne odpowiedzi na te same pytania w zależności o momentu, w którym dany post piszę :lol:

cthulhu87 pisze:Przypominam, że ten tekst ma ciąg dalszy. Dosyć długi. Mnie w moim dojmującym lenistwie nie chciało się przepisywać dalej :)


trzeba było zeskanować :twisted:

Koniecznie Krzychu, jak będziesz miał chwilę, wrzuć to o miłości i miłosierdziu. Hymn do miłości jest po prostu przepiękny. Muszę w końcu 'Ewangelię wg Spirytyzmu' nabyć :(
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: dharma » 26 mar 2013, 21:54

No tak,mi też się nie chce :) ale przytoczę chociaż ostatnie zdanie :
"W każdym przypadku,możemy poprosić o pomoc naszych Duchów-Opiekunów,wspominając tę mądrą maksymę:"Gdy masz wątpliwości,powstrzymaj się od działania."
I tak na ten moment chyba zostanie, moje wątpliwości i ja ;)
dharma
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:46

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: Voldo » 26 mar 2013, 22:01

kakofonia myśli pisze:Z tym, że Twoja sytuacja jest troszkę inna...Tutaj nie chodzi o to, że robisz coś wbrew sobie, by kogoś nie skrzywdzić, a po prostu chciałeś się podlizać klasie, żeby Cię lubili

Poniekąd robię wbrew sobie - bo ja chcę z ludźmi współpracować, w końcu po to jestem, żeby ich czegoś nauczyć.
Nie lubię ludziom śruby przykręcać, zresztą praktycznie nigdy nie musiałem - a tutaj jestem wprost zmuszony do działania wbrew temu o czym mówię, działania wbrew "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" i przykręcić tą śrubę do samego końca.
Mam naprawdę głęboko gdzieś, czy mnie lubią, czy mnie nie lubią. Ja mam ludzi, którzy są dla mnie ważni, na których przyjaźni i "lubieniu" mi zależy. Oni się do tego grona nie zaliczają. Ja chcę, żeby lubili swój zawód (od tego jak zwiążą te pręty kiedyś może zależeć, czy budynek będzie stał, czy nie) i ten przedmiot szkolny. Jednak większość tego nie chce.
A od nich wymagam w sumie tylko jednego względem mojej osoby - tego, co należy się każdemu - szacunku (a tego brak z wyjątkiem tej trójki czy czwórki, którzy szanują mnie i swój zawód).


A co do tematu - wg mnie lepiej zniszczyć komuś domek z kart, ponieważ później nam za to podziękuje.
Może nie za 10, czy 20 lat. Może za 1000. Ale w końcu wyjdzie na dobre.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: kakofonia myśli » 26 mar 2013, 22:11

dharma pisze:"Gdy masz wątpliwości,powstrzymaj się od działania."

Czyli, co Kochana...od dzisiaj propagujemy bezruch? :)

Voldo pisze:działania wbrew "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" i przykręcić tą śrubę do samego końca.

Ale oni Ci czynią, co Tobie niemiłe :) :? Wiesz Tomku, całkiem poważnie: bezstresowe wychownie nie istnieje. Aby zaskarbić sobie szacunek musiałbyś mieć przed sobą ludzi równych sobie na poziomie moralnym i intelektualnym. Jeżeli nie masz, to jedyne, co Ci pozostaje, to niestety radykalne posunięcia. Że Cię zacytuję ' zburz ich domek z kart'. Może za 1000 lat Ci podziękują :)

Cóż, problem polega na tym, że jak gdzieś wcześniej pisałeś, żyjemy w czasach całkowitego rozpasania; nie istnieją świętości, nie istnieje tabu, nie ma szacunku, nie ma współczucia :(
Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że musi to być koniec starego porządku i trampolina do nowej rzeczywistości, bo inaczej to byłoby naprawdę przygnębiające :(
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: dharma » 26 mar 2013, 22:32

kakofonia myśli pisze:
dharma pisze:"Gdy masz wątpliwości,powstrzymaj się od działania."

Czyli, co Kochana...od dzisiaj propagujemy bezruch? :)

No mam nadzieję że mój przewodnik mnie w końcu popchnie do działania :)
heh,już to zrobił właściwe,uświadomiłam to sobie teraz :D



Cóż, problem polega na tym, że jak gdzieś wcześniej pisałeś, żyjemy w czasach całkowitego rozpasania; nie istnieją świętości, nie istnieje tabu, nie ma szacunku, nie ma współczucia :(
Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że musi to być koniec starego porządku i trampolina do nowej rzeczywistości, bo inaczej to byłoby naprawdę przygnębiające :(


To już właściwie nie do wytrzymania :(
Ma nadzieję że faktycznie zaczyna się ten czas odnowy
dharma
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:46

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: kalatala » 28 mar 2013, 13:36

Ostatnio właśnie o tym myślałam - gdzie ten rozwój duchowy, stawanie się coraz lepszym , gdy jasno widać, że ludzkość wręcz cofa się duchowo i moralnie? Inna rzecz, że to są skutki odgórnego sterowania przez Iluminatów. Tylko jaki tu sens, cel? Przeszlliśmy od pięknych, godnych podziwu cywilizacji, do szarego motłochu istot nie mających szacunku ni do siebie, ni do niczego innego. O co tu chodzi?
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: cthulhu87 » 28 mar 2013, 13:44

kalatala pisze:Przeszlliśmy od pięknych, godnych podziwu cywilizacji, do szarego motłochu istot nie mających szacunku ni do siebie, ni do niczego innego. O co tu chodzi?


Jest raczej odwrotnie. Weźmy najbliższy nam przykład - kraj, w którym mieszkamy. Lubimy sobie ponarzekać, a jednak rzadko zdajemy sobie sprawę, że jeszcze 100-150 lat temu połowa Polaków nie umiała czytać i pisać, nie dbano o higienę [np. chłopi myli się kilka razy w roku (pomijam obmywanie twarzy i rąk;) ], nie było zabezpieczeń socjalnych dla pracowników, kobiety nie miały praw wyborczych, pojęcie o świecie wielomilionowych mas ludności wiejskiej ograniczało się mniej więcej do swojej wsi i najbliższego miasteczka, gdzie wyjeżdżali na targ. O poziomie czytelnictwa i nakładach wydawanych książek lepiej w ogóle nie wspominać - dość powiedzieć, że jeszcze w okresie międzywojennym największe nakłady miały książeczki do nabożeństwa i Rycerz Niepokalanej... I jak można twierdzić, że dzisiaj jesteśmy szarym motłochem, mimo tak ogromnych postępów, jakich dokonaliśmy?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Gdy jesteśmy w niepewności... ewangelia według spirytyzm

Postautor: atalia » 28 mar 2013, 14:59

Mnie sie też wydaje, ze wbrew pozorom jednak poczynilismy pewne postepy, choćby w takiej dziedzinie jak prawa czlowieka.
Nie mam tu akurat na myśli krajow, ktorych nie mozna uznać za demokratyczne i cywilizowane.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości