Strona 1 z 2

Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 14:37
autor: Robert
Pozwoliłem sobie zamieścić fragmenty, które osoby przed tworzeniem grupki spirytystycznej powinny mieć głęboko pojęte. Natomiast grubą czcionką zaznaczyłem chyba najważniejsze sentancje:

"Czy dobrze zdajecie sobie sprawę, czym powinna być grupa spirytystyczna? Nie, bo w waszym zapale sądzicie że najlepszą rzeczą jest zbieranie jak największej liczby osób, aby ich przekonać. Otwórzcie oczy; im będzie was mniej tym wiecej osiągniecie. Niedowiarków natomiast bardziej bedzie przyciągał wasz autorytet moralny, niż uzyskiwane zjawiska. Jeżeli będziecie ich przyciągać wyłącznie za pomocą zjawisk, to przyjdą spotykać się z wami tylko z ciekawości, a wśród ciekawskich znajdziecie osoby, które wam nie uwierzą i wyśmieją was" FENELON

"Jedność daje siłę[...]Aby to osiągnąć, niech w waszych wzajemnych stosunkach panuje wyrozumiałość i życzliwość, Nie zwracajcie uwagi na słabości, a zauważajcie tylko dobre cechy; niech pochodnia świętej przyjaźni zjednoczy, oświeci i ogrzeje wasze serca , a stawicie opór bezsilnym atakom zła, jak niewzruszona skałą... "ŚWIĘTY WICENTY a PAULO

"Cóż z tego, że uważacie jakiś komunikat za przepiękny?Czy sądzicie, że przychodzimy, by wysłuchiwać oklasków? Otwórzcie oczy- nie znosimy zabawiać was w ten ani w żaden inny sposób. Z waszej strony jest jeszcze wiele pustej ciekawości, którą na próżno staralibyście się ukryć..." MASSILLON

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 14:53
autor: atalia
Piękne i mądre cytaty :)

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 14:59
autor: sigma
Robert pisze:Pozwoliłem sobie zamieścić fragmenty, które osoby przed tworzeniem grupki spirytystycznej powinny mieć głęboko pojęte. Natomiast grubą czcionką zaznaczyłem chyba najważniejsze sentancje: ... Nie, bo w waszym zapale sądzicie że najlepszą rzeczą jest zbieranie jak największej liczby osób, aby ich przekonać. ...


Ja może nie wszystko zrozumiałem z częściowo zacytowanego postu ale mnie nikt nie przekonywał, raczej mi zaproponowano pewne rozumienie rzeczywistości. Nie bardzo to rozumienie akceptuję, nigdy tego nie ukrywałem, ale też nie czuję się odrzucony przez kogokolwiek z tego powodu.

A nastawienia na masowy werbunek też nie zauważyłem.

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 15:39
autor: konrad
sigmo, widać w jakimś tam stopniu stosujemy się do zaleceń :D

Generalnie jednak uważam te fragmenty za naprawdę bardzo dobre i jeśli kiedyś stworzymy jako PTSS dokument wspomagający tworzące się grupki (a chyba warto), na pewno je w nim umieścimy :)

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 17:11
autor: Melys
mnie też sie to podoba, W koncu coś mądrego. Jako motto gdzieś - super.

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 20:49
autor: Voldo
Cenne wskazówki.
Na pewno warte zapamiętania.

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 16 lut 2011, 23:18
autor: Zbyszek
Formowanie grupy spirytystycznej odbywa się przez dokładną selekcje zainteresowanych, polegającą na dokładnym studiowaniu teorii Kardeca i innych autorów. Jest dobrze gdy na samym początku ta grupa jest wystarczająco duża , gdyż w trakcie nauk, powoli zaczyna się wykruszać, pozostawiając najbardziej wytrwałych i odpowiedzialnych ludzi. W trakcie selekcji poznaje się możliwości każdego uczestnika, które w późniejszym okresie są bardzo przydatne do określenia zdolności jakie dana osoba posiada. Grupa dedykująca się prowadzeniem seansów spirytystycznych, powinna posiadać osobę prowadząca/Nie każda osoba nadaje się na nią/ -osobę udzielającą fluidoterapie/ dostarczającą energii medium osłabionemu seansem/-bardzo ważną role odgrywają osoby wprowadzające wibracje/nie wiem dobrze na czym to polega/, -oraz oczywiście medium. Niektórzy sadza ze optymalna grupa, jest grupa posiadająca sześć osób, ale nie wszyscy z tym się zgadzają. Mogą być dwie osoby, były grupy które posiadały czterdzieści osób, które w czasie seansów były podzielone na kilka mniejszych grup.
To jest mniej więcej co się dowiedziałem w tym tygodniu.

Przez chwile zastanawiałem się, czy tu na forum, udzielanie dokładnych informacji na temat seansów, jest dobra myślą.

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 17 lut 2011, 19:50
autor: konrad
Zbyszku, to jest właśnie mniej więcej to, co i ja sam zauważyłem w praktyce.

Idealne grupa ma ok. 6-7 osób. Można wówczas wspólnie rozmawiać i dyskutować, a jednocześnie uwaga ludzi się nie rozprasza. Gdy przychodzi więcej osób, lepiej zorganizować wykłady albo warsztaty.

Na spotkania przychodzi wiele osób, ale rzeczywiście ich trzon stanowią ci, którzy zakochali się w książkach Kardeca i chcą wiedzę w nich zawartą stosować w życiu. Zwłaszcza osoby zainteresowane rozwojem moralnym, zgłębianiem spirytystycznej wiedzy na temat świata są najbardziej wytrwałe. Ludzie, którzy szukają wyłącznie sensacji i seansów, owszem przychodzą, ale szybko się nudzą.

Mówię tu o spotkaniach poświęconych wyłącznie studiowaniu spirytyzmu.

Co do spotkań mediumicznych, bezwzględnie powinny w nich uczestniczyć osoby o sporym doświadczeniu, ewentualnie można zaprosić na nie kogoś z zewnątrz, ale takie osoby powinny być uczestnikom dobrze znane i obdarzone zaufaniem. Gdy są jakieś wątpliwości, lepiej tego unikać. No i zgadzam się z tym, że dobrze jest mieć większą liczbę uczestników, bo dużo lepiej kontrolować to, co na spotkaniach się dzieje, a jednocześnie łatwo jest utrzymać koncentrację i "wspólnotę myśli" potrzebną do tego typu spotkań. Gdy zbierze się 100 osób, o kontakt z Duchami jest już ciężej. Owszem, mogą przekazać jakąś wiadomość za pośrednictwem medium, ale ciężko jest z takimi Duchami wówczas rozmawiać.

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 05 paź 2013, 22:17
autor: Voldo
Kabooom.
Podbijam, bo warto ;)

Re: Rozprawy Duchów (O spotkaniach spirytystów)

Post: 06 paź 2013, 17:44
autor: Nikita
rzeczywiscie warto cos takiego przypominac...szczegolnie gdy ostatnio widac wzmozona dzialalnosc organizacyjna grupy... ;)