Strona 1 z 5

Ouija - My Art's

Post: 01 cze 2011, 15:23
autor: Ouija-Expert
Moje tablice. Proszę o opinię :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Ouija - My Art's

Post: 01 cze 2011, 15:56
autor: cthulhu87
Spodziewam się, że taki temat może łatwo przerodzić się w dyskusję nad sposobami kontaktów z duchami, wielu osobom z forum mogą się nie podobać pentagramy, świeczki, które nadają jakiś mistyczny ton całej sprawie. Może więc lepiej sprecyzuj o jakie opinie chodzi, bo podejrzewam, że raczej o sprawy estetyczne a nie dot. używania pewnych rekwizytów - nie mam jednak pewności.
W każdym razie te tablice, świece i wskaźnik kojarzą mi się z połową XIX wieku (to pozytywne skojarzenie), z klasycznym seansem spirytystycznym, damami w krynolinach i dostojnymi gentlemenami zgromadzonymi wokół stołu w ciemnościach - lubię tę epokę i z pewnym sentymentem podchodzę do takich rzeczy, ale raczej nic ponadto.

Re: Ouija - My Art's

Post: 01 cze 2011, 16:24
autor: Ouija-Expert
Dzięki cthulhu87 :) To jest moje dzieło. Tabliczki robiłem ręcznie. W sumie świece i cała otoczka tylko na potrzeby zdjęcia. Chciałem się poprostu pochwalić i zapytać "jak się podoba?" :)

Re: Ouija - My Art's

Post: 01 cze 2011, 17:27
autor: cthulhu87
A ile trwa przygotowanie takiej tabliczki?

Re: Ouija - My Art's

Post: 01 cze 2011, 18:35
autor: Ouija-Expert
w zaleznosci od tego jaka ta tabliczka ma byc duza, co sobie na niej wymysle i jak dokladnie sie za to wezme... od 2 do 3-4h. plus pokrycie lakierem ktory schnie ok 24h. jezeli bysmy sie bawili w szczegoly, to jeszcze do tego dochodzi przygotowanie projektu ktory najczesciej rysowany jest "odręcznie" i zabawy z pilarką jeżeli potrzebuję niestandardowego kształtu deski. na tym tez trochę czasu schodzi. ale zawsze jest satysfakcja jeżeli efekt końcowy jest taki, jaki sobie wczesniej wymyslilem :)

Re: Ouija - My Art's

Post: 03 cze 2011, 15:48
autor: konrad
Jaki jest cel umieszczenia na tablicy pentagramu?

Re: Ouija - My Art's

Post: 03 cze 2011, 17:54
autor: Ouija-Expert
estetyka. tylko i wyłącznie. niektórzy co prawda wierzą, że pentagram może być znakiem ochronnym itp. jednak dla mnie nie ma to większego znaczenia. wydaje mi się, że deseczka z pentagramem prezentuje się przyzwoicie (jak na mój gust)

Re: Ouija - My Art's

Post: 06 cze 2011, 23:59
autor: animus
Też zwróciłam uwagę na pieczęć Salomona. Dlaczego? Ano 6-ki prześladują mnie od zawsze, więc może dlatego?;) To w istocie ładny i ciekawy symbol. Figurę tworzą dwa odwrócone trójkąty (jak w heksagramie) z tym, że właśnie pięknie się tu przeplatają. Symbolizują więc już nie tylko żywioły, nie tylko planety, ale także kobietę i mężczyznę (ich połączone i przenikające się wzajemnie energie), a również przenikające się nieustannie i jednocześnie dwa światy (gęsto-materialny i duchowy). Dla Chińczyków tym samym jest symbol yin i yang, a stąd już bliziutko do... kosmicznego jaja (symbol źródła stworzenia). Jam nie astrolog, ale pamiętam też, że pieczęć Salomona łączona jest przez tychże z kolorem indygo, z zodiakalnym Bykiem, z liczbami-literami Waw, z gwiazdą sześcioramienną, itd., itd., itd.
Dobra, bo znowu się rozpędzam.
Już znikam!;)
Pozdrawiam!:)
m.

Re: Ouija - My Art's

Post: 07 cze 2011, 09:26
autor: 000Lukas000
kolorem indygo

A to jest ciekawe, kontemplacja tego koloru podobno powoduje rozwój czakramu korony, czyli tego najbardziej duchowego. Odpowiadającego za przeczuwanie świata wyższego.

Re: Ouija - My Art's

Post: 07 cze 2011, 09:33
autor: konrad
animus pisze:Też zwróciłam uwagę na pieczęć Salomona. Dlaczego? Ano 6-ki prześladują mnie od zawsze, więc może dlatego?;) To w istocie ładny i ciekawy symbol. Figurę tworzą dwa odwrócone trójkąty (jak w heksagramie) z tym, że właśnie pięknie się tu przeplatają. Symbolizują więc już nie tylko żywioły, nie tylko planety, ale także kobietę i mężczyznę (ich połączone i przenikające się wzajemnie energie), a również przenikające się nieustannie i jednocześnie dwa światy (gęsto-materialny i duchowy). Dla Chińczyków tym samym jest symbol yin i yang, a stąd już bliziutko do... kosmicznego jaja (symbol źródła stworzenia). Jam nie astrolog, ale pamiętam też, że pieczęć Salomona łączona jest przez tychże z kolorem indygo, z zodiakalnym Bykiem, z liczbami-literami Waw, z gwiazdą sześcioramienną, itd., itd., itd.
Dobra, bo znowu się rozpędzam.
Już znikam!;)
Pozdrawiam!:)
m.


Oczywiście symbole zmieniają swoje znaczenie w różnych kulturach. Np. swastyka w Indiach jest symbolem religijnym, można ją znaleźć w świątyniach, ale też na zwykłych domach, samochodach itp. Użycie tego symbolu w Polsce ma jednak inne znaczenie. Podobnie z pentagramem. Choć znaleźć go można na fladze Maroka, a w niektórych kulturach kojarzy się bardziej ze sprawami, które doskonale opisała animus, myślę, że używanie jej na tabliczce Oui-ja rodzi od razu skojarzenia z satanizmem. To dlatego zadałem pytanie właśnie o ten symbol.