Obrazy z zaświatów

Grafika, Muzyka, Wiersze, filmy...
Znalezione w sieci, twórczość własna, co lubimy...

Obrazy z zaświatów

Postautor: Leszek » 15 cze 2010, 18:23

Nie wiem czy malowanie obrazów przez media jest często spotykane jednakże na tym forum ten temat nie został jeszcze poruszony. Dlatego chciałbym napisać krótko o znajomym medium z Czech który, oddawał swoją rękę pod władanie duchów, dzięki czemu powstawały wspaniałe obrazy. Nie były to jakieś typowe malowidła, typu krajobrazy, portrety to było coś czego nie widziałem nigdy wcześniej. Obrazy te bazowały na symetrycznych kształtach, bardzo barwnych harmonicznych zawijasach. Obrazy te były niemalże idealne, rysowane przez zwykłego stolarza a miały w sobie coś niezwykłego.
Niestety nie mogę Wam zaprezentować żadnych zdjęć gdyż po śmierci tego medium straciliśmy kontakt z jego synem, a obrazy zostały w domu. Prosiliśmy go aby narysował jeden dla nas jednakże nie doczekaliśmy tego :(
Miłość, Prawda, Pokój, Nie Krzywdzenie, Właściwe Postępowanie
Leszek
 
Posty: 222
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:05
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Obrazy z zaświatów

Postautor: Robert » 15 cze 2010, 18:58

Temat został poruszony i bardzo interesujący :) -> viewtopic.php?f=15&t=229&p=1855&hilit=obraz+medium+maluj%C4%85ce#p1855

Zachęcam do obejrzenia filmików na YT podanych w powyższym linku :D

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Obrazy z zaświatów

Postautor: cthulhu87 » 15 cze 2010, 20:32

Przed wojną było jakieś znane polskie medium malujące. Grużewski chyba...
Jak ktoś ma informacje, proszę o podzielenie się:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Obrazy z zaświatów

Postautor: Robert » 15 cze 2010, 21:24

W poniższym linku jest sporo informacji na temat działalnościach przed wojennych oraz m.in. o malarstwie:

http://boberov.maszyna.pl/Kippin/018-Ar ... 018-16.htm

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Obrazy z zaświatów

Postautor: Leszek » 15 cze 2010, 21:56

Oki, w takim razie. prosiłbym o zamknięcie tematu lub połączenie z tym podanym przez janurdska.
Miłość, Prawda, Pokój, Nie Krzywdzenie, Właściwe Postępowanie
Leszek
 
Posty: 222
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:05
Lokalizacja: Cieszyn


Wróć do Artystycznie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości